Prancūzijos Provansas ir poilsis prie Viduržemio jūros

  Pažintinė kelionė autobusu ten, kur istorija, architektura, kultūra, skoniai nepalieka nieko abejingu
  • Šalis: Prancūzija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Prancūzijos Provansas ir poilsis prie Viduržemio jūros

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  DREZDENAS – LIONAS – VIDURŽEMIO JŪROS KURORTAS – MARSELIS – IFO SALA IR TVIRTOVĖ – KRUIZAS Į KALANKAS – AVINJONAS – GARDOS TILTAS – NICA – KANAI – GRASAS – ORANŽAS – NIURNBERGAS
   
  • Poilsiaujate levandomis kvepiančiame Provanso regione!
  • Renkatės poilsį arba turiningas ekskursijas į spalvingą istoriją menančius Provanso miestus – Marselį, Nicą, Kanus, Avinjoną, Oranžą
  • Gėritės ispūdingo grožio Provanso gamta įkvėpusia ne vieną dailininką ir rašytoją – žolelėmis kvepiančios kalvos, jachtų pilni uostai, žydras vanduo
  • Laivu plaukiate į A. Diuma romane „Grafas Montekristas“ minimą Ifo tvirtovę, o spalvų, formų, uolų ir jūros sąjunga Marselio Rivjeroje žavitės kruizo į kalankas metu
  • Garsioji Marselio žuvienė ir subtilaus skonio vynas – tai, ką būtina paragauti!

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Prancūzijos Provansas ir poilsis prie Viduržemio jūros

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykstate į viešbutį Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Vykstate į „Saksonijos Florenciją“ prie Elbės upės – Drezdeną. Miesto įžymybių apžiūrėjimas prasideda nuo Teatro aikštės, kurioje puikuojasi nuostabus Drezdeno operos pastatas, Hofkirche bei neprilygstama „architektūrinė pasaka“ – Cvingerio muziejų kompleksas, kurio to meto Saksonijai pavydėjo visa Europa. Netoli Cvingerio komplekso – ilgai Saksoniją valdžiusios Vetinų karališkosios dinastijos rezidencija. Nuo Augusto tilto atsiveria nepamirštama miesto panorama. Pasivaikštote žavia savo reginiais Briulio terasa palei Elbės upę, vadinama „Europos balkonu“. Svarbiausia miesto įžymybė – visame pasaulyje žinoma Drezdeno *paveikslų galerija, kurioje eksponuojami Rafaelio „Siksto Madona“, Rembranto, Rubenso, Ticiano, Tintoretto, Veronezės ir kitų dailininkų darbai. Galeriją siūlome aplankyti laisvu laiku. Išvykstate Karlsrūhės link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Vokietija. Dresdenas
  guide_picture
  Vokietija. Dresdenas
  guide_picture
  Vokietija. Dresdenas
  guide_picture
  Vokietija. Dresdenas
   

  3   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Prancūziją. Po pietų atvykstate į Lioną, įsikūrusį Sonos ir Ronos upių santakoje, tarp dviejų kalvų. Susitikdamos Sona ir Rona sudaro siaurą pusiasalį, kuris čia vadinamas „beveik sala“ – Presqu’ile, kur yra istorinis Liono centras: erdvios ir plačios Bellecour ir Terreaux aikštės, Rotušė, Bartholdi fontanas. Pasikeliate įFourviere kalvą, seniausią miesto dalį, kur prieš daugiau kaip du tūkstančius metų buvo įkurta romėnų kolonija Lugdunum; aplankote imperatoriaus Augusto valdymo metais statytą romėnų teatrą, mozaikomis išpuoštą XIX a. Notre-Dame baziliką. Nuo kalvos pasižvalgote po Lioną. Senojo Liono kvartalai garsūs unikaliais trabuliais – dengtais praėjimais, vedančiais per galerijas ir vidinius kiemus iš vienos gatvės į kitą. Aplankote Šv. Jono Krikštytojo katedrą su astronominiais laikrodžiais. Nakvynė viešbutyje Lione.

