Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija …į Europos kraštą

  Atšiaurus šiaurinės Norvegijos gamtos grožis.
  • Šalis: Norvegija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija …į Europos kraštą

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  TALINAS – HEMENLINA – AMETISTO KASYKLA – INARI EŽERAS – KARAŠOKAS – NORDKAPAS – ALTA – TRUMSĖ – MOSELVO KRIOKLYS – LUFUTENO SALOS: SVOLVERIS, A, BORGAS, NUSFIORDAS, TROLFIORDAS – NARVIKAS – KIRUNA – HELSINKIS

  • Atšiauriu, bet įspūdingu kraštovaizdžiu gėritės šiauriausiame Europos taške – Nordkape
  • Mėgaujatės keturių Lufuteno salų gamtos grožiu ir mažų miestelių idiliška ramybe
  • Leidžiatės į vakarinį kruizą laivu Inari ežeru, o išvykę žvejybon, džiaugiatės ne tik laimikiu, bet ir nepakartojamais Trolfiordo vaizdais
  • Lobio ieškote ametisto kasykloje, nusileidę į 540 m gylį, apžiūrite vis dar veikiančios didžiausios pasaulyje geležies rūdos kasyklą

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija …į Europos kraštą

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstate į Taliną. Ekskursija po miestą apžiūrint Tompėjos pilį, Šv. Marijos katedrą, Lossi aikštę su įspūdingu soboru – Aleksandro Nevskio katedra, Rotušę, dominikonų vienuolyną. Laisvas laikas jaukiame Talino senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Estija. Talinas.
  guide_picture
  Estija. Talinas.
  guide_picture
  Estija. Talinas.
  guide_picture
  Estija. Talinas.
   

  2   diena

  Pusryčiai. Vykstate į uostą ir keltu plaukiate į Helsinkį. Artėdami prie Helsinkio grožitės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Vykstate įHemenliną, garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus gimtinę. Aplankote svarbiausią miesto įžymybę – *viduramžišką pilį. Kelionę tęsiate suomiškosios Laplandijos link. Vakare atvykstate į viešbutį prie Oulu. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Suomija. Helsinkis.
  guide_picture
  Suomija. Helsinkis.
  guide_picture
  Suomija. Hamenlina. Pilis
  guide_picture
  Suomija. Hamenlina. Pilis
   

  3   diena

  Pusryčiai. Kertate poliarinį ratą. Vykstate į vienintelę veikiančią *ametisto kasyklą Europoje. Tai viena iš nedaugelio brangakmenių kasyklų priimanti lankytojus. Ekskursijos metu sužinote, kaip prieš 2 mln. metų ametistas buvo surastas, apie jo mistines apsaugines galias, kasyklos įkūrimą ir kaip ji veikia šiandien. Kiekvienas gali susirasti ir išsikasti savo ametisto gabalėlį. Įsigiję suvenyrų ar juvelyrinių gaminių su brangakmeniu, toliau kelionę tęsiate samių žeme. Vakare atvykstate prie antro pagal dydį už poliarinio rato telkšančio Inari ežero. Šiame regione tekančios Lemenjokio ir Ivalojokio upės vis dar traukia aukso ieškotojus iš viso pasaulio išmėginti laimę. Esant galimybei, siūlome kruizą laivu Inari ežeru (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Inari ežero apylinkėse.

  guide_picture
  Suomija. Ametisto kasykla
  guide_picture
  Suomija. Ametisto kasykla
  guide_picture
  Suomija. Inari ežeras
  guide_picture
  Suomija. Inari ežeras
   

