KOSO SALA - NEĮTIKĖTINO GROŽIO "PLAUKIOJANTIS SODAS"

  Egėjo jūros skalaujama Koso sala (angl. Kos island) yra Graikijos sala priklausanti Dodekaneso salynui. Pirmieji gyventojai šioje saloje apsigyveno jau bronzos amžiuje, tą liudija saloje aptiktos senovinės kapavietės. Įdomu ir tai, jog š sala minima ir Homero iliadoje: pasak graikų poeto, Koso salos gyventojai kartu su kelių aplinkinių salų gyventojais į Trojos karą išsiuntę apie 30 karo laivų. Gįždamas po pergalės Trojos kare, pusdievis Heraklis patekęs į smarkią audrą. Penki iš šešių jo laivų, prikrauti karo grobio ir brangenybių, nuskendo ir tik vienintelis laivas, kuriame buvo Heraklis, buvo nublokštas į Koso salą ir išsigelbėjo. Mūsų dienomis Koso sala  - tai žavi provincija, puoselėjanti dosnumo, atvirumo ir nesuvaržyto gyvenimo būdo tradicijas. Turistus, visų pirma, čia privilioja puikūs smėlio paplūdimiai, tačiau be pasyvaus poilsio saloje gausu ir archeologinių vietovių, kurios garantuoja neišdildomus įspūdžius. Ne mažesnį įspūdį palieka ir kraštovaizdis: salos paviršius yra lygus, šiaurės vakaruose matyti neaukšti kalnai, visur plyti žaluma, todėl dažnai ši sala yra vadinama „plaukiajončiu sodu“.

  Keliauti savarankiškai - patogiausias būdas aplankyti į Koso salą!

  Sudėliokite savo kelionę patys!

  Žemiau yra mūsų pasiūlymai skrydžiams, viešbučiams, automobilių nuomai ir automobilio aikštelei Kauno oro uoste. 

  1. UŽSISAKYKITE SKRYDĮ KAUNAS-KOSAS

  Rezervuokite pigiausius lėktuvų bilietus ir pradėkite krautis lagaminus!

  2. PASIRŪPINKITE APGYVENDINIMU

  Mūsų agentūra su malonumu pasiūlys Jums įvairias apgyvendinimo galimybes (viešbučius, apartamentus, vilas). Žemiau – keli viešbučių pavyzdžiai, juos jau pamėgo ir dažnai užsako mūsų klientai.

  7 nakvynės apartamentuose Maritsa Studios 2* nuo 85 €/asm.

  (Apartamentai įsikūrę puikioje vietoje Kefalos miestelyje, vos už 300 m. atstumu nuo paplūdimo ir už 400 m. nuo miestelio centro. Visuose kambariuose įrengtos virtuvėlės ir balkonai, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Egėjo jūrą. Netoli apartamentų yra baseinas, nedidelis prekybos centras įsikūrės vos už 150 m. Atstumas nuo oro uosto - apie 15 km.).


   

   

  7 nakvynės viešbutyje Andavis Hotel 2* (pusryčiai) nuo 99 €/asm.

  (Viešbutis įsikūręs Kardamenos miesto centre, netoli paplūdimo.vos už 400 m. yra miesto pagrindinė aikštė, kurioje rasite barų, naktinių klubų ir vietinių restoranėlių. Visuose kambariuose yra vonios kambariai su dušais, šaldytuvai ir balkonai arba terasos. Atstumas nuo oro uosto - apie 11 km ).

   


   

  7 nakvynės viešbutyje Manolis Studios 2* (pusryčiai) nuo 116 €/asm.

  (Viešbutis įsikūręs Kefalos miesto centre, vos už 300 m. atstumu nuo Agios Stefanos paplūdimo. Visuose kambariuose įrengtos virtuvėlės, vonios kabariuose yra plaukų džiovintuvai, o iš balkono atsiveria vaizdai į baseiną arba sodą. Netoli viešbučio rasite nedidelį prekybos centrą ir keletą maitinimo įstaigų Atstumas nuo oro uosto - apie 16 km ).


  7 nakvynės viešbutyje Bouradanis Village 3* (pusryčiai ir vakarienė) nuo 149 €/asm.

  (Viešbutis įsikūręs Koso mieste, vos už 600 m. nuo smėlėto Marmario paplūdimio. Viešbutyje yra baseinas prie kurio rasite deginimosi gultus bei užkandžių barą, taip pat yra nedidelis vaikų baseinas. Kamabriuose yra nedidelė virtuvėlė, todėl galėsite patys ruošti maistą. Numeriuose taip pat yra televizoriai, balkonas bei vonios kambarys. Atstumas nuo oro uosto - apie 12 km ).