  guide_picture
  Prancūzija. Lionas
  guide_picture
  Prancūzija. Liono katedra
  guide_picture
  Prancūzija. Lionas
  guide_picture
  Prancūzija. Lionas
   

  4   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Provanso kurortą prie Viduržemio jūros. Keliaujate vienu vaizdingiausių Prancūzijos regionų. Įspūdingo grožio gamta – žolelėmis kvepiančios kalvos, jachtų pilni uostai, žydras vanduo – įkvėpė ne vieną dailininką ir rašytoją. Čia kūrė Van Gogas, Pikaso, Pagnolis ir daugelis kitų. Saulėtasis Provansas – mėgstamiausia Prancūzijoje atostogų vieta. Vasaromis čia gausu įvairių muzikos, kino, operos festivalių, o paplūdimiai vilioja saulės vonių mėgėjus. Provansas sužavi ne tik gamtos grožiu, bet ir spalvinga istorija, kurią iki šiol mena čia išlikę viduramžių miesteliai ir romėnų palikimas. Atvykus po pietų poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Provanso levandų laukai
  guide_picture
  Prancūzija. Provansas
  guide_picture
  Prancūzija. Provansas
  guide_picture
  Prancūzija. Viduržemio jūros pakrantė
   

  5   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūloma **ekskursija į Marselį. Pati gyviausia vieta Marselyje – senasis uostas, įrėmintas senųjų fortų. Siūlome *plaukti laivu (esant tinkamoms oro sąlygoms) į Ifo tvirtovę, pastatytą saloje, nutolusioje nuo miesto per tris kilometrus. *Tvirtovė, kuri niekada nebuvo apgulta ir nepatyrė mūšių karščio, nuo XVII a. tapo valstybės kalėjimu. Garsiausias jos kalinys – J. C. Faria, kurį nemirtingu padarė A. Diuma romane „Grafas Montekristas“. Arba siūlome 3 val. *kruizą į kalankas. Tai spalvų, formų, uolų ir jūros sąjungos simfonija nuostabioje Marselio Rivjeroje. Sugrįžtate į Marselį. *Turistiniu traukinuku pasikeliate į aukščiausią miesto kalvą, kurią karūnuoja Dievo Motinos Saugotojos bazilika. Nuo 162 m aukščio kalvos atsiveria nuostabus vaizdas į miestą, uostą ir jūrą. Pasivaikštote po senuosius miesto kvartalus. Pageidaujantiems – garsiosios Marselio bouillabaisse (žuvienės) degustavimas (už papildomą mokestį). Vakare sugrįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Marselis
  guide_picture
  Prancūzija. Marselis. Ifo salos pilis
  guide_picture
  Prancūzija. Marselis. Kalankos
  guide_picture
  Marselio žuvienė bouillabaisse
   

  6   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūloma **ekskursija į popiežių miestą Avinjoną ir prie Gardos tilto. Atvykus į Avinjoną ekskursija po senąjį miestą, kurį istorija mena kaip buvusią Romos popiežių rezidencijos vietą. Miestą juosia gynybinės sienos. Atvykusius pirmiausia pasitinka legendomis apipintas XII a. *St. Benezet tiltas per Ronos upę ir žavingas XIX a. atnaujintas senamiestis. Aplankote didingus *Popiežių rūmus, kuriuos sudaro dveji rūmai – Senieji ir Naujieji. Pagrindinė rūmų vertybė – freskos, esančios popiežių apartamentuose, banketinėje salėje, koplyčiose. Šalia – Dievo Motinos bažnyčia, kurioje palaidoti popiežiai Benediktas XII ir Jonas XXII. Pasivaikštote po parką, nuo kurio terasų žavitės nuostabiais vaizdais į Ronos upę ir apylinkes. Esant galimybei, siūlome *vyno degustaciją. Vykstate prie romėnų statyto *akveduko per Gardos upę (Gardos tilto). 49 m aukščio akvedukas liudija romėnų imperijos didybę. Tai aukščiausias iš penkiasdešimties išlikusių romėnų statytų akvedukų. Jis sudarė dalį Nimo miesto vandens tiekimo sistemos – kanalų, akvedukų ir tunelių. Sugrįžtate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Avinjonas. Popiežių rūmai
  guide_picture
  Prancūzija. Avinjonas
  guide_picture
  Prancūzija. Avinjonas. Popiežių rūmai
  guide_picture
  Prancūzija
   

