Kalnuotoji Rumunija ir auksiniai Bulgarijos paplūdimiai prie Juodosios jūros

  Trys šalys, turinčios tiek daug panašumų, ir dar daugiau skirtumų!
  • Šalis: Bulgarija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Kalnuotoji Rumunija ir auksiniai Bulgarijos paplūdimiai prie Juodosios jūros

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  SAPANTOS KAPINAITES – BUKOVINOS REGIONAS: VORONETO VIENUOLYNAS, MOLDOVITOS VIENUOLYNAS, CEAHLAU KALNŲ MASYVAS – BRAŠOVAS – DRAKULOS (BRAN) PILIS – PELEŠ PILIS – SINAJOS VIENUOLYNAS – BUKAREŠTAS –VARNA – AKMENŲ MIESTAS – NESEBARAS – VELIKO TARNOVAS – SOFIJA – NIŠAS – BELGRADAS – GODOLLO PILIS-RŪMAI
   
  • POILSIS PRIE JŪROS!
  • 3 nakvynės ir 3 vakarienės kurorte prie Juodosios jūros!
  • Viešite mistika ir legendomis apipintoje grafo Drakulos šalyje – Rumunijoje, aplankote vienas gražiausių Europoje Pelešo ir Brano pilis bei didingąją sostinę Bukareštą
  • Gėritės unikaliais tapytais vienuolynais, linksminatės „Rumuniškame vakare“
  • Įsitikinate, kad Bulgarija tinkama ne vien tik puikiam poilsiui prie Juodosios jūros – lankote įspūdingą "Akmenų mišką", stebitės vienu seniausių pasaulyje Nesebaro miestu, žavitės vienu gražiausių miestu šalyje Veliko Tranovu ir, žinoma, pamatote šalies sostinės Sofijos grožybes

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Kalnuotoji Rumunija ir auksiniai Bulgarijos paplūdimiai prie Juodosios jūros

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Vengrijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Išvykstate Rumunijos link. Keliaujate po Maramures provinciją. Mažiausiai istorinių įvykių įtakota Maramures – gilių tradicijų, papročių ir prietarų kraštas. Atvykstate į lankytojų mėgstamas linksmas ir visiškai netradicines *Sapantos kapinaites. Tai keisčiausios kapinės Europoje, į kurias žmonės ateina ne gedėti, bet linksmintis. Kapinaitėse daugiau nei 800 ąžuolinių kryžių, išmargintų piešiniais ir drožiniais. Juose vaizduojamos svarbiausios ir linksmiausios mirusiojo gyvenimo scenos, užrašomi linksmi eilėraščiai apie to žmogaus gyvenimo būdą bei pomėgius. Grožėdamiesi Rytų karpatų kalnų vaizdais vykstate Bukovinos regiono link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Rumunija. Maramures provincija
  guide_picture
  Rumunija. Sapantos kapinaitės
  guide_picture
  Rumunija. Sapantos kapinaitės
  guide_picture
  Rumunija. Karpatų kalnai
   

  3   diena

  Pusryčiai. Atvykstate į vieną iš garsiausių pasaulyje meno lobynu vadinamą Bukovinos regioną, garsėjantį UNESCO pasaulio paveldo saugomais objektais – ištapytais vienuolynais. XV–XVI a. statytų vienuolynų eksterjeras ištapytas nuostabiomis religines scenas vaizduojančiomis freskomis. Aplankote Rytų Siksto koplyčia vadinamą, įžymųjį *Voroneto vienuolyną. Išorinis vienuolyno fasadas vaizduoja „Paskutinio teismo“ scenas, o ypatinga mėlyna spalva, dar žinoma kaip „Voroneto mėlyna“, išsilaikė iki šių dienų tokia pat ryški. Vykstate prie freska „Konstantinopolio apgultis“ garsėjančio *Moldovitos vienuolyno. Tai buvo pirmasis vienuolynas šioje vietovėje apdovanotas įžymiuoju UNESCO trofėjumi – Auksiniu obuoliu. Išvykstate Brašovo link. Važiuodami pro Bikazo miestelį grožitės legendomis apipinto Ceahlau kalnų masyvo vaizdais. Vakare atvykstate į viduramžių miestą Brašovą, kurį įkūrė kryžiuočiai senosios dakų gyvenvietės vietoje 1211 m. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Rumunija. Voroneto vienuolynas
  guide_picture
  Rumunija. Moldovitos vienuolynas
  guide_picture
  Rumunija. Ceahlau kalnai
  guide_picture
  Rumunija. Ceahlau kalnai
   

