Argentina ir Čilė– Pietų Amerikos atradimas

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

  • Šalis: Argentina
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Argentina ir Čilė– Pietų Amerikos atradimas

  Pietų Amerika – ketvirtas pagal dydį žemynas, tarsi atskiras unikalus pasaulis. Pasaulis, žavintis paslaptimis, gamtos stebuklais ir paradoksais, istorijos ir kultūros paveldu, tango ir sambos ritmais, kava ir kulinariniais šedevrais... Leiskimės į dviejų išskirtinių Pietų Amerikos šalių paieškas.

  Kelionėje:

  Tango gimtinė Argentina

  2 pulsuojančios sostinės – Santjagas ir Buenos Airės

  Gražiausias Pietų Amerikos parkas – Tores del Painė

  Didingi ir atšiaurūs Patagonijos peizažai

  Atakamos dykumos kaitra

  Karštosios geizerių versmės

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–BUENOS AIRĖS

  2 DIENA. BUENOS AIRĖS (V)

  Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Trumpai pailsėję leisitės į ekskursiją po miestą. Aplankysite centrinę aikštę Plaza de Mayo (Gegužės aikštę) su rožiniais Vyriausybės rūmais, pamatysite nacionalinį monumentą obeliską, plačiausią pasaulyje gatvę – 9 de Julio Avenue (Liepos 9-osios prospektą), neoklasikinę katedrą. Susipažinsite su pietinėje miesto dalyje įsikūrusiu spalvinguoju rajonu La Boca ir siauromis senojo rajono San Telmo gatvelėmis, iki šiol, rodos, kvepiančiomis gyva tango istorija. Užsuksite į Puerto Maderą, stebinantį šiuolaikine architektūra, Palermo rajoną, dažnai vadinamą miesto plaučiais, ir elegantiškiausią miesto zoną Rekoletą. Ši vieta, be visų įdomybių, puikiai žinoma dėl garsiųjų Rekoletos kapinių, kuriose paskutinį prieglobstį randa Argentinos įžymybės: kultūros, istorijos, politikos, literatūros, mokslo ir meno veikėjai. Vakare – pramoginis tango renginys „La Ventana“ su vakariene restorane. Nakvynė viešbutyje Buenos Airėse.

  Nuvažiuotas atstumas 150 km.

  Dienos akcentas

  Aistringasis tango Buenos Airėse.

  3 DIENA. BUENOS AIRĖS (P, Pi)

  Po pusryčių vyksite į ekskursiją „Gaučų fiesta“. Jos metu apsilankysite ūkininko fermoje, susipažinsite su Argentinos ūkininkų gyvenimu ir tradicijomis. Per pietus paragausite garsiųjų argentinietiškų ant grotelių keptų jautienos kepsnių (isp. asado), įsisuksite į linksmą folkloro pasirodymą. Nakvynė viešbutyje Buenos Airėse.

  Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

  Dienos akcentas

  Argentinos kaubojų siautulys gaučų fiestoje.

  4 DIENA. BUENOS AIRĖS–KALAFATĖ–PERITO MORENAS (P)

  Po pusryčių važiuosite į oro uostą ir skrisite į Kalafatę – Vakarų Patagonijos kaimą Argentinos teritorijoje. Jo gyventojai – vietinės kilmės indėnai. Nuo čia organizuojamos ekskursijos prie tolimųjų pietų ledynų. Iš oro uosto vyksite prie kone garsiausio ir įspūdingiausio pasaulyje Perito Moreno ledyno, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jo įspūdingos ledo sienos iškyla iki 60 m, o plotis driekiasi iki 30 km kaip viena milžiniška ledo siena. Viršutinis ledyno kraštas susilieja su dangumi ir kartais sunku atskirti, kur žydros spalvos ledas, o kur jau mėlynas dangus. Maždaug prieš 30 tūkst. metų susiformavęs ledynas yra vienas iš nedaugelio vis dar tebeaugančių ledynų. Šį gamtos reiškinį stebintys mokslininkai teigia, kad vidutiniškai Perito Moreno ledynas per metus paauga apie 700 m, t. y. apie 2 m per dieną! Kartą per 2–3 metus ledynas skyla ir daugiatonis ledo gabalas krinta į ežerą, žerdamas vaivorykštės spalvų fejerverkus. Sunku numatyti šio įvykio datą, tačiau tūkstančiai turistų pavasarį plūsta į Vakarų Patagoniją su viltimi savo akimis pamatyti šį reginį. Nakvynė viešbutyje Kalafatėje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 280 km.

