Australija ir Naujoji Zelandija– dviejų šalių kvintesencija

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos


   

  • Šalis: Australija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Australija ir Naujoji Zelandija– dviejų šalių kvintesencija

  Australija ir Naujoji Zelandija – unikalios kultūros ir istorijos šalys. Gamtos fantazija ir kūrybinė galia čia neturėjo ribų: žali slėniai, galingi ledynai, sraunios šaltos upės, pulsuojantys geizeriai, įspūdingi kriokliai, nuostabūs kalnai, tamsiai mėlyni spindintys ežerų vandenys, bekraštė oranžinė dykuma tarsi rudeninis klevo lapas, unikalūs gyvūnai, įspūdingi povandeninio pasaulio reiškiniai – viskas stebina, užgniaužia kvapą ir traukia įsitikinti, ar tai tikra.

  Kelionėje:

  • Ersas – švenčiausia aborigenų uola

  • „Raudonasis Australijos centras“ – Alis Springsas

  • Australijos stebuklas ir simbolis Dvylikos Apaštalų uolų virtinė

  • Unikaliausias pasaulyje koralų darinys – Didysis barjerinis rifas

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS ARBA VARŠUVA–TARPINIS ORO UOSTAS–MELBURNAS

  2 DIENA. MELBURNAS

  Atskridę į Melburną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Melburne.

  3 DIENA. MELBURNAS (P, Pi)

  Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Melburną, antrąjį pagal dydį šalies miestą, dažnai vadinamą kultūros miestu. Susipažinsite su istoriniais ir šiuolaikiniais Melburno pastatais. Pamatysite rotušę, Šv. Pauliaus katedrą, Princesės ir Regento teatrus, Federacijos aikštę. Apsilankysite Ficrojaus soduose, kur dar ir dabar stovi kapitono Jameso Cooko trobelė. Po pietų – laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Melburne.

  4 DIENA.MELBURNAS–DVYLIKOS APAŠTALŲ UOLOS–MELBURNAS (P, Pi)

  Po pusryčių leisitės į visos dienos ekskursiją Didžiuoju vandenyno keliu. Auksiniai paplūdimiai ir didžiausios įlankos – tikras banglentininkų rojus, gigantiškos uolos ir vešlūs drėgnųjų džiunglių miškai, įmantriai išraižyti krantai ir maži pajūrio miestukai paįvairins kelionę ir suteiks naujų įspūdžių. Dienos kulminacija – vienas garsiausių Australijos stebuklų – šalies simbolis Dvylikos Apaštalų uolų virtinė. Prieš 6 tūkst. metų tai buvo ištisas uolėtas pakrantės masyvas, bet laikui bėgant stiprios bangos, lietus ir vėjas išplovė minkštesnes klintis ir padėjo susiformuoti dantytai pakrantei ir vandenyje stovinčioms nuo jos atskirtoms aukštoms uoloms. Pavakarę grįšite į Melburną. Nakvynė viešbutyje Melburne.

  Nuvažiuotas atstumas 550 km.

  Dienos akcentas

  Dvylikos Apaštalų uolų virtinė – gamtos fantazija.

  5 DIENA. MELBURNAS–ALIS SPRINGSAS (P)

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Alis Springsą, dar vadinamą „Raudonuoju Australijos centru“ ir laikomą vartais į kitus Centrinės Australijos regionus. Čia pamatysite Karališkąją medicinos pagalbos stotį, arba „Skraidančio gydytojo tarnybą“ (angl. Royal Flying Doctor Service). Ji ypač svarbi atokesniems rajonams. Apžiūrėsite Oro mokyklą (angl. School of the Air), vadinamą „didžiausia pasaulyje klase“. Joje vykstančių pamokų gali klausytis vaikai iš tolimų gyvenviečių, išsibarsčiusių po 1,3 mln. kv. km plotą. Vėliau užsuksite į Alis Springso dykumos parką. Nakvynė viešbutyje Alis Springse.

  Dienos akcentas

  Kaitra ir kengūros Alis Springso dykumos parke.

