Svetingoji Turkija ...tarp Europos ir Azijos

  Pažintinė kelionė autobusu
  • Šalis: Turkija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Svetingoji Turkija ...tarp Europos ir Azijos

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  Turkija, Vengrija, Serbija, Stambulas, Sentendrė, Belgradas

  • Keliaujate į turtingos istorijos kraštą, kur pamatote vieną puikiausių pasaulio miestų – Stambulą, plaukiate Europą nuo Azijos skiriančiu Bosforo sąsiauriu
  • Unikalia gamta žavitės Kapadokijoje; pasineriate į Kleopatros baseiną sniego baltumo Pamukalėje; stebitės Antikiniu paveldu Efese, Pergame ir kitose svarbiose archeologinėse vietovėse; aplankote legendose minimą Troją
  • Stebite unikalią „besisukančių“ dervišų ceremoniją
  • Daugybei įspūdžių „susigulėti“ leidžiate Egėjo jūros pakrantės kurorte
  • Galite paragauti turkiškos virtuvės patiekalų, kurie laikomi vienais gardžiausių pasaulyje

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Svetingoji Turkija ...tarp Europos ir Azijos

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją. Aplankote vengrišką dvasią išlaikiusį Sentendrės miestelį. Apžiūrite valgomų
  eksponatų – *marcipanų muziejų. Pasivaikštote siauromis gatvelėmis, kreivais, vingiuotais laiptais pakylate į kalvą pasigrožėti spalvingais namais ir septynių bažnyčių bokštais. Miestelyje gausu nedidukų muziejų-galerijų, kuriose eksponuojami čia gyvenančių dailininkų kūriniai. Išvykstate į Serbijos link. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
   

  3   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Bulgariją. Atvykstate į Bulgarijos sostinę Sofiją – miestą, įkurtą senųjų trakų genčių dar VII a. pr. Kr., menantį keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus. Trumpa ekskursija po miestą, kuriame sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. 927 m. pripažinta Bulgarijos ortodoksų cerkvė tapo ankstyviausia pasaulyje slavų stačiatikių cerkve: Šv. Aleksandro Nevskio katedra, Šv. Sofijos soboras, Šv. Sinodo rūmai, caro Aleksandro III paminklas, buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv. Jurgio rotonda, Banya Bashu mečetė. Keliaujate Turkijos link. Nakvynė netoli Edirnės.

  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
   

  4   diena

  Pusryčiai. Buvusi Osmanų imperijos sostinė Edirnė (arba Adrianopolis) – apie 140 000 gyventojų miestas, didžiausia gyvenvietė Turkijos Europinėje dalyje neskaitant Stambulo. Osmanų imperijos laikotarpį mena ne vienas įspūdingas puikiai išlikęs statinys. Didžiausia Edirnės šventovė – Selimiye mečetė su iš tolo matomais elegantiškais 71 m aukščio minaretais. Mečetę sultonui Selimui II suprojektavo garsus Osmanų architektas Mimaras Sinanas ir pats ją laikė geriausiu savo gyvenimo darbu. Laisvu laiku siūlome pasivaikščioti siauromis rytietiško Edirnės senamiesčio (kaleici) gatvelėmis su charakteringais dar viduramžius menančiais namais, apsilankyti spalvingame turguje, susipažinti su turkiškos virtuvės patiekalais ar išgerti puodelį stiprios turkiškos kavos. Važiuojate į didžiausią šalies miestą – Stambulą. Esant galimybei, siūlome ekskursiją po romantišką naktinį Stambulą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Stambule.

