WEST EXPRESS PRISTATO SEZONO NAUJIENĄ: POILSIS KAMPANIJOS REGIONE (ITALIJA)!

  „West Express“ ir jos partneris tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ kviečia Jus į spalvingąją Kampaniją. Tai tankiausiai apgyventas regionas Pietų Italijoje, tarp Polikastro įlankos ir Garigliano upės žiočių. Užtrukti jame ilgėliau vilioja švelnus klimatas, ramių pakrančių magija ir derlingiausi šalies dirvožemiai, gardus maistas ir vietinis vynas, kerintys kraštovaizdžiai ir praeities pėdsakus sauganti sostinė Neapolis. Tai nors ir prieštaringai vertinamas, bet vienas gražiausių Italijos miestų. Gamtos mylėtojams tai miestas, kurio krantus  skalauja Tirėnų jūra, o  kaimynystėje alsuoja Vezuvijus.  Besidomintiems istorija – vieta, kurioje vis dar gyvas  senovės Romos palikimas, o gurmanams – nepakartojamo  skonio kavos ir picos gimtinė. Akivaizdu: po Neapolio  pavadinimu slypi kur kas daugiau nei italų mafijos sostinė.

  Norite pirmi sužinoti apie specialiuosius pasiūlymus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!

  Su „Tez  Tour“ į Kampanijos regioną galite skristi visą rugsėjo mėnesį,  tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus.

  Savaitės kelionės lėktuvu į Neapolį tik nuo 403 €!

  Ieškokite kelionių pasiūlymų >>> 

  Žemiau – mūsų rekomenduojami viešbučiai ir naudinga informacija apie Kampanijos kurortus.

  „WEST EXPRESS“ KLIENTAI DAŽNAI UŽSISAKO ŠIUO VIEŠBUČIUS: 

   

   

   


  APIE KAMPANIJOS KURORTUS

  Sorentas. Sorentas – miestas, įsikūręs ant stačios uolos. Sakoma, kad tai vienas romantiškiausių kurortų pasaulyje. Sorentas kvepia žydinčiais oleandrais, o visame kurorte karaliauja ramybė, kviečianti mėgautis skaidria jūra ir nuostabiu oru, grakščia baroko ir renesanso architektūra, nepakartojamais vaizdais į Neapolio įlanką ir Vezuvijaus ugnikalnį. Jaukų įspūdį dar labiau sustiprina niekur neskubantys žmonės, atsidavę gyvenimo džiaugsmo šventei.

  Aplankyti rekomenduojame: Patinginiavę paplūdimiuose leiskitės į kelionę – iš Sorento  paprasta pasiekti Iskijos ir Kaprio salas, Neapolį, gražuolę Amalfio  pakrantę. 50 km atstumą nuo Sorento iki Neapolio smagu įveikti ir vietiniu traukiniu „Circum Vesuviana“.

  Amalfio pakrantė. Pietinėje Sorento pusiasalio dalyje driekiasi Amalfio pakrantė, visus be išimties pakerinti nepakartojamu grožiu. Spalvingi namukai, siauros gatvelės, tiltai, laiptai ir uolos skęsta augalijos jūroje. Čia veši vynuogės, alyvmedžiai, citrinmedžiai, apelsinmedžiai, kaktusai... O kur dar žydra lyg smaragdas Tirėnų jūra – čia tikrai rojus žemėje!

  Kurortiniai miestukai. Jie išsibarstę palei visą uolėtą pakrantę:

  • Amalfis– pakrantės širdis su plačia akmenukais nusėtų paplūdimių juosta ir spalvinga architektūra.
  • Ravelas – miestas-sodas, įsitaisęs ant kalno, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama.
  • Majori ir Minori – mažulyčiai miestukai su geriausiais pakrantės paplūdimiais.
  • Positanas – apsuptas gausios Viduržemio jūros pakrančių augalijos ir kalno šlaite nutūpusių spalvingų namelių.
  • Prajano ir Četara – žvejų kaimeliai, kviečiantys apsistoti šiuolaikiškuose viešbučiuose.

  Iskijos sala. Vos už 27 kilometrų nuo regiono sostinės Neapolio Tirėnų jūros bangose maudosi Iskija – pati didžiausia Neapolio įlankos sala, kuri didžiuojasi kalnuotu kraštovaizdžiu ir turi net 33 km kranto linijos. Visame pasaulyje Iskija garsėja gydomaisiais mineraliniais šaltiniais – saloje priskaičiuojama net 70 karštųjų vulkaninės kilmės versmių, ir dauguma iš jų trykšta viešbučių teritorijose.