  6 DIENA. ALIsSSPRINGSAS–ERSO UOLOS MIESTELIS (P, V)

  Po pusryčių vaizdingu keliu, nusidriekusiu tarp raudono smėlžemio kalvų ir dykumos, keliausite Olgos (Kata Čiuta) kalnagūbrių grandinės link. Ši 36 monolitinių uolų grandinė didingai iškyla virš raudonuojančios dykumos. Milijonus metų gamta kūrė gamtinius bareljefus, žadinančius lakią žmogaus vaizduotę. Bent akimirkai verta sustoti ir pajusti magišką šios vietovės galią – būtent taip atrodė mūsų planeta, kai po ją klajojo būriai dinozaurų. Nemaža dalis skurdžios augalijos yra istorinis gamtos reliktas, augantis tik šiame regione. Čia plyti daugybė aborigenams šventų akmens uolų. Garsiausia jų – Erso, arba Uluru, – didžiulis akmens luitas, pats didžiausias monolitas pasaulyje, jam apeiti reikia poros valandų. Saulei leidžiantis uola sužaižaruoja rausvais atspalviais ir atskleidžia visą savo grožį. Vakare, jei sąlygos bus palankios, vyksite į dykumą „Tylos garsų“ (angl. Sounds of Silence) vakarienės. Kol gurkšnosite šampaną klausydamiesi dykumos tylos, jums bus paruošta karšta vakarienė – patiekalai iš įvairios mėsos (krokodilų, kengūrų, emu). Vietinis žvaigždėto dangaus žinovas padės suprasti žvaigždžių kalbą. Nakvynė viešbutyje Erso Uolos miestelyje.

  Nuvažiuotas atstumas 470 km.

  Dienos akcentas

  „Tylos garsų“ vakarienė – ar tyla išties skamba?

  7 DIENA. ERSO UOLOS MIESTELIS–KERNSAS(P)

  Anksti ryte apie 5 val. vyksite prie Uluru kalnagūbrio – raudonosios Australijos širdies Erso uolos. Jūsų atmintyje visam laikui išliks nenusakomo grožio saulėtekis virš Uluru. Tą akimirką, kai saulė pradeda kilti tiesiai virš Uluru viršūnės, pasijusite lyg dalyvaudami gimstant pirmajai Žemės dienai. Saulei tekant garsioji uola atskleidžia spalvų paletę nuo ochros raudonio iki ryškiai vyšninės. Niekas taip neužburia keliautojų kaip šios vietovės saulėtekiai ir saulėlydžiai. Saulės šviesos intensyvumo kaita ir šešėlių žaismas paryškina ypatingą šių kalvų reljefą ir spalvas, sukuriančias tiesiog fantasmagoriškus vaizdus. Pusryčių užsuksite į aborigenų kultūrinį meno ir verslo centrą „Maruku“, ten susipažinsite su anangų genties menu. Po vidurdienio vyksite į oro uostą ir skrisite į Kernsą – vieną didžiausių turizmo centrų saulėtoje Australijos pakrantėje. Miestas 1876 m. buvo įkurtas kaip auksakasių gyvenvietė, dabar plačiai žinomas kaip vartai į Didįjį barjerinį rifą. Atskridę vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Kernse.

  Dienos akcentas

  Australijos aborigenų šventovė Uluru uola.

  8 dDIENA. KERNSAS (P, Pi)

  Po pusryčių – visos dienos iškyla. Greitaeigiu katamaranu keliausite prie 2 100 km ilgio Didžiojo barjerinio rifo. Šis koralų rifas pripažintas didžiausiu gyvu jūriniu organizmu pasaulyje. Rifą sudaro per 350 rūšių koralų, apie 4 tūkst. rūšių moliuskų, čia gyvena apie 1 200 rūšių žuvų. Panardysite po koralinius rifus paviršiniu būdu, susipažinsite su paslaptingu povandeniniu pasauliu (3 val. atviroje platformoje). Pietūs (švediškas stalas) laive. Nakvynė viešbutyje Kernse.

  Dienos akcentas

  Spalvingas Didžiojo barjerinio rifo pasaulis.

  9 DIENA. KERNSAS–KURANDA–KERNSAS (P)

  Po pusryčių vyksite į aborigenų kultūros parką Tjapukai ir susipažinsite su seniausia pasaulyje gyva Australijos čiabuvių kultūra. Dėl įvairiausių pramoginių renginių parkas Tjapukai pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausias Australijoje veikiantis pasirodymas. Vėliau keliausite garsiuoju Kurandos geležinkeliu „Kuranda Scenic Railway“ per 15 tunelių, 40 tiltų į Kurandos kaimelį, kur vyksta spalvingi turgūs. „Kuranda“, išvertus iš aborigenų kalbos, reiškia „kaimas džiunglėse“. Ilgiausiu lynų keliu pasaulyje „Sky Rainforest“ keliausite virš atogrąžų miškų, gėrėdamiesi nepaliestos gamtos vaizdais ir vandenyno pakrantės panorama. Du kartus sustoję turėsite galimybę susipažinti su džiunglių augalija ir gyvūnais. Nakvynė viešbutyje Kernse.

  Nuvažiuotas atstumas 70 km.

