Korsika ir Sardinija ...civilizacijos nepaliesto grožio salos

  Dvi viduržemio jūros salos. Net ir daug ką mačiuosiems, ši kelionė paliks įspūdį!
  • Šalis: Austrija, Italija, Prancūzija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Korsika ir Sardinija ...civilizacijos nepaliesto grožio salos

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  EIZENŠTATAS – FLORENCIJA – PIZA – KORSIKA: BASTJA, KORTĖ, PORTAS, AJAČAS, FILITOSA, BONIFACIJUS – SARDINIJA: ALGERAS, NEPTŪNO OLA, CAPO CACCIA UOLA, NURAGŲ SLĖNIS, TARA – VERONA – PADUVA – UDINĖ
   
  • POILSIS PRIE JŪROS!
  • Vienintelė įspūdžių kupina kelionė metuose!
  • Poilsis prie šiltos Viduržemio jūros!
  • Aplankote net tris valstybes – Austriją, Italiją ir Prancūziją
  • Dvi unikalios Viduržemio jūros salos vienoje kelionėje – Napoleono Bonaparto paveldą sauganti Korsika ir Sardinija, kurioje gausu legendomis apipinto istorinio paveldo ir žmogaus nepaliestos laukinės gamtos kampelių
  • Tai kelionė, kurioje puikiai dera miestų didybė, tūkstantmetė istorija ir unikali civilizacijos nepaliesta gamta

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Korsika ir Sardinija ...civilizacijos nepaliesto grožio salos

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Ryte išvykstate į Jozefo Haidno miestu vadinamą Eizenštatą. Žymusis austrų kompozitorius čia gyveno dirbdamas įtakingai Esterhazių šeimai. Mieste išlikę daugybė kompozitorių menančių objektų: Haidno namas ir žolelių sodas, barokiniai Esterhazių šeimos rūmai, ir juose esanti Haidno salė, kurioje ir šiandien rengiami klasikinės muzikos koncertai, kompozitoriaus mauzoliejus. Po ekskursijos išvykstate Italijos link. Kelionė per Austriją, Italiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Veneto regione. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Austrija. Eizenštatas. Esterhazių rūmai
  guide_picture
  Austrija. Eizenštatas. Esterhazių rūmų sodas
  guide_picture
  Austrija. Eizenštatas
  guide_picture
  Austrija. Eizenštatas. Esterhazių rūmai. Haidno salė
   

  3   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Toskanos regiono sostinę, Renesanso kultūros lopšį – Florenciją. Ekskursija po miestą aplankant *Santa Croce baziliką, kurioje palaidoti Florenciją išgarsinę žmonės; miesto simbolį – Ponte Vecchio tiltą, iki šių dienų garsėjantį auksakalių dirbtuvėlėmis, Sinjorijos aikštę, Katedros aikštės ansamblį: gotikinę Santa Marijos del Fiore katedrą su įspūdingu kupolu ir varpine. Išvykstate į Pizą. Atvykę apžiūrite Campo dei Miracoli (Stebuklų lauko) ansamblį: Katedrą, Krikštyklą, svyrantį bokštą. Vykstate į Livorną. Nakvynė viešbutyje prie Livorno.

  guide_picture
  Italija. Florencija
  guide_picture
  Italija. Florencija. Ponte Vecchio tiltas
  guide_picture
  Italija. Florencija. Neptūno fontanas
  guide_picture
  Italija. Piza. Stebuklų laukas
   

  4   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Livorno uostą ir keliatės į Bastjos uostą Korsikoje. Korsika – ketvirtoji pagal dydį Viduržemio jūros sala. Ypatingo grožio Korsikos sala amžių eigoje buvo kartaginiečių, romėnų, gotų, saracėnų rankose, galiausiai genujiečių parduota Prancūzijai, žavi nepriklausoma dvasia, pušimis apaugusiais kalnais, neaprėpiama paplūdimių platybe, alyvmedžių giraitėmis ir citrusų plantacijomis. Gražiausia Bastjos miesto dalis – senasis uostas su spalvingais XIX a. itališkais pastatais ir didžiausia Korsikoje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, netoliese Turgaus aikštė ir, platanų bei palmių apsupta, Šv. Mikolajaus aikštė su paminklu imperatoriui Napoleonui. Išvykstate į buvusią nepriklausomos Korsikos sostinę Kortę, dar vadinamą Paskalio Paoli miestu. Tai žavus ir judrus miestelis, kuriame įkurtas pirmasis saloje ir iki šių dienų veikiantis universitetas, ir kur trečdalis miesto gyventojų – studentai. Kortės simbolis – ant stačios uolos iškilusi ir puikiai iš visų pusių matoma XV a. citadelė, kurioje įsikūręs Korsikos muziejus. Senamiesčio akmenimis grįstos gatvės atveda į Gaffori aikštę, Paolli aikštę su paminklu „tautos tėvui“ – Paskaliui Paoli. Netoliese – XV a. Apreiškimo bažnyčia su įspūdinga sakykla. Miškų, tarpeklių ir kalnų apsuptu vingiuotu keliu vykstate Porto link. Nakvynė viešbutyje prie Porto.

