Singapūras ir Indonezijos salos Java ir Balis – ugnikalnių ir senųjų dievų žemė

  Pažintinė kelionė su poilsiu nuo 2 keliautojų!


   

  • Šalis: Indonezija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Singapūras ir Indonezijos salos Java ir Balis – ugnikalnių ir senųjų dievų žemė

  Singapūras – viena brangiausių ir turtingiausių miestų valstybių. Java – Indonezijos kultūros širdis, vienažinomiausiųarchipelago salų. Vieta, kur persipina įvairių tautų tradicijos, tikėjimai ir gyvenimo stilius. Balis – graži, paslaptinga atogrąžų sala, turinti daug kitų jos išskirtinumą rodančių pavadinimų: Dievų, Šventyklų ar Meilės sala. Indų poetas Rabindranatas Tagorė apie Balį yra pasakęs: „Tai paskutinis rojus Žemėje.“

   Kelionėje:

  •  Tolimasis Žemės vidurys – vaizdų, kvapų ir adrenalino šaltinis
  • UNESCO paminklas Prambananas

  • Ugnies katilas garų ir smėlio apsuptyje – Bromo ugnikalnis

  • Netikėčiausia pasaulio vieta Idženo krateris

                         

  1 DIENA. SINGAPŪRAS

  Savarankiškai atvyksite į Singapūrą ir būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį Singapūre. Nakvynė viešbutyje Singapūre.

  2 DIENA. SINGAPŪRAS (P)

  Po pusryčių už papildomą mokestį galėsite pasirinkti 7 val. trukmės ekskursiją po Singapūrą. Nakvynė viešbutyje Singapūre.

  3 DIENA. SINGAPŪRAS–DŽOKJAKARTA (P)

  Pusryčiai. Skrydis į Džokjakartą. Atskridę gido lydimi vyksite į ekskursiją. Džokjakarta – legendinis Javos miestas, kultūros, meno ir aukštojo mokslo centras. Bene įspūdingiausi kultūros paveldo objektai Džokjakartoje – Borobudūro ir Prambanano šventyklų kompleksai, 1991 m. įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vyksite į Prambanano šventyklų kompleksą. Kadaise šį kompleksą sudarė 244 šventyklos, skirtos hinduistų dievų trejybei: Brahmai, Višnui ir Šivai. Nuostabaus grožio ir didingumo šventyklos buvo pastatytos tarsi hinduistų Sandžajos dinastijos atsakas Borobudūrui. Viena įspūdingiausių – centrinė šventykla, skirta Šivai. Nepaprastas kompleksas buvo beveik visiškai sunaikintas per 2006 m. vykusį žemės drebėjimą. Prambanano šventyklos dėl sudėtingesnių ir ne tokių fundamentalių konstrukcijų tapo trapios ir pažeidžiamos, todėl dėl saugumo ne į visas leidžiama įeiti. Nakvynė viešbutyje Džokjakartoje.

  4 DIENA. DŽOKJAKARTA (P)

  Po pusryčių išvyksite į 9 val. trunkančią pažintinę ekskursiją po Džokjakartą. Pamatysite „miestą mieste“ – Sultono rūmus (Kraton), Vandens pilį. Jei bus laiko, galėsite aplankyti paukščių, batikos dirbinių ir sidabro turgų. Vėliau keliausite į istorinę ir paslaptingą Borobudūro šventyklą, vieną garsiausių pasaulyje budistų architektūros šedevrų, pastatytą 300 m. anksčiau nei garsiosios Kambodžos Angkoro šventyklos. Ilgą laiką Borobudūras buvo palaidotas po ugnikalnio pelenais ir užmirštas. Aptiktas tik 1814 m., o dar apie 20 m. truko teritorijos valymo darbai. Vėliau, remiant UNESCO, šventykla buvo restauruota. Žvelgiant iš viršaus, Borobudūras primena milžinišką mandalą. Šventykla yra trijų lygių, atspindinčių budistų visatos sampratą, o jos terasas puošia 504 Budos statulos ir apie 3 tūkst. bareljefų. Tipiškame Indonezijos kaimelyje matysite ir Menduto šventyklą su nuostabia Budos Šakjamunio statula. Grįšite į Džokjakartą, nakvynė viešbutyje Džokjakartoje.