  Dienos akcentas

  Atogrąžų turtai Kurandos nacionaliniame parke.

  10 DIENA. KERNSAS (P)

  Po pusryčių – laisvas laikas. Norintieji galės leistis į visos dienos išvyką plaustais Tulio upe, už papildomą mokestį žvejoti Deintrio nacionaliniame parke arba maloniai pailsėti paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Kernse.

  11 DIENA. KERNSAS–SIDNĖJUS (P)

  Po pusryčių – laisvas laikas. Apie vidurdienį vyksite į oro uostą ir skrisite į Sidnėjų. Atskridę į patį didžiausią Australijos miestą, sutvarkysite įvažiavimo formalumus ir vyksite į viešbutį. Poilsis ir laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

  12 DIENA. SIDNĖJUS (P)

  Po pusryčių – 4 val. apžvalginė ekskursija po Sidnėjų. Apsilankysite seniausiame Sidnėjaus kolonijiniame rajone Rocks. Iš ponios Macquarie apžvalgos aikštelės, kur 1810 m. pagal gubernatoriaus įsakymą buvo įrengta speciali vieta su vaizdu į uostą, pamatysite uosto tiltą. Keliausite kinų kvartalo ir populiaraus naktinio gyvenimo rajono Kings Cross gatvelėmis. Su gidu apsilankysite garsiuosiuose Operos teatro rūmuose ir susipažinsite su jų istorija. Pietūs. Iš Apskritosios prieplaukos (angl. Circular Quay) plauksite laiveliu, mėgaudamiesi žaviais Sidnėjaus pakrantės vaizdais. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

  Dienos akcentas

  Sidnėjus – baltos burės saulėtoje pakrantėje.

  13 DIENA. SIDNĖJUS (P)

  Po pusryčių – laisvas laikas. Rekomenduojama išvyka į Mėlynuosius kalnus, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šie kalnai – tai įspūdingas milžiniškų uolų darinių, medžių, krūmų ir kitokios laukinės gamtos derinys. Ant jų augantys eukaliptai išskiria aliejų. Jam garuojant lašeliuose lūžta saulės spinduliai ir suteikia romantiškai miglai melsvą atspalvį. Nuo apžvalgos aikštelių atsiveria vaizdas į kanjonus (papildomas mokestis – nuo 120 USD). Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

  14 DIENA. SIDNĖJUS–KVINSTAUNAS (P)

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Naujosios Zelandijos Pietų salą. Naujoji Zelandija yra apie 2 000 km į pietryčius nuo Australijos. Be daugelio kitų salų, Naująją Zelandiją sudaro dvi didžiausios – Pietų ir Šiaurės salos, atskirtos Kuko sąsiauriu. Kalnuotos Pietų salos vietovės primena Europos Alpes. Aukščiausias viršūnes dengia sniegas, slėniais leidžiasi ledynai, garma kriokliai, telkšo ežerai, puikuojasi fjordai. Atskridę į Kvinstauną, sutvarkysite įvažiavimo formalumus irvyksite į ekskursiją. Miestas kalnuose prie Vakatipu ežero buvo įkurtas dar 1860 m. kaip auksakasių kaimelis. Dabar jis žinomas kaip kurortas ir ekstremaliojo sporto sostinė. Kvinstaune sudarytos puikios galimybės ilsėtis aktyviai ir pasyviai, organizuojama daug vandens sporto pramogų: galima plaukioti plaustais, baidarėmis, kanojomis ir greitaeigiais kateriais, žvejoti upėse arba įlankoje. Po ekskursijos važiuosite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

  15 DIENA. MILFORDO įlankos kruizas (P, Pi)

  Po pusryčių vingiuotomis gražuolio Vakatipu ežero pakrantėmis vyksite į prieplauką. Iš ten leisitės į Milfordo įlankos kruizą po nepakartojamo grožio ir didybės fjordų pasaulį. Ši vieta įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas už kitą įspūdingesni fjordai keri savo galybe ir savitumu. Kabančios uolos, galingi kriokliai, krintantys į įlanką, ir Mitros kalnas sąsiaurio centre nepaliks abejingo nė vieno. Pietūs kruizo metu. Vakare grįšite į Kvinstauną. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

  Dienos akcentas

  Milfordo įlankos kruizas – fjordų didybė.