  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Bastija
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Bastija
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Kortės citadelė
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Kortė
   

  5   diena

  Pusryčiai. Vykstate į vieną iš gražiausių Viduržemio jūros įlankų – Porto įlanką, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įlankos gilumoje įsikūręs nedidelis, bet labai žavus Porto miestelis. Poilsis prie jūros arba siūlome įspūdingą iškylą laivu (už papildomą mokestį) į Girolata įlanką ir kaimelį, pasiekiamą tik jūra ar pėsčiomis, irScandola rezervatą – pirmąjį sausumos ir jūros draustinį Prancūzijoje. Milžiniškos pakrantės uolos sminga į turkio spalvos vandenis, kuriuose gausu jūros gyvūnijos; virš vandens ratus suka sakalai ir ereliai žuvininkai, grobį gaudo mažieji pufinai. Tiems, kurie nenori iškylos laivu, siūlome praleisti laiką paplūdimyje, pasėdėti jaukiose Porto kavinukėse ir pasigėrėti įspūdingais įlankos vaizdais nuo genujietiško stebėjimo *bokšto. Po pietų išvykstate Ajačo link. Pakelės vaizdai nepaliks abejingu nė vieno: kvapą gniaužiantys 300 m aukščio raudono granito skardžiai leidžiasi į jūrą, virš kelio iškilusios įvairiausių formų uolos ir granito arkos. Pavakary atvykstate į Napoleono Bonaparto gimtąjį miestą Ajačą. Ekskursija po vakarėjantį miestą: *Napoleono namas, kuriame vaikystę praleido būsimasis imperatorius; XVI a. renesansinė katedra, senamiesčio gatvelės su jaukiais restoranėliais. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Porto paplūdimys
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Girolata įlanka
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Scandola rezervatas
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Ajačo uostas
   

  6   diena

  Pusryčiai. Aplankote Napoleono dėdės kardinolo Fešo surinktą meno kūrinių kolekciją, eksponuojamą *Fešo muziejuje. Tai geriausia italų ikirenesansinės dailės kolekcija Prancūzijoje po Luvro, kurioje pristatomi Belinio, Botičelio, Ticiano, Berninio ir Pousinio kūriniai. Netoliese Imperatoriškoji koplyčia pastatyta Napoleono III. Išvykstate Bonifacio link. Pakeliui sustojate priešistoriniame *Filitosos centre, kuriame rasite įspūdingus, žmogų vaizduojančius megalitus – 4000 metų senumo natūralaus dydžio akmeninius Filitosos karius. Pavakary atvykstate į piečiausią Korsikos miestą Bonifacijų, įsikūrusį klinties ir granito skardžių pusiasalyje ir vadinamą „skardžių miestu“. Bokštais įtvirtintas senamiestis, skardyje išskaptuoti įspūdingi Aragono karaliaus laiptai, viena iš nedaugelio gotikinių statinių saloje – Šv. Dominyko bažnyčia. Vykstate į prieplauką ir keltu plaukiate (1 val.) į St. Teresa di Gallura uostą. Sardinijos sala – tai dar vienas Viduržemio jūros perlas. Italijai priklausanti sala turtinga legendomis apipintu istoriniu palikimu bei civilizacijos nepaliestais gamtos kampeliais. Pagal D. H. Lawrencą „palikta anapus laiko ir istorijos“ sala išsaugojo senovės Europos tradicijas. VykstateAlgero link. Nakvynė viešbutyje prie Algero.