  Dienos akcentas

  Dangų siekiantis Perito Moreno ledynas.

  5 DIENA. KALAFATĖ–PUERTO NATALESAS (ČILĖ) (P)

  Po pusryčių vaizdingu keliu vyksite Čilės ir Argentinos pasienio punkto link, kirsite sieną ir sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus tęsite kelionę Patagonijos plokščiakalniu į Puerto Natalesą. Prieš europiečiams atrandant šias žemes, čia gyveno indėnų tautos (daugiausia teuelčai). 1520 m. Patagonijos krantus pasiekė Fernando Magallaneso ekspedicija ir pavadino regioną Patagonia – „pėdų žeme“ (port. pata gau – „didelė pėda“), nes europiečius nustebino didelės vietinių gyventojų pėdos. Nakvynė viešbutyje Puerto Natalese.

  Nuvažiuotas atstumas apie 380 km.

  6 DIENA. PUERTO NATALESAS–TORES DEL PAINĖ–PUERTO NATALESAS (P, Pi)

  Po ankstyvų pusryčių vyksite į Tores del Painės nacionalinį parką – vieną įdomiausių Čilės vietų, nusipelniusią gražiausio Pietų Amerikos parko šlovės dėl įspūdingo granito ir ledo derinio grožio. Nepaliestoje parko gamtoje atsiveria visi Patagonijos peizažai: kalnai, slėniai, miškai, upės, kaskados, ledynai, tundros ir plynaukštės. Nakvynė viešbutyje Puerto Natalese.

  Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

  Dienos akcentas

  Granito ir ledo šalis – Tores del Painės nacionalinis parkas.

  7 DIENA. PUERTO NATALESAS–PUNTA ARENASAS–SANTJAGAS (P)

  Po pusryčių keliausite į Punta Arenasą ir skrisite į Santjagą – unikalios geografijos Čilės sostinę. Šalies ilgis – apie 20 kartų didesnis nei plotis pačioje plačiausioje vietoje. Atskridę į Santjagą, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Santjage.

  Nuvažiuotas atstumas apie 400 km.

  8 DIENA. SANTJAGAS (P, Pi)

  Po pusryčių leisitės į ekskursiją po miestą, grožiu prilygstantį Paryžiui. Pasak istorikų, pirmieji gyventojai indėnai mapučiai čia įsikūrė dar prieš 15 tūkst. metų, tačiau dėl nepalankių gamtinių ir klimato sąlygų žemės ūkis ir gyvulininkystė pradėti vystyti vėliau, 2000 m. pr. Kristų. 1520 m. į šią žemę koją įkėlė pirmasis europietis – F. Magallanesas. Nuo to laiko prasidėjo Pietų Amerikos užkariavimas. Istoriniame miesto centre pamatysite Prezidento rūmus (Monetų rūmus), dar 1799 m. pastatytus pagal tradicinį neoklasikinį stilių, centrinę sostinės aikštę Plaza de Armas (Ginklų aikštę), nuo kurios ir skaičiuojama miesto istorija, katedrą, karalių audiencijos pastatą, centrinį paštą. Vėliau kilsite į San Kristobalio kalną su milžiniška Dievo Motinos skulptūra pasigrožėti miesto panorama. Apžiūrėsite šiuolaikinius miesto kvartalus Vitacura, Las Condes ir Providencia, važiuodami palei Mapočo upę susipažinsite su didingąja centrinio sostinės prospekto architektūra. Nakvynė viešbutyje Santjage.

  Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

  Dienos akcentas

  „Jaunesnysis Paryžiaus brolis“ Santjagas.

