Kenija - Afrikos ritmu

  Kategorija nuo: (3 stars )

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

  • Šalis: Kenija
  • Organizatorius: WE Travel
  • Viešbučio tipas: Paplūdimio

  Keliautojų skaičius

  Kenija - Afrikos ritmu

  Bekraštės savanos, drambliai, antilopės ir žirafos – tai pasaulis, kuriame mauroja liūtai, visomis vaivorykštės spalvomis spindi koralų rifai, skamba gamtos balsai, šalis kurioje telpa kalnai ir dykumos, spalvingos genčių kultūros. Galima sakyti, kad Kenija yra mažas Afrikos variantas. Čia atvykti reikėtų dėl daugybės priežasčių. Jūsų akis vilios stulbinami kraštovaizdžiai, nuo drėgnų atogrąžų girių iki Indijos vandenyno paplūdimių. Vešlios Masajų Maros pievos.

  Safariai yra pagrindinė Kenijos turizmo šaka. Įdomu stebėti gyvūnų migraciją. Kenija pamėgta ir ornitologų, čia nuolat stebimi paukščiai.

  Geriausias laikas Kenijoje vykti į safarį ir pamatyti nepaprastą laukinių gyvūnų gausą ir įvairovę – kasmetinės milijonų zebrų ir antilopių migracijos per Maros lygumas metu, tuo laiku galima pamatyti ir grobio besivaikančius plėšrūnus. Šį įspūdingą laukinės gamtos reginį kviečiama stebėti nuo liepos iki spalio mėnesio. Kiti Kenijos parkai taip pat nepakartojami, juos siūloma aplankyti sausuoju metų laiku – nuo sausio iki kovo pabaigos ir nuo liepos iki spalio pabaigos.

  Sausuoju laikotarpiu dėl vandens stygiaus gyvūnai paprastai didesniais būriais renkasi aplink pastovius vandens šaltinius – ežerus, upes, taigi juos lengviau surasti. Augalija taip pat nėra labai vešli, todėl kur kas lengviau pastebėti ir toliau esančius gyvūnus.

  Šioje kelionėje:

  • raganosių ir šimpanzių rezervatai;

  • mėgausitės laisvės pojūčiu keliaudami iš vieno nacionalinio parko į kitą;

  • atrasite tikrą rojų – čia laisve džiaugiasi tūkstančiai gyvūnų.

  1 DIENA. VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–NAIROBIS

  Skrydis Vilnius–tarpinis oro uostas–Nairobis.

  2 DIENA. NAIROBIS–SVITVATERSAS (P, Pi, V)

  Atvykę ankstyvą rytmetį į Nairobio tarptautinį oro uostą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi atstovo gido vyksite į viešbutį trumpai pailsėti. Po pusryčių išvyksite į Svitvaterso rezervatą. Tai parkas, kuriame galima pamatyti šimpanzių, be to, čia veisiasi viena greičiausiai augančių raganosių populiacijų. Pravažiuosite Kenijos kalno papėdėje esantį nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl unikalios augalijos, tankių miškų, mineralinių šaltinių ir retų nykstančių gyvūnų rūšių.Pasiekę stovyklavietę pietausite. Po pietų lankysitės labai svarbiame raganosių draustinyje. Čia gyvena tiek baltieji, tiek juodieji raganosiai. Tai šių didingų žvėrių šventovė, kurioje jie gali saugiai gyventi ir veistis. Čia jie apsaugoti nuo brakonierių, nelegaliai medžiojančių dėl jų vertingų ragų. Draustinyje gyvena trys paskutiniai likę baltieji raganosiai ir 108 kritiškai nykstantys juodieji raganosiai. Taip pat jūsų laukia 39 „besišypsančių“ šimpanzių rezervatas. Jos gyvena saloje, dalijamoje į dvi dalis, laukiniuose aptvaruose, atskirtuose Evaso Ngiro upės slėniuose. Vienuose gyvena senos, o kituose – jaunos šimpanzės. Šimpanzės nėra kilusios iš Kenijos, dėl gyvybei kilusio pavojaus jos migravo iš Senegalo. Čia, Svitvaterse, jos gali pradėti gyvenimą iš naujo. Šimpanzių DNR sutampa su žmogaus DNR net 98,6 procento. Vakare vyksite į safarį. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

  Nuvažiuotas atstumas ~ 250 km.

  3 DIENA. NAKURU EŽERAS (P, Pi, V)

  Po ankstyvų pusryčių išvyksite į Nakuru ežero nacionalinį parką, esantį Didžiajame Lūžių slėnyje. Pasiekę parką, iš karto vyksite į safarį. Nakuru ežero nacionalinis parkas labiausiai pasaulyje žinomas dėl rožinių flamingų ir kitų paukščių. Kai sąlygos tinkamos, nuo vieno iki dviejų milijonų mažųjų ir didžiųjų flamingų kartu su dešimtimis tūkstančių kitų paukščių ieško maisto palei seklaus sodos ežero krantus. Geriausia juos stebėti nuo stačios Babūnų uolos, kur atsiveria vienas geriausiai pažįstamų Kenijos gamtos vaizdų. Tūkstančiai flamingų, susibūrę gausiais pulkais, tarsi įrėmina šį ežerą. Vandens paviršių uždengia rausvas gyvybe pulsuojantis šydas, tiesiog gniaužiantis kvapą. Galėsite pasigrožėti ežero pakrantėse besiganančiomis antilopėmis, buivolais ir kitais gyvūnais. Vakarop vyksite Naivašos ežero link. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

  Nuvažiuotas atstumas ~ 300 km.