  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Filitosos centras
  guide_picture
  Prancūzija. Korsika. Bonifacijaus uola
  guide_picture
  Italija. Sardinija
  guide_picture
  Italija. Sardinija
   

  7   diena

  Pusryčiai. Siūlome dieną praleisti individualiai mėgaujantis jūros teikiamais malonumais, pasivaikščioti siaurų gatvelių labirintais ispaniško stiliaus Algero senamiestyje, apsuptame dantyta siena ir gynybiniais bokštais; apžiūrėti Katalonijos gotikos stiliaus katedrą bei aštuonkampe varpine ir arkada besipuikuojančią Šv. Pranciškaus bažnyčią.Poilsis prie jūros arba siūlome siūlome laivu plaukti į Neptūno olą (už papildomą mokestį, esant tinkamoms oro sąlygoms). Kerinčios, daugiau nei 300 m aukščio Capo Caccia iškyšulio smiltainio uolos smenga į jūros gelmes, suformuodamos paslaptingus požeminių olų labirintus. Žymiausia ir gausiai lankoma Neptūno ola pasiekiama laivu iš jūros pusės arba 656 pakopų įspūdingais laiptais iš sausumos pusės. Nakvynė viešbutyje prie Algero.

  guide_picture
  Italija Sardinija. Algeras
  guide_picture
  Italija. Sardinija. Neptūno uola
  guide_picture
  Italija. Sardinija. Neptūno uola
  guide_picture
  Italija. Sardinija. Capo Caccia iškyšulys
   

  8   diena

  Pusryčiai. Vykstate Olbijos link. Pakeliui aplankote 1116 m. ant buvusio vienuolyno pamatų pastatytą Santissima Trinita di Saccargia baziliką, kurią puošia vienintelis Sardinijoje išlikęs XIII a. freskų ciklas. Kelionę tęsiate Nuragų slėniu. Nuragas – tai nupjauto kūgio formos statinys, pastatytas iš didžiulių bazalto blokų nenaudojant rišamosios medžiagos. Nuragų Sardinijoje suskaičiuojama iki 8000. Atvykstate į Oristaną. Aplankote netoliese esantį senąjį *Taros miestą-archeologinę vietovę, finikiečių įkurtą VIII a. pr. Kr. ant nuragų kaimo griuvėsių. Pavakary išvykstate Olbijos link. Keliatės keltu į Livorną. **Nakvynė laive.

  guide_picture
  Italija. Sardinija. Santissima Trinita di Saccargia bazilika
  guide_picture
  Italija. Sardinija. Nuragų slėnis
  guide_picture
  Italija. Sardinija
  guide_picture
  Italija. Sardinija. Taros miestas
   

  9   diena

  Ryte atplaukiate į Livorno uostą ir išvykstate į Veroną, Romeo ir Džuljetos miestą. Ekskursija po miestą aplankant istorinį miesto centrą, spalvingą turgaus aikštę – Piazza delle Erbe, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, fasado raižiniais išpuoštą Katedrą, minias turistų pritraukiantį *Džiuljetos namą, puikiai išsilaikiusį *romėnų amfiteatrą. Vykstate į Paduvą, kurioje gausu dailės ir architektūros paminklų. Miesto įžymybė – didinga Šv. Antano Paduviečio bazilika su minareto pavidalo smailėmis ir bizantiniais kupolais, kurioje ilsisi jo palaikai. Išvykstate Austrijos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Italija. Verona. Džiuljetos namo balkonas
  guide_picture
  Italija. Verona
  guide_picture
  Italija. Verona. Arena
  guide_picture
  Italija. Paduva
   

  10   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Fiurlio regiono sostinę Udinę. Trumpos ekskursijos metu aplankote seniausią Udinėje Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, Laisvės aikštę (Piazza della Liberta) su gotikine miesto Rotuše ir laikrodžio bokštu, apžiūrite Udinės pilį. Po pietų išvykstate į Čekiją. Kelionė per Austriją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje

  guide_picture
  Italija. Udinė
  guide_picture
  Italija. Udinė
  guide_picture
  Italija. Udinė
  guide_picture
  Italija. Udinė. Piazza della Liberta
   

  11   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

  Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4900 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 9 nakvynės viešbučiuose,
  • maitinimas – 9 pusryčiai,
  • 1 nakvynė laive Olbija – Livornas (sėdima vieta),**
  • keltų Livorno – Bastja, Bonifacio – St. Teresa di Gallura bilietai,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • pietūs, vakarienės, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
   • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 85 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  • (**) – sėdima vieta. Už papildomą mokestį galima užsisakyti vietą kajutėje. Kajutės kategoriją galima rinktis (žiūrėti www.novaturas.lt).
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.