  5 DIENA. DŽOKJAKARTA–DŽOMBANGAS–BROMAS (P)

  Po ankstyvų pusryčių traukiniu vyksite į Džombangą. Keliausite vaizdingu kraštovaizdžiu. Atvykę persėsite į automobilį ir kilsite aukštyn į kalnus link Bromo. Nakvynė lodžijoje prie Bromo.

  Nuvažiuotas atstumas apie 635 km.

  6 DIENA. BROMAS–IDŽENAS (P, V)

  Ankstyvas išvykimas. Dar prieš pusryčius anksti ryte (apie 4 val.) visureigiais vyksite į Bromo–Tengerio–Semeru nacionalinį parką. Parko pavadinimas kilo nuo trijų ugnikalnių. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 aktyvių ugnikalnių. Javos salos rytuose yra veikiantis 2 329 m aukščio Bromo ugnikalnis. XXI a. jis buvo išsiveržęs 2004, 2010, 2011 ir 2012 metais. Kasdien anksti rytą turistai kopia į Bromą, kad pasitiktų saulę. Padažnėjęs Žemės pulsas atsiskleidžia aktyviausių ugnikalnių išsiveržimais, liūtimis, potvyniais, tačiau niekas negali nuplauti, sustingdyti žmogaus svajonės, jo noro patirti, pažinti ir pamatyti. Vien dėl tokių potyrių verta vykti į Indoneziją – kylančios saulės vaizdas magiškai veikia žmogaus sąmonę ir žodžiai čia bejėgiai. Visureigiais iš lodžijos pirmiausia kalnų keliu važiuosite prie kalno Penanjakan pasitikti saulės. Ten galėsite trumpai stabtelėti atsigerti arbatos ar kavos, po to pėsčiomis pakilsite iki kalno viršūnės, kur kartu su dešimtimis turistų lauksite patekančios saulės ir fotografuosite. Po to grįšite prie visureigių ir važiuosite link kraterio.Visureigiai sustos vadinamojoje Bromo smėlio jūroje, iš ten iš pradžių keliausite kalvota vieta, po to teks įkopti 284 laiptelius iki Bromo kraterio. Iki laiptelių už papildomą mokestį galėsite joti poniais. Apie 8 val. išvyksite atgal į viešbutį, papusryčiausite ir pasiruošite kelionei į Idženą. Kelionė truks apie 5–6 valandas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Idžene.

  Nuvažiuotas atstumas apie 268 km.

  7 DIENA. IDŽENAS–ŽYGIS PĖSČIOMIS–LOVINA(P)

  Ir vėl labai anksti (apie 5 val.) išvyksite link Idženo kraterio (kelionė apie 1,5 val.). Važiuodami galėsite pasimėgauti puikiais vaizdais: kavos ir gvazdikėlių plantacijomis, kaimeliais, drėgnaisiais miškais, džiunglėmis prie vieno iš dviejų pasaulyje mėlyną liepsną skleidžiančių ugnikalnių Idženo kraterio, kitas toks ugnikalnis yra Aliaskoje. Tik čia yra išlikusi vienintelė vieta Javos saloje, kur auga milžiniški paparčiai. Prie reindžerių posto automobilių aikštelėje palikę transportą kopsite į kalną (1–2 val.). Krateris yra 2 883 m virš jūros lygio. Tai nuostabios turkio spalvos ežeras, dėl didelės sieros rūgšties koncentracijos vienas rūgščiausių kalnų ežerų pasaulyje. Užkopę galėsite pailsėti ir pasigrožėti ežeru, kuriame atsispindi jį supantys kalnai. Iki šiol čia tebeveikia sieros kasyklos, jose dalis veiksmų vis dar atliekama rankomis. Darbininkai kasdien leidžiasi žemyn į kraterį ir kyla aukštyn su 80 kg svorio sieros gabalų nešuliais. Tai iš tikrųjų labai sunkus ir pavojingas darbas. Idženo krateris dažnai vadinamas Dievo sukurtu stebuklu, o fotografijų mėgėjams nuotraukos primins, kad lankytasi vienoje iš netikėčiausių vietų Žemėje. Po ekskursijos nusileidę nuo kalno persėsite į visureigius ir vyksite atgal į viešbutį. Pakeliui galėsite stabtelėti plantacijose. Iš viešbučio po pertraukėlės vyksite į Ketapango uostą ir keltu persikelsite į Balio salos uostą Gilimanuką (apie 40 min.). Nakvynė viešbutyje miestelyje Lovina.

