„Tez Tour“ vasaros atostogų „žvaigždė“ – poilsis Bulgarijoje

   „Ant bangos“ šią vasarą  – kelionės į Bulgariją, auksinių paplūdimių ir rožių kraštą! Gražu, skanu, saugu ir labai lengva nuvykti! Bulgariją mielai renkasi šeimos, jaunimas, draugų kompanijos! Savaitės kelionės lėktuvu rugpjūčio mėnesį su „Tez Tour“ – tik nuo 317 €!

  Bulgariją pasiekti labai patogu – skrendama net į 2 (Varnos ir Burgo) oro uostus:

  „West Express“ klientai dažnai užsisako šiuo viešbučius: 

   

   


   

  APIE BULGARIJOS KURORTUS

  Auksinės Kopos
  Auksinės kopos – populiariausia poilsio vieta Bulgarijoje. Smulkaus geltono smėlio paplūdimys čia tęsiasi kelis kilometrus, o jo plotis vietomis siekia 100 metrų. Šiandien Auksinės kopos – vienas judriausių Juodosios jūros kurortų. Čia veikia daug restoranų, parduotuvių ir barų, gausu naktinių klubų, diskotekų bei pramogų jaunimui. Ieškantys būdo atsipalaiduoti džiaugsis daugybe mineralinio vandens šaltinių sveikatingumo bei SPA centruose. O aktyviam laisvalaikiui kurorte įrengtos kelios dešimtys lauko ir uždarųjų baseinų, tinklinio bei krepšinio aikštelės, teniso kortai, boulingo takai bei žirgynas.

  Šv. Konstantinas ir Elena
  Ieškančių ramybės ir norinčių atgauti jėgas – būtent tokių poilsiautojų labiausiai laukia Šv. Konstantinas  ir Elena, nes tai mažas ir uždaras kurortas. Šiame mineralinių versmių kurorte tiesiog būtina pasilepinti SPA procedūromis ir pajusti mineralinių šaltinių galią. Iki 48 laipsnių sušylančios požeminės srovės, pripildančios karšto vandens baseinus, čia veržiasi net iš dviejų kilometrų gylio.

  Albena
  Kurorto paplūdimys – pats plačiausias Bulgarijoje. Jo plotis siekia net 200–300 m ir vilioja švariu balto aukso spalvos smėliu. O palyginus sekli ir visai nepavojinga pakrantė idealiai tinka poilsiaujantiems su vaikais. O ramaus poilsio čia nedrums nei miesto triukšmas, nei mašinų gaudesys – visi viešbučių kompleksai įsikūrę ramybe alsuojančioje aplinkoje.

  Rivjera
  Atvykę į Rivjerą, nė sekundei nesuabejosite – šis uždaras kompleksas tikrai vertas elitinio vardo. Kurortas įkurtas vietovėje, kurioje kadaise buvo uždara vyriausybės rezidencija – šalies vadovų darbo ir poilsio vieta. Čia poilsiautojų laukia nepriekaištingas aptarnavimas penkiuose 3–5 žvaigždučių viešbučiuose, maloni tyla ir visiškas privatumas. Kurortas vilioja puikiomis sąlygomis balneoterapijai ir gydomaisiais mineralinio vandens šaltiniais. Nenuostabu, kad Rivjerą renkasi ramybės ieškantys senjorai ir šeimos su vaikais.
  Saulėta Diena
  Vaizdingos įlankos pakraštyje įsikūręs kurortas – ypač patrauklus poilsiui su šeima, sanatoriniam gydymui ir reabilitacijai. Aktyvių pramogų čia nedaug, tačiau sveikatos stiprinimo programą turi kiekvienas viešbutis. Nedidelis, tačiau prabangus keturių viešbučių kompleksas siūlo išbandyti gydymą purvu, refleksologiją, aromatinę ir lazerių terapiją, pirtis, soliariumus – sąrašas galėtų tęstis be galo…Vešlūs parko medžiai ne tik saugo kurorto zoną nuo pašalinių akių – čia taip pat apstu vietos pramogoms gryname ore. Erdvi parko teritorija kviečia pasivaikščioti, pabėgioti ar pavažinėti dviračiais, privatus paplūdimys – išsimaudyti saulės spinduliuose, o netoliese veikiantis žirgynas – pajodinėti.