   

   

  7 nakvynės viešbutyje Summer Village 3* (viskas įskaičiuota) nuo 215 €/asm.

  (Viešbutis įsikūręs Koso mieste, vos už 600 m. nuo smėlėto Marmario paplūdimio. Viešbutyje yra didelis baseinas, restoranas ir nedidelė futbolo aikštelė. Kamabariai šviesūs erdvūs, iš balkono atsiveria vaizdas į palmių sodą. Numeriuose rasite nedidelį šaldytuvą, voios kambarį su plaukų džiovintuvais, taip pat galėsite žiūrėti palydovinę televiziją Atstumas nuo oro uosto - apie 12 km ).

   


   

  3. PASIRŪPINKITE AUTOMOBILIU

  AUTOMOBILIŲ NUOMA

  Esate aktyvus ir norite pamatyti daugiau? Išsinuomokite

  automobilį ir po salą keliaukite savarankiškai!

  PARKAVIMAS KAUNO ORO UOSTE

  Neturite kur saugiai palikti automobilio? Užsisakykite

  oro uosto automobilių parkavimo paslaugas!

  BŪTINAI APLANKYKITE!

   

  KOSO MIESTAS

  Koso miestas – pagrindinis salos uostas, taip pat jis dar vadinamas turizmo ir kultūros centru. Čia galima išvysti romėnų statinių, antikinės Agoros liekanas (didžiulė centrinė miesto aikštė, kurioje antikos laikais būdavo prekiaujama, piketuojama ar kalbama viešai), išlikusius miestą juosusios 4 kilometrų ilgio sienos fragmentus. Didžiausia Koso miesto puošmena – uosto prieigose stovinti XIV a. tvirtovė, kadaise pastatyta Šv. Jono riterių ordino iš Rodos salos.

   

  ROMĖNŲ TEATRAS (ODEONAS)

  Odeonas – senovės graikų ir romėnų statinys skirtas koncertams. Dažniausiai odeonuose buvo rengiami muzikos ir poezijos konkursai. Kose šis statinys iškilo II – III a. Šiandien teatras yra restauruotas, vis dėlto, pirmosios 9 eilės yra originalios, iškaltos iš marmuro.

   

  KOSO ARCHEOLOGIJOS MUZIEJUS

  Archeologijos muziejuje yra saugoma dauguma saloje aptiktų antikinių radinių. Čia galima pamayti romėnų epochos statulas, keramikos dirbinių kolekcijas, įspūdingas Casa Romana viloje aptiktas romėnų mozaikas.

   

  ANTIMACHIA GYVENVIETĖ

  Antimachia gyvenvietė plyti pačiame Koso salos viduryje. Gyvenvietėje galima pamatyti išlikusius senovinius namus. Čia aptiksite ir senuosius vėjo malūnus, vienas iš jų išlikęs nepažeistas ir nuolatos pritraukia būrius turistų. Įspūdingiausias gyvenvietės paminklas – Venecijos tvirtovė, kurios statybos buvo baigtos XV amžiuje. Iš pilies atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

   

  KOSO TVIRTOVĖ

  Tai didžiausiame salos mieste Kose, greta uosto esanti pilis, kurią XIV a. pastatė Šv. Jono riterių ordinas.

   

  SENOVINĖ AGORA

  Agoroje yra išlikusių Afroditės ir Heraklio šventyklos pėdsakų, Šv. Jono riterių fortų dalių bei senojo uosto griuvėsių. Visi senoviniai Koso griuvėsiai yra palikti tokie, kokie buvo rasti ir nieko nebandoma dirbtinai atkurti. Istorija yra gerbiama ir leidžiama ją pažinti tokią, kokia natūraliai išliko.

   

  HIPOKRATO BOTANIKOS SODAS

  Botanikos sode rasite daugiau nei 240 skirtingų rūšių augalų. Šis sodas buvo įkurtas palyginti neseniai siekiant ugdyti tradicinių žolelių, kurios buvo naudojamos senovės gydymo praktikoms, puoselėjimui ir išsaugojimui. Čia ore sklando levandų, eukaliptų ir šalavijų kvapas. Hipokrato sode ir šiandien vyksta įvairūs spektakliai ir kultūriniai renginiai.

   

  TERMOS

  Taip vadinamos vietovės, kur trykšta karštosios vandens versmės, turinčios gydomųjų savybių. Termose esančio vandens temperatūra yra maždaug 45 laipsniai Celsijaus, tačiau gali priartėti ir prie 50 laipsnių.