  4 DIENA. NAKURU EŽERAS–MASAJŲ MARA (P, Pi, V)

  Po ankstyvų pusryčių mėgausitės pasiplaukiojimu valtimis Naivašos ežere. Vėliau išvyksite į Masajų Maros nacionalinį rezervatą – garsiausią Kenijos nacionalinį parką, kuris su Serengečio parku Tanzanijoje sudaro vieną ekologinį vienetą. Daugelio safario keliautojų tikslas – pamatyti vadinamąjį „didįjį penketą“: liūtą, leopardą, dramblį, raganosį ir buivolą. Pasaulyje yra nedaug tokių vietų, kuriose galima išvysti visus šiuos gyvūnus, viena iš jų – Kenija. Bene pati populiariausia vieta stebėti laukinius gyvūnus – Kenijoje esantis Masajų Maros nacionalinis rezervatas. Masajų Mara įspūdinga peizažų įvairove – tai ir kalvos, ir atskiri kalnai, ir vešliais miškais pasipuošę upių krantai, užleidžiantys vietą toliau nuo upės augantiems krūmynams ir savanoms. Po pietų jūsų lauks išvyka į vakaro safarį. Safaris – tai gamtos mėgėjų, keliaujančių ir stebinčių Afrikos laukinę gamtą, kelionės po nacionalinius parkus. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

  Nuvažiuotas atstumas ~ 300 km.

  5 DIENA. MASAJŲ MARA (P, Pi, V)

  Po pusryčių vyksite į rytinį safarį arba už papildomą mokestį galėsite pasirinkti skraidymą oro balionu virš Masajų Maros rezervato (registruojama užsakant kelionę). Būtent čia vyksta įspūdingas gamtos spektaklis – didžioji migracija, kai milijonai zebrų, antilopių ir buivolų kasmet suka didžiulį ratą per Keniją ir Tanzaniją, o juos seka alkani liūtai, šakalai ir gepardai. Tikimės, kad ir jūs išvysite šį puikų reginį. Tai bus dar viena pažintis su laukiniais gyvūnais ir gamta. Lankysitės vietinių gyventojų masajų kaimelyje. Masajai iki šiol gyvena pagal senąsias tradicijas, saugo savo apeigas, įdomų šeimos gyvenimo būdą, šokius, ritualus. Tai klajoklių gentis. Po pietų jūsų lauks vakaro safaris. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.

  6 DIENA. NAIROBIS (P, Pi, V)

  Po ankstyvų pusryčių išvyksite į Nairobio oro uostą ir skrisite į Mombasą. Kelionė iki Nairobio oro uosto trunka apie šešias valandas. Atvykę į Mombasą, būsite nuvežti į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Mombasoje.

  Nuvažiuotas atstumas Masajų Mara–Nairobis ~ 300 km.

  7–10 DIENOS. MOMBASA (viskas įskaičiuota)

  Poilsis prie vandenyno.

  11 DIENA. MOMBASA–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

  Po vidurnakčio išvyksite į Mombasos oro uostą. Skrydis Mombasa–tarpinis oro uostas–Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Kenija - Afrikos ritmu

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas ir visi pervežimai pagal programą;

  • 4 nakvynės lodžijose; 1 nakvynė  Nairobyje atvykimo dieną;

  • 5 nakvynės 4* viešbutyje poilsio metu Mombasoje;

  • ekskursijos pagal programą;

  • maitinimas pagal programą pažintinio turo metu: pusryčiai (5), pietūs (5); vakarienės (4); poilsio metu – viskas įskaičiuota;

  • mineralinis vanduo safario metu – 1 l/asm.;

  • įvažiavimo į nacionalinius parkus bilietai ir ekskursijos, kaip nurodyta programoje;

  • išvykos (safariai) nacionaliniuose parkuose 4 ratais varomu visureigiu, specialiai pritaikytu safario kelionėms;

  • angliškai kalbantis safario gidas – vairuotojas;

  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • skrydis į Keniją ir atgal bei skrydis Nairobis–Mombasa (nuo 830 EUR);

  • Kenijos viza (50 USD, mokama oro uoste);

  • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

  • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose, jei yra;

  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams – apie 60 USD;

  • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  • priemoka už vienvietį kambarį, lodžiją – 490 EUR;

  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16;

  • susirinkus mažiau nei 16 keliautojų, priemoka už kelionę – 350 EUR;

  • pakilimas oro balionu – 350 USD asmeniui;

  • nakvynių skaičius – 10;

  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;

  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės;

  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.
  •  pasibaigus kelionei pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn., jame turi būti bent du laisvi puslapiai.