Rudens atostogoms su “Tez Tour” - elegantiškoji Sardinija  

  Vakarinėje Italijos pašonėje besiglaudžianti Sardinija – įspūdingų pakrančių ir nuostabios gamtos kampelis. Čia apstu krioklių, tvenkinių ir miškingų kalnų. O ką bekalbėti apie galybę mažų salelių, tarsi prabangus vėrinys išsidėsčiusių palei krantą! Tačiau, be smaragdinės jūros ir baltojo aukso spalvos paplūdimių, salą taip pat garsina nuo VI a. pr. Kr. išlikusios aukso kasyklos. Daug senųjų kasyklų buvo renovuota ir paversta viešbučiais, o vieni svarbiausių Sardinijos kasybos regionų – Ingurtosu ir Montevecchio kaimeliai – net įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Saulės, saulės ir dar kartą saulės! Pasirinkus atostogas Sardinijoje, ilgai prašyti tikrai nereikės – šios salos gyventojai džiaugiasi net 300 saulėtų dienų per metus. Aksominis sezonas Sardinijoje – puiki idėja stilingoms atostogoms! Turistų antplūdis atslūgo, jūra šilta, vaisiai prisirpę, akis džiugina nepaprasto grožio gamta, paplūdimiai vilioja jūros skaidrumu, jaukūs restoranėliai žada gurmaniškus nuotykius...

  Planuojantiems atostogas Sardinijoje:

  • “Tez Tour” poilsinės kelionės lėktuvu vykdomos kiekvieną antradienį, 2015 m. rugsėjo 1-30 m.
  • 7 nakvynių kelionių kainos tik nuo 419 €
  • Kelionių paieška >>>>

  „West Express“ klientai dažnai užsisako šiuo viešbučius: 

   

   


   

  APIE SARDINIJOS KURORTUS

  Kaljaris, salos sostinė

  Praeities pėdsakais nužymėtoms atostogoms siūlome Kaljarį – salos sostinę, svarbų uostą ir didžią istoriją saugantį miestą, kurio pavadinimas vietine sardų kalba reiškia pilį.  Mieste įdomų pamatyti: gynybinį Dramblio bokštą, Botanikos sodą (jis sukaupęs 2000 augalų rūšių!), Nacionalinį archeologijos muziejų, vieną didžiausių prekyviečių Europoje - Kaljario turgų.

  Pula

  Nusprendę pailsėti nuo senovės paslapčių, visada galite atsipalaiduoti vešliais pušynais garsėjančios Pulos paplūdimiuose, kurie laikomi vienais magiškiausių ir gražiausių visoje pietų Sardinijoje. Įvairių spalvų vietinių gyventojų nameliai, balto smėlio paplūdimiai ir žaliuojantys spygliuočių plotai nuspalvina kraštovaizdį, žadėdami, kad atostogos Puloje bus išties vaizdingos. Tarsi ilgai ieškota ramybės oazė kviečia ilgas smėlėtas Santa Margherita di Pula paplūdimio ruožas, o pakrantėse įrengtos net kelios slaptavietės leidžia stebėti migruojančių flamingų, garnių ir kitų pelkių paukščių pulkus. Sutemus centrinė Pulos aikštė prisipildo vietinių gyventojų ir turistų, nuo kurių pokalbių jaukiai šurmuliuoja kurorto kavinės ir restoranai.

  Kija

  Keliaujant į vakarus nuo Pulos, prieš akis išnyra Kija – gamtos stebuklais viliojanti oazė, įsikūrusi istorinio finikiečių miesto Bithia vietoje. Kijos vizitinė kortelė – dailiai supustytos iki 30 metrų aukštį siekiančios kopos, į pakrantę užklystantys delfinai ir horizontą rausvai nuspalvinantys flamingų būriai. O keliaujant šiauriau laukia kalvoti ir miškingi peizažai, atsiveriantys nuo senojo Kijos bokšto. Kijos kaimynystėje esanti Cala Cipolla įlanka – tikras atradimas banglenčių sporto mėgėjams. O povandeninio pasaulio tyrinėtojams čia taip pat bus ką nuveikti: panirę į jūros gelmes, galėsite grožėtis net septyniais 25 metrų gylyje stūksančiais rifais.

  Arborėja

  Plytinti Sardinijos vakaruose ir sauganti reto grožio paukščių pulkus – Arborėja svetingai pasitinka sparnuotų įspūdžių ištroškusius keliautojus, kuriems vis dar sunku patikėti, kad anksčiau šioje vietoje buvo pelkė. Arborėja vilioja poilsiautojus ypač palankiomis sąlygomis buriavimui, prabangiai įrengtais paplūdimiais bei viešbučių kompleksais, skirtais žirgų sporto aistruoliams. Vienas tokių kompleksų puikuojasi ne tik profesionalių jojikų, bet ir tarptautinio masto pripažinimu.