  SaulėtaS Krantas
  Saulėto kranto kurortas siūlo idealias sąlygas buriuotojams, banglenčių ir paties įvairiausio vandens sporto mėgėjams. Čia rasite vandens dviračių, motorinių valčių, greitaeigių katerių, sklandytuvų ir net vandens parašiutų! Be to, mažiesiems Saulėto kranto svečiams kurorto teritorijoje įkurtas vandens atrakcionų parkas.

  Nesebaras
  Nesebaras – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Miestas skiriamas į dvi dalis: Naująjį Nesebarą su daugybe šiuolaikinės architektūros stiliumi pastatytų svečių namų bei modernių viešbučių ir Senąjį Nesebarą – uolėtame pusiasalyje išsidėsčiusį istorinį miesto centrą, užburiantį siauromis gatvelėmis, antikos, viduramžių ir renesanso laikus menančiais pastatais.

  Pomorjė, Ahelojus, Ravda
  Pomorjė – druskingų ežerėlių supamas kurortas, kuris didžiuojasi senomis vyndarystės tradicijomis. Vis dėlto labiausiai jis garsėja savo gydomuoju purvu ir balneologijos procedūromis. Turistai čia atvyksta suvilioti saulės ir jūros, mineralinių šaltinių ir paplūdimių. O pastarieji čia iš tiesų ypatingi – smėlio spalva beveik juoda, mat jame gausu geležies.
  Nuo transporto srautų ir didmiesčių šurmulio nutolusi Ravda – gryno oro ir natūraliai švaraus vandens oazė. Čia visada rasite ramybę ir jaukią mažo miestuko atmosferą, prie Juododios jūros – aktyvių vandens pramogų, o kaimynystėje – Saulėtojo Kranto ir Nesebaro kurortus.

  Šv. Vlasas
  Žavingas pakrantės miestelis ir vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – Šv. Vlasas pasitinka išvystyta infrastruktūra, krantus remiančiais kalnais ir ypatinga aura. „Marina“ – didžiausia Bulgarijos prieplauka ir tikras Šv. Vlaso pasididžiavimas. Čia galima ne tik išsinuomoti, bet ir įsigyti patikusią jachtą, o dairantis į pakrantę iš vandens – pasigrožėti smėlėtais įlankų paplūdimiais bei įmantriu kalnų bei miškų peizažu.

  Elenitė
  Vaizdingų kalnų papėdėje nuo išorinio pasaulio ir naktinių barų triukšmo slepiasi Elenitė – nedidelė absoliučios ramybės salelė prie Juodosios jūros. Čia yra viskas, ko reikia atpalaiduojančioms atostogoms: tvarkingas paplūdimys, gaivus oras ir ramybe alsuojantys spygliuočių miškai.

  Obzoras
  Obzoras – šeimų pamėgtas kurortas, įrėmintas kalnų ir Juodosios jūros. Istorijoje jis pažymėtas kaip graikų „saulės miestas“ Heliopolis, o šiandien vadinamas viena saugiausių ir ramiausių Bulgarijos vietų.Vynuogynų apsuptas 6 km ilgio smėlio paplūdimys, skaidri ir rami jūra bei jaukus miestelio centras, kuriame gera pasivaikščioti ir paskanauti vietos patiekalų viename iš daugelio tradicinių restoranėlių. Keliaujant į pietus nuo Obzoro verta pasivaikščioti prie Jemine iškyšulio ir po Emonos miestelį, saugantį senovinę šventyklą ir viduramžių pilies bei vienuolyno griuvėsius.

  Sozopolis
  Burgaso įlankos pietuose plytintis Sozopolis – ne tik abejingų nepaliekantis kurortas, bet ir seniausia graikų kolonija Juodosios jūros pakrantėje. Atvykusių čia laukia įkvepiančios atostogas, o drauge – unikali galimybė prisiliesti prie istorijos. Viena garsiausių Sozopolio vietų – miestą apraizgęs bažnyčių tinklas, vadinamas „Pagalbos miestu“. Autentiška architektūra ir siaurų gatvelių magija čia traukia ne tik keliautojus iš viso pasaulio – ypatingo dėmesio Sozopolis sulaukia iš menininkų bei rašytojų. Sozopolis kvieste kviečia pasivaikščioti: miestelyje žavi išlikę senoviniai mediniai namai su drožinėtomis dekoracijomis ir akmenimis grįstos gatvės, o aplink jį – didingi kalnai ir amžinai žaliuojanti Ropotamo upė. Pakeliui verta stabtelėti prie Šv. Grigorijaus bažnyčios, saugančios krikščioniškas relikvijas, Šventojo kryžiaus fragmentą, ir Šv. Jono saloje atrastus Šv. Jono krikštytojo bei Šv. Andriaus palaikus.