  16 DIENA. KVINSTAUNAS–OKLANDAS (P, Pi)

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Oklandą. Šiaurės salos centrinėje dalyje iškilusi vulkaninė plynaukštė su seismiškai aktyvia Taupo vulkanine sritimi. Čia stūkso ugnikalniai, gausu geizerių, karštųjų versmių. Atskridę leisitės į apžvalginę ekskursiją po miestą, įsikūrusį siauroje sąsmaukoje tarp Tasmano jūros ir Ramiojo vandenyno pakrančių šiaurinėje Naujosios Zelandijos saloje. Šiaurės sala – tai geizerių, iš žemės besiveržiančių garų, karštųjų versmių, pliūpsinčių purvo vulkanų ir retkarčiais nubundančių ugnikalnių pasaulis. Rekomenduojama vakarienė restorane „The Observatory“, įsikūrusiame televizijos bokšte „Sky Tower“ (papildomas mokestis – nuo 80 USD). Nakvynė viešbutyje Oklande.

  17 DIENA. OKLANDAS–VAITOMO URVAI–ROTORUA (P, V)

  Po pusryčių – ekskursija į nuostabų gamtos kūrinį Vaitomo urvų kompleksą. Apie 250 m ilgio požeminis labirintas stebina gausybe švytinčių jonvabalių, įvairių formų stalaktitais, įspūdinga katedra, Tomo šachta, pokylių kambariu ir katakombomis. Apžiūrėsite Naujosios Zelandijos širdį, vietinių gyventojų maorių kultūros šventovę Rotorua. Terminiame parke Te Puia pasigrožėsite geizeriais ir karšto purvo baseinais. Apsilankysite maorių kaimelyje ir susipažinsite su jų kultūros ištakomis ir medicina, dalyvausite nacionaliniame maorių kultūros vakare, skanausite tradiciškai pagamintų hangi virtuvės patiekalų (mėsa ir daržovės kepami iškastoje duobėje). Nakvynė viešbutyje Rotorua.

  Nuvažiuotas atstumas 250 km.

  Dienos akcentas

  Geizerių ir karštųjų versmių valdos Rotorua.

  18 DIENA. ROTORUA–TONGARYRO NACIONALINIS PARKAS (P, V)

  Po ankstyvų pusryčių vyksite į teminį žemės ūkio parką „Agrodome“. Ten stebėsite dresuotų avių parodomąją programą, išvysite, kaip jos kerpamos. Vėliau vyksite į Tongaryro nacionalinį parką, 1990 m. įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai seniausias Naujosios Zelandijos ir 4 pagal senumą pasaulyje nacionalinis parkas, įkurtas dar 1894 m., šventa maorių kultūros vieta. Parke stūkso ugnikalniai, auga drėgnieji paatogrąžių miškai, kuriuose gausu medžių dydžio paparčių. Nacionalinio parko teritorijoje gyvena egzotiški gyvūnai: kiviai, papūgos, mėlynosios antys, Naujosios Zelandijos sakalai. Nakvynė viešbutyje prie Tongaryro nacionalinio parko.

  Nuvažiuotas atstumas 190 km.

  Dienos akcentas

  Maorių kultūros šventovė – Tongaryronacionalinis parkas.

  19 DIENA. TONGARYRO NACIONALINIS PARKAS–OKLANDAS (P)

  Po pusryčių vaizdingais keliais vyksite į Oklandą. Pakeliui sustosite prie Taupo ežero. Nakvynė viešbutyje Oklande.

  Nuvažiuotas atstumas 360 km.

  20–21 DIENOS. OKLANDAS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

  Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą. Skrydis Oklandas–tarpiniai oro uostai–Varšuva arba Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Australija ir Naujoji Zelandija– dviejų šalių kvintesencija

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

  • 18 nakvynių 3* viešbučiuose;

  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

  • maitinimas pagal programą: 18 pusryčių, 3 vakarienės, 5 pietūs;

  • rusiškai kalbančio gido paslaugos, išskyrus Raudonąjį centrą ir kruizą į Didįjį barjerinį rifą;

  • angliškai kalbančio gido paslaugos Raudonajame centre, kruizo į Didįjį barjerinį rifą metu ir papildomų ekskursijų metu;

  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • skrydis į Australiją ir atgal (nuo 1 600 EUR);

  • vietiniai skrydžiai (nuo 1 300 EUR);

  • Australijos viza (elektroninis leidimas keliauti – ETA);

  • vietiniai išvykimo mokesčiai (apie 20 USD);

  • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;

  • medicininių išlaidų draudimas;

  • neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

  • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);

  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

  • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  • nakvynių skaičius – 18;

  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; susirinkus 8–11 keliautojų ir jiems sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;

  • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų, valiutų kursams ir (arba) kitų paslaugų kainoms, kelionės data ir kaina gali keistis;

  • priemoka už vienvietį kambarį – 1 099 EUR;

  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.