  4   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Norvegijos samių sostinę Karašoką. Čia nuo 1989 m. posėdžiauja samių parlamentas. Ekskursijos metu apžiūrite samių parlamento pastatą, primenantį samių vasarai skirtos palapinės lavo formą, senąją medinę bažnyčią. Vykstate į *Sapmi parką, kuriame dar daugiau sužinote apie samių kultūrą, papročius, gyvenimo būdą. Po pietų išvykstate šiauriausio Europos taško Nordkapo link. Stebite, kaip keičiasi kraštovaizdis. Pravažiavę tunelį, pasiekiate *Nordkapo lankytojų centrą, kuriame žiūrite filmą, pristatantį Finmarko Fliukės metų laikų kaitą, gėritės nuostabia atšiaurios gamtos panorama, užsukate į šiauriausiai Europoje įsikūrusį paštą, įsigyjate originalių suvenyrų. Išalkę galite pasistiprinti restorane. Vakare išvykstate Altos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Karašokas
  guide_picture
  Norvegija. Sapmi parkas
  guide_picture
  Norvegija. Sapmi parkas
  guide_picture
  Norvegija. Nordkapas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Altos apylinkėse aplankote poledynmečio periodu gyvenusių žmonių *piešinių ant uolų kompleksą. Toliau kelionę tęsiate fiordų pakrantėmis, grožėdamiesi įspūdinga Šiaurės gamtos harmonija, pakylate į apie 400 m aukštyje virš Kvėnangeno fiordo esančią plynaukštę, nuo kurios atsiveria pasakiška apylinkių panorama. Vakare pasiekiate Trumsę. „Šiaurės Paryžiumi“ vadinama Trumsė yra didžiausias Skandinavijos miestas už poliarinio rato. Esant galimybei, *lyno keltuvu pasikeliate į Storsteineno kalną (421 m), iš kur atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija
  guide_picture
  Norvegija
  guide_picture
  Norvegija. Trumsė
  guide_picture
  Norvegija. Trumsė
   

  6   diena

  Pusryčiai. Tęsiate ekskursiją: turgaus aikštė, paminklas norvegų keliautojui, poliarinių sričių tyrinėtojui R. Amundsenui; Senoji katedra, šiauriausia pasaulyje katalikiška bažnyčia. Vykstate į Arkties muziejų – *„Polaria“. Kelionę tęsiate Lufuteno salų link. Pakeliui trumpam sustojate prie *Moselvo krioklio. Važiuojate įspūdingu 1002 m ilgio tiltu, jungiančiu Norvegijos žemyninę dalį su didžiausia Norvegijoje Hiniojos sala, priklausančia Vesteroleno salynui. Nakvynė viešbutyje prie Svolverio.

  guide_picture
  Norvegija. Trumsė
  guide_picture
  Norvegija. Trumsė
  guide_picture
  Norvegija. Lufuteno salos
  guide_picture
  Norvegija. Lufuteno salos. Svolveris
   

  7   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Svolverį, vadinamą Lufuteno salų sostine. Užsukate į *„Stebuklingo ledo” galeriją, kurioje, skambant muzikai, specialiai parinktame apšvietime eksponuojamos ledo skulptūros, pasakojančios Lufuteno salų ir jų gyventojų istoriją. Leidžiatės į kelionę per keturias dideles Lufuteno salyno salas: Austvogiojaus salą, kurioje įsikūręs Svolveris; Vestvogiojaus saloje intensyviai kultivuojama žemdirbystė, joje buvo ūkininkaujama jau akmens amžiuje, Flakstadiojaus salą labiausiai išgarsino *Nusfiordo žvejų kaimas (lankomas esant galimybei), kuris pristatomas kaip pavyzdinis norvegiškos statybos tradicijų išsaugojimo projektas. Po trumpo pasivaikščiojimo miestelyje toliau kelionę tęsiate link piečiausios Moskensiojaus salos, kurioje driekiasi žvejų kaimelių ruožas. Atvykstate į žvejų miestelį A, kuriame lankote *Norvegijos žvejybos muziejų, įsikūrusį sename žuvų fabriko pastate. Čia yra ir valčių pašiūrė, ir žuvų taukų fabrikėlis bei žvejo namelis. Netoliese Norvegijos *džiovintos žuvies muziejus. Vykstate į Borgą, kuriame buvo atkastas didžiausias Skandinavijoje vikingų vado namas ir įkurtas *Vikingų muziejus, supažindinantis lankytojus su senųjų Norvegijos gyventojų buitimi, papročiais, amatais ir pan. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Lufuteno salos.
  guide_picture
  Lufuteno salos. Flakstadiojaus sala.
  guide_picture
   