  Jei manote, kad Bulgarija garsi vien savo pajūriu, klystate. Labai daug grožybių slypi šalies gilumoje, kalnuose, o ir tame pačiame pajūrio ruože daug įdomių ir paslaptingų vietų. Visos jos netilpo į mūsų sąrašą, teko apsiriboti tik septyniomis, tačiau labiausiai intriguojančiomis.


   

  7 ĮDOMIAUSI BULGARIJOS OBJEKTAI

  1. Nesebaras. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų. Ir neatsitiktinai... Nedidelėje saloje rymantis senasis Nesebaras – vienas seniausių Europos miestų, pasivaikščiojimų metu atveriantis Antikos, Viduramžių, Renesanso laikmečių intarpus. Nesebaras – lyg laiko mašina, suteiksianti galimybę pakeliauti laike: štai, gynybinė siena, menanti III -IV amžius, pakeliui išsibarsčiusios cerkvutės, statytos ankstyvaisiais Viduramžiais (X-XIV a.), tipiškų bulgariškų namų (XVIII -XIX a.) gatvelės su Renesanso laikus menančiais inkliuzais. Pirmai pažinčiai su Nesebaru tiesiog būtinas gidas – išgirdus visą istoriją, miestas nušvis dar ryškesnėmis spalvomis. Dieną atrodantis lyg architektūrinių monumentų muziejus, vakare Nesebaras virsta jaukiai apšviestu romantišku miestuku, viliojančiu mažytėmis parduotuvėlėmis ir mielais tradiciniais restoranėliais. Neišvykite iš Bulgarijos neaplankę Nesebaro!
  2. Pirino nacionalinis parkas. Tai, kad Bulgarija – ne vien pajūrio kurortai ir smėlėti paplūdimiai, įsitikinti galima pasukus Rilos ir Pirinų kalnų link. Pirino nacionalinis parkas – tai Pirinų kalnuose, 1008-2 914 m aukštyje, plytintys gamtos draustiniai: „Bayuvi Dupki“ (Dzindziritza) ir „Yulen“. Vasarą į Pirino parką kylama pasigrožėti net 175 kalnuose pabirusiais skaidraus vandens ežerėliais, esančiais ledynmečiu susiformavusiose terasose. Iš jų liejasi upės, tokios smarkios, kad besiverždamos apačion akmeninėmis sienomis virsta gražuoliais kriokliais. Šis parkas kartu ir retų nykstančių gyvūnų bei augalų namai – jei pasiseks, galima išvysti retą erelių rūšį ar elnią. Čia auga ir seniausiu Bulgarijoje tituluojamas medis – apie 1 300 metų skaičiuojanti Baikušo pušis. 16 m pušis yra Bulgarijos valstybės bendraamžė. Įspūdinga! Kaip ir visi 40 332,5 hektarų nuostabios, gaivalingą energiją spinduliuojančios gamtos!
  3. Rilos vienuolynas ir 7 Rilos ežerai. Rilos vienuolynas – pati švenčiausia ir lankomiausia vieta Bulgarijoje. Rilos kalnuose, 1 147 m aukštyje, nuostabios gamtos ir įspūdingų kalnų fone ryškiai švyti išskirtinio grožio didžiulis architektūrinis ansamblis. Vienuolyną X a. įkūrė vienuolis Ivanas Rilskis, vietinių pramintas Ivanu iš Rilos. Kaip atsiskyrėlis jis netoli būsimojo vienuolyno vietos, oloje, gyveno dvylika metų, meldėsi ir mokė atvykstančius piligrimus. Po mirties stačiatikių bažnyčia Ivaną Rilskį kanonizavo ir paskelbė šventuoju, o pamaldūs piligrimai ir toliau traukia į Rilos vienuolyną. Marijos gimimo cerkvėje, pagrindiniame ir ryškiausiame vienuolyno pastate, ilsisi jo palaikai. Šios šventovės vidus taip pat išskirtinis, freskose pasakojama Bulgarijos tautos istorija, o nuostabūs medžio raižiniai ir auksinė siena pakeri grožiu. Aplink vienuolyną, Rilos kalnuose gamta tokia stulbinanti, kad norisi likti dar dienai, klajoti turistams įrengtais takais ir užkilti į Damgos ar Musalos viršūnes bei žvilgtelti į neapsakomo grožio 7 Rilos ežerų slėnį.