  guide_picture
  Turkija. Edirnė
  guide_picture
  Turkija. Edirnė
  guide_picture
  Turkija. Naktinis Stambulas
  guide_picture
  Turkija. Naktinis Stambulas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Kontrastų miestas Stambulas įsikūręs dviejuose žemynuose abipus Bosforo sąsiaurio. Miestas lyg jungiamoji Europos ir Azijos grandis, kuriame vyrauja jaudinanti įtampa tarp kultūrų ir tradicijų. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, kurios metu aplankote *Topkapi rūmus, kurie ilgiau nei
  400 metų buvo oficiali sultonų rezidencija; bizantiško meno šedevrą – *Šv. Sofijos soborą, kuris daugiau nei 1400 metų liudija VI a. Bizantijos sostinės rafinuotumą ir yra padaręs didžiulę įtaką vėlesnių amžių architektūrai; Hipodromo aikštę ir vieną įstabiausių religinių pastatų pasaulyje – 6 minaretus turinčią Mėlynąją mečetę. **Esant galimybei, siūlome paplaukioti laivu Bosforo sąsiauriu. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Stambulas. Mėlynoji mečetė
  guide_picture
  Turkija. Stambulas
  guide_picture
  Turkija. Stambulas. Topkapi rūmai
  guide_picture
  Turkija. Stambulas
   

  6   diena

  Pusryčiai. Keliaujate į šalies sostinę Ankarą. Apžvalginė ekskursija po Ankarą. Aplankote Ankaros pilį ir senamiestį bei trečią pagal svarbumą po Luvro muziejaus Paryžiuje ir Britų muziejaus Londone *„Anatolijos civilizacijų“ archeologijos muziejų, kurio eksponatai – nuo paprastų paleolito akmens įrankių iki graikų ir romėnų skulptūrų. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Ankara
  guide_picture
  Turkija. Ankara.
  guide_picture
  Turkija. Ankara. Anatolijos civilizacijų muziejus
  guide_picture
  Turkija. Ankara. Anatolijos civilizacijų muziejus
   

  7   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Kapadokiją (Cappadocia) –vieną unikaliausių centrinės Anatolijos vietų, žavinčią keistų ir įspūdingų formų vulkaninio tufo kalnais. Išvykstate į *Giorememuziejų po atviru dangumi, žavintį puikiomis ankstyvosios krikščionybės bažnyčiomis ir vienuolynais. Aplankote *Učhisaro namą ir pavaikštote po vaizdingą Fėjų slėnį. **Esant galimybei, siūlome pasižiūrėti „besisukančių“ dervišų ceremoniją. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Kapadokija. Gioreme
  guide_picture
  Turkija. Kapadokija. Učichsar
  guide_picture
  Turkija. Kapadokija. „Fėjų kaminai“
  guide_picture
  Turkija. Kapadokija. „Besisukančių dervišų“ ceremonija
   

  8   diena

  Pusryčiai. Aplankote *požeminį Kaymakli miestą, stebinantį painiais labirintais. Išvykstate į senovinį Konijos (Konya)miestą, garsėjantį religingais gyventojais ir griežtu religiniu mokymu. Čia buvo įsikūrusi „besisukančių“ dervišų brolija, vadinama Mevlevi vardu. Brolijos įkūrėjas tikėjo, kad muzika ir šokiu galima pasiekti ekstazinę meilės būseną ir pasiūlė būdą, kaip išvaduoti žmogų iš kasdienybės nerimo ir skausmo. Aplankote *Mevlanos muziejų, įsikūrusį senosios dervišų ložės priestate. Keliaujate Pamukalės link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Požeminis Kaymakli miestas
  guide_picture
  Turkija. Konija. Mevlana muziejus
  guide_picture
  Turkija. Konija. Mevlana muziejus
  guide_picture
  Turkija. Nacionalinė virtuvė
   