  Rekomenduojame:

  • pasivaikščioti, nuostabiomis Iskijos uostamiesčio gatvelėmis. Dairydamiesi išvysite daugybę suvenyrų parduotuvėlių, jaukių restoranų ir kavinukių. O pakeliui į viduramžius menančią Aragonesės pilį, pramintą salos simboliu, verta paklaidžioti tarp spalvingų mažų namelių ir žydinčių sodų.
  • aplankyti Fungo rifą – grybo formos uolą, iškilusią vidury jūros.
  • La Mortella botanikos sodą – 2 ha plote išvysite per 3000 augalų.
  • Negombo karštųjų versmių parką – gamtos prieglobstį besiilgintiems  ramybės ir šilumos. Bent vieną iš SPA centrų su natūraliais terminiais  šaltiniais – Iskijoje jų tikrai nestinga.

  Rivjera di Ulise. Tarp Romos ir Neapolio, Tirėnų jūros pakrantėje, driekiasi Rivjera di Ulise. Regionas –  išties įspūdingas ir be galo turtingas: nuostabiais gamtos peizažais, plačiais paplūdimiais, kurių čia – visas 100 km, saulėtomis dienomis, istoriniu palikimu ir, žinoma, nerūpestinga senamiesčių gatvelėse tvyrančia itališka atmosfera. Sveiki atvykę į „Odisėjo Rivjerą“!

  Sabaudija. Vertinantiems ramybę ir mėgstantiems ilgus pasivaikščiojimus pakrantėmis Sabaudija paliks pačius geriausius atsiminimus. Peizažai čia – nepakartojami, paplūdimiai – platūs ir ramūs, o vanduo – vienas švariausių visoje Latinos provincijoje.

  Teračina. Neaprėpiami Tirėnų jūros toliai, už didingojo Čirčeo kalno besileidžianti saulė, popietiniai pasivaikščiojimai siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis – tobulas atostogų planas? Daugybė jaukių kavinukių, mažyčių parduotuvėlių, aktyvaus poilsio galimybių ir senas istorijas bylojančių paminklų – senovės Romos laikais buvusi svarbiu jūrų uostu, dabar Teračina čia apsilankantiems siūlo patį geriausią poilsį.

  Gaeta. Įsikūręs Gaetos įlankoje esančiame kyšulyje, to paties pavadinimo miestas – svarbus jūrų uostas ir gyvas, modernus, šurmuliuojantis kurortas, poilsiautojus lepinantis visais įmanomais atostogų malonumais ir istoriniais potyriais. Nuo senovės Romos laikų išlikusios gynybinės sienos, architektūriniai paminklai ir senove alsuojančios senamiesčio gatvelės kviečia tyrinėti ir atrasti didingą istoriją, o visi 7 paplūdimiai – lepintis saule ir šiltos jūros bangomis.

  Sperlonga. Pakrantę skalaujančios skaidrios jūros bangos, minkštutėlis paplūdimio smėlis, jaukios senamiesčio gatvelės ir daugybė į uolą kopiančių baltų namukų – Sperlonga tiesiog užburia savo romantika, o istorija čia, regis, tyko už kiekvieno kampo. Vaikštinėdami paplūdimiu prieisite romėniškus griuvėsius ir Tiberijaus grotą. Pasukę atgal prieisite archeologijos muziejų. Kiek tolėliau už miestelio aptiksite įdomų statinį – 1532 m. ispanų „patupdytą“ Truglia bokštą. Nuostabių atradimų Sperlongoje tikrai nepritrūksite.

  Formija. Dėl švelnaus klimato ir vaizdingų peizažų šis jaukus pajūrio kurortas aristokratų buvo vertinamas dar Romos imperijos laikais. Ir šiandien Formijoje galima pajusti tų dienų dvasią – senosiose vilose įsikūrę jaukūs viešbučiai, miestelyje išlikęs nemažas architektūrinis palikimas. Ko gero, daugiausia lankytojų Formijoje susilaukia du objektai – Gianolos regioninis parkas ir garsiojo filosofo Cicerono kapas


  7 ĮDOMIAUSI NEAPOLIO REGIONO OBJEKTAI

   Kiekviena šalis turi simbolį, kurį noriai lanko turistai iš viso pasaulio. O kuo didžiuojasi Pietų Italija?

  Neapolio mieste ir jo kaimynystėje suskaičiavome septynias vietas ir objektus, vertus ypatingo keliautojų dėmesio.