  7   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūloma **ekskursija į Nicą, Kanus ir parfumerijos gamyklą ir parduotuvę „Fragonard“. Pažintis su senąja Nica, kuri iki šiol išsaugojo kultūrinius ryšius su kaimynine Italija. Pasivaikštote po žemutinį miestą, apraizgytą siaurų gatvių, pasažų; aplankote Šv. Reparatės katedrą, pakylate į Pilies kalvą su dirbtinėmis kaskadomis, parku, Belandos bokštu, Nyčės terasa, kur akys gėrisi nuostabia panorama į Angelų užutekį, miestą ir Anglų bulvarą. Išvykstate Kanų link. Sustojate parfumerijos sostinėje Grase, kur aplankote parfumerijos gamyklą ir parduotuvę „Fragonard“. Atvykstate į Kanus, kur pamatote Festivalių rūmus, senąjį uostą, palmėmis apsodintą Croisette bulvarą. Vakare grįžtate į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Nica
  guide_picture
  Prancūzija. Nica
  guide_picture
  Prancūzija. Grasas Fragonard kvepalų gamykla
  guide_picture
  Prancūzija. Kanai
   

  8   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Provanso miestą Oranžą. Aplankote vieną geriausiai išlikusių Romos imperijos statinių – Oranžo *antikinį teatrą. Svarbiausias teatro elementas – scenos siena. Anot karaliaus Liudviko XIV, tai buvo „gražiausia jo karalystės siena“. Pasivaikštote po nedidelį senamiestį. Toliau tęsiate kelionę Miulūzo link. Nakvynė viešbutyje prie Miulūzo.

  guide_picture
  Prancūzija. Oranžas. Antikinis teatras
  guide_picture
  Prancūzija. Oranžas. Antikinis teatras
  guide_picture
   
  guide_picture
   
   

  9   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Niurnbergą. Pažintį su miestu pradedate nuo Imperatorių pilies su gynybiniais įtvirtinimais, grioviais, bokštais, koplyčia ir imperatoriškąja rezidencija. Nusileidę nuo pilies kalvos grožitės neaukštais vaizdingais viduramžiškais fachverko stiliaus pastatais, Turgaus aikšte su Gražuoliu fontanu, gotikinėmis bažnyčiomis. Išvykstate Lenkijos link. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Vokietija. Niurnbergo pilis
  guide_picture
  Vokietija. Niurnbergas
  guide_picture
  Vokietija. Niurnbergas
  guide_picture
  Vokietija. Niurnbergas
   

  10   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

  Kelionės metu nuvažiuojama ~5600 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 9 nakvynės viešbučiuose (4 iš jų kurorte),
  • maitinimas – 9 pusryčiai,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
  • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 90 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  • (**) – mokamos ekskursijos. Turistas moka pats. Kainos pateiktos, kai į ekskursiją vyksta ne mažiau kaip 20 turistų:
   • - ekskursija į Marselį – 20 EUR,
   • - ekskursija į Avinjoną ir prie Gardos tilto – 35 EUR,
   • - ekskursija į Nica ir Kanus, aplankant parfumerijos gamyklą „Fragonard“ – 30 EUR.
  • Тaupyk! Trijų ekskursijų paketo kaina – 75 EUR 85 EUR.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.