  Vilasimius

  Tradicinis pakrantės kaimelis Vilasimius tiesiog idealiai tinka mieloms atostogoms natūralios gamtos ir įstabaus kraštovaizdžio glėbyje. Vaizdingos uolos, ilgi smėlio paplūdimiai ir istorija alsuojančios pakrantės čia vilioja romantikos besiilginčias sielas ir ramybės ieškančias šeimas, o skaidrus įlankų vanduo bei ekskursijos prie nuskendusių laivų – vandenyno gelmėms neabejingus nardytojus. Vilasimiuso teritorija laikoma viena švariausių visame Viduržemio jūros regione. O pakrantės zona tokia turtinga, kad paskelbta jūros draustiniu. Kurorte rasite daugybę įdomių restoranėlių ir parduotuvių, kur galėsite įsigyti vietinių dirbinių, itališkų užkandžių ir gėrimų.

  Kosta Rei

  Karališko grožio pakrantė. Pietinėje Sardinijos dalyje įsikūręs Kosta Rei – miestelis mėgstantiems ramybę ir poilsį atokiau nuo šurmuliuojančių kurortų.  Šiame kurorte nėra diskotekų ar kitų triukšmingų pasilinksminimo vietų, tik 8 km besitęsiantis balto smėlio paplūdimys, įrėmintas sodriai žalių pušų giraičių, įstabių formų granito uolų ir nesuskaičiuojamos gausybės salelių – tiesiog tobula erdvė atpalaiduojančioms atostogoms.


   

  7 SARDINIJOS STEBUKLAI

  1. Costa Smeralda – kvapą gniaužianti panorama

  Ši smaragdinė pakrantė Sardinijos šiaurėje buvo įkurta šeštajame dešimtmetyje ir netrukus tapo svarbiausiu Sardinijos turizmo centru, kuris iki šiol vilioja neprilygstamais balto smėlio paplūdimiais, skalaujamais skaidrių jūros bangų. O štai horizonte boluoja įstabaus grožio Madalenos salynas – 7 didesnių ir daugybės mažų salelių archipelagas. Galbūt kaip tik dėl jo Sardinija nusipelnė būti vadinama „Europos Karibais“.

  2. Neptūno grota – jūrų valdovo garbei

  Lankantis Algero mieste, būtina aplankyti Neptūno grotą – įmantrius stalaktitų ir stalagmitų rūmus, kurie po vandeniu ir virš jo driekiasi apie 4 kilometrus. Norint čia patekti, teks įveikti saurą uolos pakraštyje iškaltą takelį. Kelionė „ožkos laiptais“ gal ir pareikalaus ištvermės, tačiau Jums bus dosniai atlyginta – pasivaikščiojimo po jūrų valdovo valdas dar ilgai neužmiršite.

  3. Akmeniniai „aviliai“ – paslaptingieji nuragai

  Visoje Sardinijoje priskaičiuojama per 8000 nuragų (nuraghi) – į avilius panašių akmens statinių, kurių istorija siekia bronzos amžių. Tiksli jų paskirtis iki šiol nežinoma, tačiau spėjama, kad nuragai buvo naudojami kaip šventyklos ar karinės tvirtovės. O įspūdingiausio Sardinijos nurago aukštis siekia net 19 metrų!

  4. Nacionalinis parkas Gennargentu

  Rytinėje salos dalis pasitinka stoiška ramybe, raižyta kranto linija ir stačiais, į jūrą besileidžiančiais skardžiais. Būtent čia stūksantis Gennargentu kalnų masyvas saugo aukščiausią Sardinijos viršukalnę – Punta La Marmora (1834 m).

  5. Žavingoji sostinė Kaljaris

  Salos pietuose įsikūręs Kaljaris mena turtingą istorinę praeitį. Nuo pat VII a. pr. Kr. miestas saugo kelių civilizacijų paslaptis ir likimus, kurias atrasite vaikštinėdami po kalvotą Kaljario senamiestį ar stebėdami miestą iš viršaus – Kaljario kalvose apstu apžvalgos aikštelių su suoliukais, nuo kurių atsiveria pasakiški vaizdai.

  6. Gurmaniški atradimai (apie kulinarinį paveldą)

  Atraskite Sardiniją ragaudami! Keliaujant po salą iš tiesų verta paragauti fregola vadinamų makaroniukų, pagamintų iš manų kruopų ir vandens. Čia taip pat populiarūs žemyninės Italijos spagečiai su jūros moliuskais ir geldelėmis, o jūros gėrybių mėgėjams patiks pomidorų padaže troškintas aštuonkojis. Tačiau svarbiausią ir labiausiai mėgstamą salos skonį atskleidžia vietinis sūris – jo paragauti kviečiančių iškabų apstu kiekviename Sardinijos kampelyje.

  7. Gyvybės sala

  Gamtos mylėtojus užburs ne tik Sardinijos kraštovaizdis, bet ir ypatinga salos gyvūnija: čia galima išvysti laisvėje gyvenančių arklių ir elnių, prie salos iškyšulių būriuojasi žaismingai nusiteikę delfinai, o spalvingą kraštovaizdį papildo neregėto grožio gyvybė: nuo pakrantėse plūduriuojančių rožinių flamingų iki netikėtai baltų ponių albinosų.