  9 DIENA. SANTJAGAS–KALAMA–SAN PEDRO DE ATAKAMA (P)

  Anksti ryte važiuosite į oro uostą ir skrisite į Kalamą. Iš ten vyksite į San Pedro de Atakamą (174 km, apie 2 val.). Tai tradicinis Čilės miestelis, įsikūręs aukštai kalnuose (2 400 m virš jūros lygio) Antofagastos regione, pačiame Atakamos dykumos centre. Atakamos dykuma iki šiol stebina mokslininkus. Manoma, kad tai seniausia ir sausiausia dykuma pasaulyje – joje yra vietų, nemačiusių lietaus kelis šimtus metų. Todėl Amerikos kosminis tyrimų centras NASA 2003 m. vykdė čia bandymus aparatu, skirtu moksliniams tyrimams Marso planetoje. Popiet vyksite į Mėnulio slėnį. Jame druskų kalnų ir smėlio kopų šešėlių žaismas sukuria panašų į Mėnulio peizažą. Čia ne tik grožėsitės neįprastu kraštovaizdžiu, bet ir stebėsite reto grožio saulėlydį. Nakvynė viešbutyje San Pedro de Atakamos miestelyje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 230 km.

  Dienos akcentas

  Sausiausia vieta pasaulyje – Mėnulio slėnis Atakamos dykumoje.

  10 DIENA. SAN PEDRO DE ATAKAMA (P, Pi)

  Po pusryčių vyksite į Atakamos druskynus pietinėje salos dalyje. Šios vietos kadaise buvo jūros dugnas. Sausiausia planetoje dykuma atskleis neįprastą grožį, apdovanos puikiais vaizdais ir kartais privers netikėti savo akimis, išvydus žavųjį amatininkų miestelį Tokonao, tarpeklį De Jerez ar pasakiškas veidrodinio paviršiaus lagūnas, iškilusias 4 200 m virš jūros lygio. Maksimalus lagūnų gylis – 20–30 centimetrų. Nakvynė viešbutyje San Pedro de Atakamos miestelyje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 180 km.

  Dienos akcentas

  Siurrealistinis grožis Atakamos druskynuose.

  11 DIENA. SAN PEDRO DE ATAKAMA–GEIZERIAI EL TATIO (P, Pi)

  Anksti ryte keliausite prie geizerių El Tatio. Tai geoterminė vietovė, esanti net 4 500 m aukštyje. Bet kurioje planetos vietoje, nesvarbu, kiek patenka kritulių, visada yra požeminių vandens šaltinių. Kiek vandens ir kur, priklauso nuo daugelio veiksnių: dirvožemio sudėties, oro temperatūros, kritulių kiekio, nuotėkių. Kadangi Andai yra vulkaninės kilmės ir gana aktyvus kalnų arealas, magma šildo požeminį vandens sluoksnį atskirose vietose ir vanduo išsiveržia kaip geizeriai. Garsiausi Atakamos geizeriai – El Tatio.Jais įdomiausia grožėtis prieš patekant saulei. Vandens ir garų srovės kyla iki 50 m ir sukuria įspūdingus gyvus ir tarsi nuolat kintančius paveikslus. Pusryčiausite romantiškoje aplinkoje. Turėsite galimybę pasišildyti karštosiose versmėse. Keliaudami stabtelėsite kaimelyje Caspana, įsikūrusiame derlingame tarpeklio slėnyje. Pasigrožėsite iš inkų protėvių paveldėtų terasinių laukų peizažu, užsuksite į ispanų įkurtą miestelį su unikalios architektūros bažnyčia. Po pietų užsuksite į natūralius mineralinius baseinus. Nakvynė viešbutyje San Pedro de Atakamos miestelyje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 180 km.

  Dienos akcentas

  El Tatio geizeriai – vandens pliūpsnis vidury dykumos.

  12 DIENA. SAN PEDRO DE ATAKAMA–SANTJAGAS (P)

  Po pusryčių vyksite į Kalamos oro uostą ir skrisite į Santjagą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Santjage.

  13 DIENA. SANTJAGAS–VALPARAISAS–VINJA DEL MARAS–SANTJAGAS (P)

  Po pusryčių leisitės į visos dienos ekskursiją po Valparaiso miestelį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir kurortinę zoną Vinja del Marą. Nakvynė viešbutyje Santjage.