  9   diena

  Pusryčiai. Vykstate į „medvilnės pilimi“ vadinamą *Pamukalę (Pamukkale), aplankote įspūdingas klintinio tufo terasas. Šis gamtos stebuklas nuo seno laikomas viena populiariausių Turkijos įžymybių. Aplankote antikinį *Hierapolį – žymų ir vieną didžiausių visoje Turkijoje nekropolį ir puikiai išsilaikiusį antikinį teatrą. Norintieji gali išsimaudyti mineralizuotame **Kleopatros baseine, kuriame vandens temperatūra siekia 30º šilumos. Manoma, kad šis baseinas su marmuro kolonų fragmentais gali būti Apolono šventyklai priklausiusio šventojo baseino griuvėsiai. Vykstate į Efesą (Ephesus) –didžiausią iki šių dienų išlikusį *antikinį miestą, įkurtą XI a. pr. Kr. Mieste gausu Antikos paminklų: odeonas, romėniškos pirtys, akropolio griuvėsiai, akvedukas, imperatoriaus Adriano fontanas, amfiteatras, Heraklio vartai. Aplankote *Šv. Mergelės Marijos namą, kuriame ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Sustojate vietoje, kur anksčiau stovėjo Artemidės šventykla – vienas iš septynių antikinio pasaulio stebuklų. Vakare atvykstate į vieną Egėjo jūros pakrantės kurortų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Pamukalė
  guide_picture
  Turkija. Pamukalė. Kleopatros baseinas
  guide_picture
  Turkija. Efesas
  guide_picture
  Turkija. Efesas
   

  10   diena

  Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba siūlome *ekskursiją į Priene, Milete ir Didymą.Nors Efesas yra gausiausiai lankomas Egėjo regiono antikinis miestas, į pietus nuo Kušadasio yra trys mažiau keliautojų žinomos, tačiau ne mažiau svarbios archeologinės vietovės. Aukštai Mykale kalno šlaite vaizdingoje ir atokioje vietovėje įsikūręs*Priene. *Milete išlikęs įspūdingas antikinis teatras, o Didyma – tai vieta, kurioje yra *Apolono šventykla su 122 kolonomis „per plauką“ netapusi vienu iš Septynių senojo pasaulio stebuklų, nusileidusi tik netoli Efeso pastatytai Artemidės šventyklai (su 127 kolonomis). Šiandien paguoda tokia, kad Apolono šventykla išlikusi kur kas geriau nei Artemidės, rekonstruotos trys jos kolonos. Po ekskursijos grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Didyma. Apolono šventykla.
  guide_picture
  Turkija. Milete. Antikinis teatras
  guide_picture
  Turkija. Priene
  guide_picture
  Turkija. Egėjo jūros pakrantė
   

  11   diena

  Pusryčiai. Vykstate Bergamo link. Apžiūrite *antikinį Pergamo miestą – vieną iš svarbiausių Anatolijos regiono politinių ir religinių centrų helenizmo laikais. Tęsiate kelionę įTroją (Troy). Aplankote legendinės *Trojos griuvėsius ir Trojos arklį. Šalia legendinio miesto vyko Trojos karas, aprašytas Homero „Iliadoje“ ir „Odisėjoje“. Trojos arklio legendos istoriškumas abejotinas, nes remiasi tik Homero tekstais. Tačiau ji buvo labai populiari tiek Antikos laikais, tiek ir dabar. Nakvynė viešbutyje netoli Dardanelų.

  guide_picture
  Turkija. Antikinis Pergamas
  guide_picture
  Turkija. Antikinis Pergamas
  guide_picture
  Turkija.
  guide_picture
  Turkija. Troja. Trojos arklys
   

  12   diena

  Pusryčiai. Keliatės per Dardanelų sąsiaurį, jungiantį Marmuro bei Egėjo jūras ir skiriantį Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius. Kelionė per Bulgariją. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Turkija. Čanakalė
  guide_picture
  Turkija. Dardanelai
  guide_picture
  Turkija. Dardanelai
  guide_picture
  Bulgarija
   

  13   diena

  Pusryčiai. Atvykstate į Serbijos sostinę Belgradą. Trumpa pažintis su miestu. Kelionė per Serbiją, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
   

  14   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 13 nakvynių viešbučiuose (2 iš jų kurorte),
  • maitinimas: 13 pusryčių, 2 vakarienės,
  • persikėlimas per Dardanelų sąsiaurį,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepamonėtos vakarienės, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.