  1. VEZUVIJUS. Pietų Italijoje, netoli Neapolio miesto, stūkso vis dar aktyvus Vezuvijaus ugnikalnis. Vienus jis gąsdina kaip pavojingiausia Europos vieta, kitus žavi nuostabia jūros ir  Neapolio panorama, o aplinkiniams gyventojams dovanoja ypač derlingą dirvožemį. O jei tikite legendomis, kadaise Vezuvijus, kaip ir jo kaimynas vulkanas Flegrėjus, buvo žmonės, nelaimingai įsimylėję tą pačią merginą, vardu Kapri. Kartą įpykęs Vezuvijus sviedė mylimąją į jūrą. Palietusi vandenį ši virto Kaprio sala, o sielvarto apimti vyrai – uolomis. Flegrėjus laikui bėgant nurimo, o štai Vezuvijus iki  šiol iš pykčio spjaudosi ugnimi.
  2. ROMA. Roma – miestas, tebealsuojantis kadaise čia buvusios imperijos didybe ir kviečiantis pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis. Ir ne šiaip pasivaikščioti: jose keliautojų laukia gyvas antikos palikimas, istoriniai muziejai, saugantys kelių tūkstančių metų amžiaus kolekcijas, gausybė kavinaičių ir restoranėlių, vaišinančių nacionalinės italų virtuvės aromatais, bei visada puikiai nusiteikę miestiečiai.
  3. ISKIJA. Šiaurinis Neapolio įlankos pakraštys kviečia užsukti į Iskiją – vulkaninės kilmės salą, garsėjančią nepakartojamo grožio paplūdimiais ir natūraliais SPA malonumais, kuriuos žada vietovėje trykštančios karštosios versmės. Visada žali Iskijos peizažai, vešli augmenija, mažos įlankėlės su smėlio paplūdimiais, labai švari jūra ir švelnus klimatas vilioja į šią salą ir atostogautojus, o maudynių sezonas joje prasideda  balandžio mėnesį ir tęsiasi iki pat lapkričio. Be to, norint pasimėgauti sveikatinimosi procedūromis nebūtina laukti sezono – terminių vandenų centrai čia veikia ištisus metus.
  4. POMPĖJA. Vienas įdomiausių muziejų po atviru dangumi kviečia pajusti prieš beveik 2000 metų čia virusį gyvenimą. Pasivaikščiojimas po kažkada didingo miesto likučius leis pasijusti taip, tarsi būtumėte patekę į laiko mašiną. 79 metais išsiveržęs Vezuvijus palaidojo miestą po storu pelenų ir žemių sluoksniu. Iki pat XVIII amžiaus Pompėja glūdėjo užmarštyje, kolarcheologai ją ėmė atkasinėti iš po 8 metrų žemių patalo. O šiandien vaikštant po Pompėją galima pamatyti autentišką antikinio miesto struktūrą, gyvenamųjų ir kulto pastatų architektūrą bei iki šių dienų išlikusią įspūdingą sienų tapybą su puošniais dekoro elementais.
  5. ERKOLANAS. Vakarinėje Vezuvijaus pašonėje, į pietryčius nuo Neapolio, įsikūręs Erkolanas. Jam atsirasti padėjo Vezuvijaus išsiveržimas, palaidojęs istorinį Herkulaniumo miestą, kuriame Senovės Romos turtingieji leisdavo vasaras. Tuomet šio miesto vietoje ir ėmė kilti nauja gyvenvietė,viduramžiais vadinta Resina, o šiandien – Erkolanu. Dabar tai vieta, kurią tyrinėjimams noriai renkasi archeologai, o paganyti akių po istorinio miesto liekanas kasmet atvyksta daugybė poilsiautojų.
  6. ĮSPŪDINGOJI DUOMO. Amalfis didžiuojasi senąja  Sant Andrea  katedra, kurios architektūroje  galima įžiūrėti įvairių stilių: per daugelį metų atstatant ir rekonstruojant pėdsaką paliko gotika, bizantiškoji architektūra ir  barokas. Seniausia Amalfio katedros dalis –  SS Crocifisso  bazilika –  buvo pastatyta dar IX amžiuje. Kita dalis prijungta daugiau nei po  šimto metų, siekiant sukurti didingos bažnyčios vaizdą, o dar po  dviejų šimtmečių baigta varpinė ir pastatyta kripta, kurioje iki šiol  saugomi Šv. Andriejaus palaikai.
  7. PICA, vardu Margarita. Apie ypač ploną Neapolio picą su puriais suskrudusiais krašteliais yra girdėjęs ne vienas. Jos puikų skonį lemia vos keli ingredientai: švieži pomidorai, šiek tiek pomidorų tyrės, buivolių pieno mocarela ir baziliko lapeliai. Pastarieji, beje, įkūnija ir Italijos vėliavos spalvas. Tačiau ar žinote, kokia jos pavadinimo istorija? Margaritos vardą ši pica pasiskolino iš karalienės Margaritos Teresės Džiovani, kuri 1889 metais lankėsi Neapolyje.