  guide_picture
  Lufuteno salos
   

  8   diena

  Pusryčiai. Šią dieną, priklausomai nuo oro sąlygų, siūlome praleisti pagal savo individualius pomėgius. Galite rinktis:
  žvejybą, kurioje pasijuntate tikrais Lufuteno žvejais. Laimikis priklauso nuo sezono, bet, nepaisant jo, laiką praleidžiate tikrai smagiai. Kad nesušaltumėte, vaišinatės skania norvegiška arbata, o pagautas laimikis išdorojamas ir paruošiamas valgymui (~550 NOK/asmeniui);
  kruizą įspūdingu Trolfiordu. Siauras fiordas iš abiejų pusių apsuptas iki 500 m aukščio siekiančiomis uolomis. Grožitės ne tik nuostabia gamta, bet ir laivą lydinčiais jūrų ereliais, pakrantėse perinčiais kitais šiaurės Norvegijos paukščiais (~500 NOK/asmeniui);
  - praleisti dar vieną dieną Svolveryje. Savarankiškai aplankote karo muziejų, kurio ekspozicija skirta Antrajam pasauliniam karui atminti. Pasivaikštote prieplaukoje. Apžiūrėti miesto bažnyčią.
  Keltu keliatės iš Svolverio į žemyninę Norvegijos dalį. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Lufuteno salos. Žvejų kaimelis
  guide_picture
  Norvegija
  guide_picture
  Norvegija
  guide_picture
  Norvegija. Lufuteno salos. Trolfiordas
   

  9   diena

  Pusryčiai. Persikeliate per vieną gražiausių šiaurinėje Norvegijoje Tysfjorden fiordą. Vykstate į neužšąlantį Norvegijos uostą – Narviką. Miestas išgarsėjo kaip svarbus laivybos uostas, per kurį buvo gabenama geležies rūda. Trumpa pažintis su miestu aplankant memorialinį *karo muziejų; esant galimybei, *keltuvu pasikeliate į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nepakartojami apylinkių ir uosto vaizdai. Paliekate Norvegiją ir vykstate šiauriausio Švedijos miesto Kirunos link. Trumpa apžvalginė ekskursija mieste: Rotušė, medinė bažnyčia, geležinkelio stotis ir bronzinė skulptūra, skirta geležinkeliečiams. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Narvikas
  guide_picture
  Norvegija. Narvikas
  guide_picture
  Švedija. Kiruna
  guide_picture
  Švedija. Kiruna. Bronzinė skulptūra skirta geležinkeliečiams
   

  10   diena

  10 DIENA. Pusryčiai. Esant galimybei, aplankote Kirunos *geležies rūdos kasyklą. Nusileidę 540 m po žeme, apžiūrite vis dar veikiančios didžiausios pasaulyje geležies rūdos kasyklos įrengimus, muziejuje klausotės kasyklos istorijos; jei kasykla uždaryta, tuomet aplankote Santa Klauso kaimelį, kur pašte galima išsiųsti į namus originaliu Santa Klauso spaudu pažymėtą atviruką, grožitės suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių. Vakare išvykstate Helsinkio link. Nakvynė viešbutyje Suomijoje.

  guide_picture
  Švedija. Kiruna. Geležies rūdos kasykla
  guide_picture
  Švedija. Kiruna. Geležies rūdos kasykla
  guide_picture
  Švedija. Kiruna. Geležies rūdos kasykla
  guide_picture
  Švedija. Kurunos apylinkės
   

  11   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Suomiją. Vakare atvykstate į Helsinkį. Trumpa pažintis su Helsinkiu: Senato aikštė, Finlandijos rūmai, Sibelijaus parkas. Keltu keliatės į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

  guide_picture
  Suomija. Helsinkis
  guide_picture
  Suomija. Helsinkis
  guide_picture
  Suomija. Helsinkis
  guide_picture
  Suomija. Helsinkis
   

  12   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare sugrįžtate į Lietuvą.

  Kelionės metu nuvažiuojama ~5700 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • kelto Talinas – Helsinkis – Talinas bilietai,
  • kelto Svolveris – Skutvikas bilietai,
  • 11 nakvynių viešbučiuose,
  • maitinimas – 11 pusryčių,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • pietūs, vakarienės, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, ¹Šiaulių ir ¹Klaipėdos.
  (¹) – yra papildomų sąlygų.
  (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 25 EUR, 1500 NOK ir 400 SEK už visus (*) pažymėtus objektus.
  Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.