Prancūzijos sodai ir parkai... kraštovaizdžio architektūros šedevrai

  HERENHAUZENO SODAI – KOIKENHOFO PARKAS – ŠANTIJI PILIS IR PARKAS – GIVERNY (KLODO MONĖ SODAS) – JARDIN DE PLUME SODAS – RUANAS – CASTILLON PLANTBESSIN SODAI – HONFLEURAS – ETRETATO UOLOS – MESNIL GEOFFROY PILIS IR ROŽYNAS – APPELTERN MODELINIŲ SODŲ PARKAS
  • Šalis: Olandija, Prancūzija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Prancūzijos sodai ir parkai... kraštovaizdžio architektūros šedevrai

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  • Kelionė ne tik puošnių sodų mylėtojams, bet ir visiems vertinantiems grožį, žalumą, spalvų žaismą, meną bei architektūrą
  • Viešite nuostabiose Šantiji ir Mesnil Geoffroy pilyse, dailininko Klodo Monė įkurtame Giverny sode, šiuolaikiškame normandiško stiliaus sode Jardin de Plume, didžiausiame Normandijoje rožyne
  • Kojas įmerkiate į Atlanto vandenyną, grožitės Alebastro pakrantės įspūdingomis Etretato uolomis

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Prancūzijos sodai ir parkai... kraštovaizdžio architektūros šedevrai

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Vokietijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Vykstate į karališkuosius Herenhauzeno *sodus, įveistus XVII-XIX a. Hanoverio kurfiurstų ir karalių nurodymu. Juos sudaro keli skirtingo stiliaus ir paskirties sodai: pagal Versalio sodų pavyzdį įrengtas baroko stiliaus Didysis sodas, angliško kraštovaizdžio parkas – Georgengarten, Welfengarten ir kalnų sodas Berggarten. Čia atrasite ir daug mažesnių, savito, ypatingo braižo sodų. Vykstate į Olandiją. Nakvynė viešbutyje prie Amsterdamo.

  guide_picture
  Vokietija. Herenhauzeno sodai
  guide_picture
  Vokietija. Herenhauzeno sodai
  guide_picture
  Vokietija. Herenhauzeno sodai
  guide_picture
  Vokietija. Herenhauzeno sodai
   

  3   diena

  Pusryčiai. Vykstate į pavasarinių žiedų *Koikenhofo parką. Didžiausias pasaulyje gėlių parkas kiekvieną pavasarį pasipuošia apie 7 mln. gėlių. Šį 32 hektarų ploto anglišką parką XIX amžiuje aplink Teylingeno rūmus įrengė kraštovaizdžio architektas Janas Davidas Zocheris. Lankytojai Koikenhofo parką sieja su tulpėmis. Be tulpių akį vilioja Velykų varpeliai, hiacintai ir kitos pavasarinės svogūninės gėlės. Parko teritorijoje – 7 teminiai sodai. Pasivaikštote Vestuvių taku, kurį puošia dekoratyvinės vyšnios ir kilimas iš rausvų, violetinių ir baltų gėlių; pasvajojate Įkvėpimo soduose; praeinate 2002 metais Olandijos karaliaus Vilhelmo Alexanderio ir princesės Maksimos sutuoktuvių proga įrengtu taku. Spalvų ir kvapų jūra tiesiog užburia. Vykstate Prancūzijos link. Nakvynė viešbutyje prie Lilio.

  guide_picture
  Olandija. Koikenhofo parkas
  guide_picture
  Olandija. Koikenhofo parkas
  guide_picture
  Olandija. Koikenhofo parkas
  guide_picture
  Olandija. Koikenhofo parkas
   