  14–15 DIENOS. SANTJAGAS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

  Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą. Skrydis Santjagas–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

                  

  Kelionės papildymas – Velykų sala (pagal pageidavimą, papildomas mokestis – nuo 1 750 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje).*

  12 DIENA. SAN PEDRO DE ATAKAMA–SANTJAGAS–VELYKŲ SALA (P)

  Atvykę iš San Pedro de Atakamos į Santjago oro uostą, skrisite į Velykų salą – paslaptingiausios kultūros lopšį. Skirtingose salos archeologinėse zonose susipažinsite su paslaptingos rapanujiečių kultūros ištakomis, jos klestėjimu ir krize. Atskridę vyksite į viešbutį ilsėtis. Nakvynė viešbutyje Velykų saloje.

  13–14 DIENOS. VELYKŲ SALA (P)

  Po pusryčių – visos dienos ekskursija į Rano Raraku ir Anakenos paplūdimį. Pakilsite prie Rano Rarako ugnikalnio. Manoma, kad šioje vietoje buvo kuriamos iki šiol neaiškios paskirties saloje stūksančios statulos. Ant ugnikalnio šlaitų dar ir dabar išlikę apie 300 skirtingų gamybos stadijų statulų. Platformoje Ahu Tongariki pamatysite 15 restauruotų statulų ir nuvyksite į šiauriniame pusiasalyje Poike esantį salos energetinį centrą Ahu Te Pito Kura. Keliausite į Anakenos paplūdimį. Baltutėlis šio paplūdimio smėlis, smaragdų spalvos vanduo, grakščios palmės ir akmeninė platforma Ahu Nau Nau sukuria vieną žavingiausių salos peizažų. Nakvynės viešbutyje Velykų saloje.

  15 DIENA. VELYKŲ SALA–SANTJAGAS (P)

  Po pusryčių vyksite į pusės dienos ekskursiją po AhuAkivi. Taip vadinama centrinė salos dalis, kurioje galima pasigrožėti Ahu Akivi su septyniomis moajų statulomis, žvelgiančiomis į jūros pusę tarsi nebylūs istorijos liudininkai, ištikimi prosenelių paslapčių sargai. Vėliau apsilankysite urvuose Ana Te Pau ir pamatysite karjerą, iš kurio išgaunamas raudonos spalvos akmuo statuloms puošti. Po ekskursijos keliausite į oro uostą ir skrisite į Santjagą. Atskridę važiuosite į viešbutį Santjage. Nakvynė viešbutyje Santjage.

  16–17 DIENOS. SANTJAGAS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

  Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą. Skrydis Santjagas–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

   *

  • Papildoma kelionė į Velykų salą iš anksto užsakoma Lietuvoje kartu su pagrindine kelione.

  • Programa preliminari, organizatoriai pasilieka teisę keisti objektų lankymo eiliškumą.

  • Prijungiama prie anglakalbių turistų.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Argentina ir Čilė– Pietų Amerikos atradimas

  Į pasiūlymą įskaičiuota

   

  pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

   

  12 nakvynių 3* viešbučiuose ir svečių namuose;

   

  ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

   

  maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 5 pietūs, 1 vakarienė;

   

  rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinės programos metu, išskyrus Velykų salą (kelionės papildymas), Atakamos dykumą ir Čilės Patagoniją;

   

  ispaniškai arba angliškai kalbančio gido paslaugos Atakamos dykumoje ir Čilės Patagonijoje;

   

  angliškai kalbančio gido paslaugos Velykų saloje (kelionės papildymas);

   

  kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (išskyrus Velykų salą).

   

   

   

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  tarptautinis skrydis į Argentiną ir atgal iš Čilės (nuo 1 150 EUR);

  vietiniai skrydžiai (nuo 870 EUR);

  vidinių skrydžių oro uosto mokesčiai Argentinoje (apie 20 USD);

  pasienio mokesčiai (5–10 USD kiekvieną kartą kertant sieną);

  gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;

  medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

  neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

  mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);

  arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 60 USD);

  asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;

  kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  nakvynių skaičius – 12;

  keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;

  nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų, valiutų kursams ir (arba) kitų paslaugų kainoms, kelionės data ir kaina gali keistis;

  priemoka už vienvietį kambarį – nuo 750 EUR;

  priemoka už kelionę į Velykų salą – nuo 1 750 EUR;

  nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

  rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.