  4. Kaliakros iškyšulys. Vėjas – čia valdovas, ypač vasarai einant į pabaigą. Šiaušia jis jūros bangas ir atvykusiųjų plaukus. 2 kilometrai į jūrą nutįsęs siauras žemės ruoželis, aukštai iškilęs virš jūros – tai Kaliakra. Atvažiuojama čia pasimėgauti dramatišku peizažu – stačių, apie 70 metrų iš jūros kyšančių uolų, nuvilnijančių raudono akmens bangomis ir jas skalaujančios putotos jūros susitikimu. Čia stovi ir vienas gražiausių Juodosios jūros pakrantės istorinių monumentų – Kaliakros tvirtovė, paskutinė vieta Bulgarijoje, kurią užėmė Osmanų imperija ir vienas pirmųjų švyturių Bulgarijos pakrantėje. Šiame kyšulyje miestą buvo įkūrę senovės graikai bei romėnai, o šiandien galima pasižvalgyti po jo griuvėsius. Bulgarai rekomenduoja čia atvykti kuo anksčiau ryte, kad spėtumėte pamatyti ir patį nuostabiausią saulėtekį.
  5. Rožių slėnis. Jei kas paklaustų, kuo kvepia Bulgarija, nedvejojant galima būtų atsakyti, kad rožėmis. Kiekviename kurorte apstu parduotuvėlių, prekiaujančių rožių aliejumi kvepiančia kosmetika, tačiau norint išvysti tikrą rožių karalystę teks nuvykti į pasakišką „Rožių slėnį“ (Rozova dolina), virš jūros lygio pakilusį 710 metrų, įsispraudusį tarp dviejų upių slėnių ir nusėtą trakiečių šventyklomis. Čia ideali vieta svaigų aromatą sirpinančioms gėlėms. Galva svaigsta ne vien nuo jų kvapo, bet ir nuo grožio. Ypač įspūdingai slėnis atrodo kovo viduryje, oro temperatūrai pakilus virš +5 °C. Visas slėnis apsipila žiedais, o ore tvyro su niekuo nesupainiojamas aromatas. Įsigykite šlakelį rožių aliejaus (dažniausiai jis parduodamas išpilstytas po 1 gramą), kad primintų nuostabias akimirkas, praleistas karališkų gėlių apsuptyje.
  6. Balčikas. Balčikas gal ir būtų likęs paprastu pajūrio miestuku, jei ne Rumunijos karalienė Marija, pasistačiusi čia sau vasaros rezidenciją, apsupusi ją didžiuliu parku ir trečiajame bei ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose Balčike leidusi vasaras. Beje, ši karalienė sukūrė nemažai pasakų vaikams, jas net ir šiandien mielai skaito ne tik Bugarijos, bet ir Rumunijos vaikai. Rezidencija gana kukli lyginant su ją supančiu botanikos sodu. Vien apeiti jį prireiks kelių valandų, o juk dar norisi apžiūrėti visus žiedais išpuoštus kampelius ir pasimėgauti sodria žaluma. Labiausiai šiame sode intriguoja kaktusų alėja, viena didžiausių visuose Balkanuose.
  7. Ropotamo upė. Žalia ramybės oazė – štai kas yra ši upė, tekanti visai netoliese šurmuliuojančių kurortų. Net ir upe plaukiantys laiveliai pukši tyliai, nedrumsdami vietinės faunos gyvenimo. Tai gamtos rezervatas, tad ir flora aplink vešli ir įspūdinga. Čia auga daugiau kaip 100 augalų rūšių, įtrauktų į Bulgarijos Raudonąją knygą ir gyvena daugiau nei 250 rūšių paukščių, iš kurių 71 taip pat įrašyta Bulgarijos Raudonojoje knygoje. Pasiimkite žiūronus, kad pažintis su vietinėmis įžymybėmis būtų artimesnė! Dairykitės ne tik paukščių, bet ir vėžlių, jų Ropotamo upėje daugybė. Įspūdingiausias reginys laukia upės žiotyse, vietoje, kur siaura upė staiga pereina į bekraštę jūrą.