  4   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Šantiji. Aplankote *Šantiji pilį, buvusią žymių Prancūzijos karo vadų – Monmoransi-Konde konetablių rezidenciją, daug kartų filmuotą kino filmuose. Čia surinkta didelė tapybos ir piešinių kolekcija, unikalūs baldai ir gobelenai, karinė amunicija ir trofėjai, buities reikmenys. Žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Andre Le Notre suprojektuotas didžiulis pilies parkas – nepaprastai graži ir romantiška vieta. Vykstate į Giverny, kuriame 43 metus gyvenimo metus praleido dailininkas-impresionistas Klodas Monė. Aplankote unikalų dailininko Klodo Monė *sodą. Sodą į dvi dalis dalija pagrindinė alėja, puošta arkomis su rožėmis ir nasturcijomis. Clos Normand parko dalis išsiskiria simentrija ir spalvomis. Visiškai kita nuotaika sklando vandens sode, kurį dailininkas įveisė susižavėjęs japoniškais sodais. Mėgstamus irisus, lelijas, chrizantemas Monė ne kartą pavaizdavo savo paveiksluose. Išvykstate Ruano link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Šantiji pilies sodas
  guide_picture
  Prancūzija. Šantiji pilis ir parkas
  guide_picture
  Prancūzija. Šantiji pilis ir parkas
  guide_picture
  Prancūzija. Givenry. Klodo Monė sodas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Vykstate į *Jardin de Plume šiuolaikišką normandiško stiliaus sodą, kuriame vyrauja aukso geltonumo, švelniai raudonos, raudonos ir oranžinės spalvos. Suformuoti šeši tam tikros spalvos „kambariai“, iš kurių keturi atitinka skirtingus metų laikus, taip pat yra sodas-daržas bei varpinių augalų sodas. Vykstate į Normandijos provincijos sostinęRuaną, dar vadinamą „bokštų miestu”. Apžiūrite Senąją turgaus aikštę, kurioje buvo sudeginta garsioji Žana d’Ark, grožitės nuostabiais fachverkinių namų kvartalais, gotikine Katedra, kuria žavėjosi impresionistas K. Monė, nutapęs apie trisdešimt Katedrą vaizduojančių paveikslų. Vykstate į *Castillon Plantbessin sodus, kuriuos sudaro serija mini-sodų, apjungiančių iš pirmo žvilgsnio neįmanomą – japonišką ir anglišką stilius. Ne tik paganysite akis, bet ir daug sužinosite apie augalus bei sodininkystės meną. Tarsi eidami iš „kambario“ į „kambarį“ gėrėsitės poetiškais vandens, vešliais drėgmę mėgstančiais, kvepiančiais, karpytais spygliuočių bei retų palergonijų augalais. Vykstate Havro link. Pavakary sustojate Honfleuro kurorte, kuris XIX a. buvo meninio gyvenimo centru. Čia gimė peizažistas E. Boudinas, kompozitorius E. Satie, lankėsi Courbert, Sisley, Pissaro,Renuaras. Pasivaikštote krantine ir po senuosius kurorto kvartalus, miesto parką. Aplankote pačią didžiausią Prancūzijoje Šv. Kotrynos medinę bažnyčią (XV–XVI a.) su atskira varpine. Nakvynė viešbutyje prie Havro.

  guide_picture
  Prancūzija. Jardin de Plume
  guide_picture
  Prancūzija. Ruanas. Katedra
  guide_picture
  Prancūzija. Castillon Plantdebesin sodai
  guide_picture
  Prancūzija. Honfleuras
   

  6   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Atlanto vandenyno Alebastro pakrantę prie įspūdingų Etretato uolų, įsiterpusių į vandenyną. Pasivaikštote vaizdinga Lamanšo sąsiaurio pakrante besigėrėdami jūros ir vandens suformuotomis uolomis, savo grožiu įkvėpusiomis ne vieną menininką. Garsiausia Falaise D‘Aval uola, iš kurios bangos suformavo arką. Rašytojas Guy De Maupassant šią uolą palygino su drambliu, įmerkusiu straublį į jūrą. Vykstate į netoliese įsikūrusią VIII a. *Mesnil Geoffroy pilį, kurioje gyvenama ir dabar. Pilies pasididžiavimas – didžiausias Normandijoje rožynas, kurį sukūrė ir iki šiol puoselėja kolekcionierius princas Kayali, ir 10 ha plotą užimantis prancūziško stiliaus parkas. Rožyną kolekcionierius padalino į „istorinę“ dalį, kurioje veši senosios rožių veislės išvestos XX a. bei hibridinės arbatinės rožės, ir kvepiančių bei retų rožių veislių dalį. 4000 m2 plote gėritės 2900 rožių, kurių kiekvienos istoriją puikiai žino princas Kayali kiekvienais metais papildydamas kolekciją naujomis retomis veislėmis iš viso pasaulio. Esant galimybei *sidro degustacija. Vykstate Lilio link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Etretato uolos
  guide_picture
  Prancūzija. Mesnil Geoffroy pilis ir sodas
  guide_picture
  Prancūzija. Mesnil Geoffroy pilis ir sodas
  guide_picture
  Prancūzija. Mesnil Geoffroy sodas
   

  7   diena

  Pusryčiai. Kelione tęsiate per Belgiją į Olandiją. Aplankote *Appeltern modelinių sodų parką, kuriame daugiau nei 180 sodų, atstovaujančių visam stilių ir tendencijų spektrui, egzistuojančiam landšafto dizaine. Išvykstate į Vokietiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį prie Magdeburgo. Nakvynė viešbutyje .

  guide_picture
  Olandija. Appeltern modelinių sodų parkas
  guide_picture
  Olandija. Appeltern modelinių sodų parkas
  guide_picture
  Olandija. Appeltern modelinių sodų parkas
  guide_picture
  Olandija. Appeltern modelinių sodų parkas
   

  8   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

  Kelionės metu nuvažiuojama ~4900 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 7 nakvynės viešbučiuose,
  • maitinimas – 7 pusryčiai,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

   draudimas,

  kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,

  arbatpinigiai,

  pietūs,

  vakarienės,

  miestų turistiniai mokesčiai,

  asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
   • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 90 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.