  Nuvažiuotas atstumas apie 130 km.

  8 DIENA. LOVINA–UBUDAS (P)

  Anksti ryte (apie 5.30 val.) už papildomą mokestį galėsite vykti stebėti delfinų vandenyne. Po pusryčių išvyksite į Ubudą. Aplankysite krioklį Gitgit bei šventyklą Ulun Danu ir Bratano ežerą, ryžių plantacijas kaimelyje Jatiluwih. Po to leisitės žemyn į pietus link Ubudo. Nakvynė viešbutyje Ubude.

  Nuvažiuotas atstumas apie 90 km.

  9 DIENA. UBUDAS–POILSIS PRIE VANDENYNO (P)

  Po pusryčių išvyksite link poilsio vietos prie vandenyno, pakeliui aplankysite šventyklą Tanah Lot. Šis svaiginantis religinis kompleksas, pastatytas ant uolos, rodos, pakyla iš vandenyno. Tai viena žinomiausių Balio šventyklų. Jei išverstume pažodžiui, Tanah Lot reiškia „Žemė jūroje“. Šventykla stūkso ant uolos vandenyje ir pasiekti ją galima tik atoslūgio metu. Vyksite į Uluvatu šventyklą, esančią visiškai ant vandenyno skardžio. Hinduistinė jūros šventykla pastatyta XI a. vid. ant uolyno pietinėje Balio pusiasalio dalyje. Nuo jos galima stebėti Indijos vandenyną ir nuostabius saulėlydžius. Nakvynė viešbutyje Balyje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

  10–11 DIENOS.BALIS (P)

  Poilsis prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje Balyje.

  12–13 DIENOS.DENPASARAS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

  Vyksite į oro uostą. Skrydis Denpasaras–tarpinis oro uostas–Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Singapūras ir Indonezijos salos Java ir Balis – ugnikalnių ir senųjų dievų žemė

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

  • transportas – automobilis ir visureigiai Brome bei Idžene;

  • traukinio bilietai Džokjakarta–Džombangas;

  • kelto bilietai Ketapangas–Gilimanukas;

  • 11 nakvynių 3–4* viešbučiuose bei lodžijose;

  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

  • maitinimas pagal programą: 10 pusryčių, 1 vakarienė;

  • angliškai kalbančių gidų paslaugos.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

   • tarptautinio skrydžio bilietas (nuo 730 EUR);

   • vidinio skrydžio Singapūras–Džokjakarta bilietas (kai įsigyjamas atskirai);

   • Indonezijos viza (apie 35 USD, mokama oro uoste);

   • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;

   • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

   • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;

   • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

   • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  • nakvynių skaičius – 11;

  • keliautojų skaičius – mažiausiai 2;

  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;

  • priemoka už vienvietį kambarį – 559 EUR;

  • papildomos 7 val. ekskursijos Singapūre (nuo 210 USD);

  • delfinų turas (25 USD);

  • keliaujant prie Bromo ir Idženo ugnikalnių, gerai turėti apsaugines kaukes, nes juntamas sieros kvapas. Bromo ugnikalnis yra aktyvus ir, sustiprėjus jo aktyvumui, ne visada galima pasikelti iki kraterio;

  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.