  4   diena

  Pusryčiai. Apsuptas pietinių Karpatų kalnų Brašovas yra labiausiai turistų pamėgtas Rumunijos miestas, o dėl savo senosios architektūros ne kartą buvo tapęs istorinių filmų filmavimo aikštele. Pasivaikštote po nuostabų senamiestį, apžiūrite XIV a. didžiausią Rumunijoje gotikinę *Juodąją bažnyčią, kurios bokšte yra 7 tonas sveriantis varpas. Vingiuotais kalnų keliais vykstate į XIII a. *Brano pilį, kuri buvo pastatyta 1382 m., kad apsaugotų Bran perėją nuo turkų antpuolių. Joje grafas Drakula praleido tik kelias naktis. Siauri spiraliniai laiptai veda per šešiasdešimt mediena dekoruotų kambarių, kurių dauguma sujungti požeminiais pasažais su XIV–XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijų ekspozicijomis. Gėrėdamiesi kalnų vaizdais vykstate į Sinajos kalnų kurortą. Bucegi kalnų papėdėje įsikūrusi prabangi *Pelešo pilis yra nuostabus renesanso architektūros šedevras. Pilis iki 1947 metų buvo karališkosios šeimos vasaros rezidencija, kurios 160 kambarių puošė puikiausi Europos meno kūriniai, Murano stiklo žvakidės, vokiški vitražo langai. Vakare esant galimybei, siūlome tradicinį rumunišką vakarą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Rumunija. Brašovas
  guide_picture
  Rumunija. Brašovas
  guide_picture
  Rumunija. Bran pilis
  guide_picture
  Rumunija. Pelešo pilis
   

  5   diena

  Pusryčiai. Aplankote *Sinajos vienuolyną, kuris dar vadinamas Bucegi kalnų katedra. Išvykstate Bucharešto link. Atvykstate į šalies sostinę Bukareštą. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka. Turistų traukos objektas – Parlamento rūmai. Tai didžiausias pastatas Europoje ir antras pasaulyje po Pentagono. Ilgametis Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku daugiau nei prieš 20 metų šiuos ekstavagantiškus rūmus statė kaip tautos rūmus ir paminklą savo galybei įamžinti. Apžvalginė ekskursija po Bukareštą: Parlamento rūmai, Triumfo arka, Kisseleff bulvaras, Pergalės aikštė, Vyriausybės rūmai, Viktorijos bulvaras, Revoliucijos aikštė, Ateneumas – koncertų salė, Centrinė universiteto biblioteka, Meno muziejus, buvusieji karališkieji rūmai, Stavropolio bažnyčia, senamiestis su senuoju Kunigaikščių teismu. Išvykstate šiuolaikinės kultūros ir gilių tradicijų šalies Bulgarijos link. Vakare atvykstate į kurortą prie Juodosios jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Rumunija. Sinajos vienuolynas
  guide_picture
  Rumunija. Bukareštas
  guide_picture
  Rumunija. Bukareštas
  guide_picture
  Bulgarija. Kurortas
   

  6   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros arba siūlome ekskursiją į Varną ir „Akemų miestą“. Keliaujate į trečią pagal dydį Bulgarijos miestą, dar vadinamą Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene – Varną. Šis miestas gali pasigirti tūkstančio metų istorija. Pradžioje, tai tebuvo nedidelė žvejų gyvenvietė, įkurta Trakijos genties, o VI a. pr. Kr. čia jau puikavosi graikų polis Odessos. Ekskursija mieste: „Mergelės ėmimo į dangų“ soboras – antras pagal dydį Bulgarijoje po Šv. Aleksandro Nevskio katedros Sofijoje, mauzoliejus, kuriame palaidotas Jogailos ir Sofijos Alšėniškės sūnus Lenkijos ir Vengrijos karalius Vladislavas III Varnietis, pirmasis Balkanų karo *laivas-muziejus „Dryzki“. Išvykstate į *Akmenų mišką, skaičiuojantį 50 mln. metų. Tai nuostabus gamtos kūrinys – čia yra daugybė išsibarsčiusių iki 10 m aukščio ir 3 m skersmens akmeninių kolonų ir luitų, dažnai vadinamų „akmeniniais medžiais“ arba „sudaužytais akmenimis“, ir susiformavusių iš smiltainio prieš milijonus metų. Yra žinoma, kad priešistoriniais laikais „Pobiti kamni“ vietovę trakėnų, slovėnų ir senųjų bulgarų gentys laikė šventa vieta, ir joje savo dievams aukodavo aukas. Vakare grįžtate į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Bulgarija. Varna
  guide_picture
  Bulgarija. Varna
  guide_picture
  Bulgarija. Akmenų miškas
  guide_picture
  Bulgarija. Akmenų miškas
   

  7   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros arba siūlome ekskursiją į Nesebarą – Bulgarijos miestą-muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas seniausių Europos miestų (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija), buvo įkurtas jau II a. pr. Kr. Paminėtina, kad Nesebaras ypač klestėjo helenistinės Romos ir Bizantijos laikais. Tapybiškame pusiasalyje išsidėsčiusį senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena Antikos laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Miestas senovėje garsėjo 40-čia cerkvių, kurių iki mūsų dienų išliko tik 10. Apžiūrite helenistinį laikotarpį menančius – *Akropolį, *Apolono šventyklą, *nekropolį, kuriame buvo rasta nemažai keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų su reljefais. Laisvas laikas pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis. Vakare grįžtate į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Bulgarija. Nesebaras
  guide_picture
  Bulgarija. Nesebaras
  guide_picture
  Bulgarija. Nesebaras
  guide_picture
  Bulgarija. Nesebaras
   

  8   diena

  Pusryčiai. Vykstate į senają Bulgarijos sostinę (XII–XIV a.) Veliko Tarnovo miestą, viliojantį unikalia architektūra. Miestas tituluojams ne tik pačiu gražiausiu Bulgarijos, bet ir visų Balkanų miestu. Aplankote unikalų senamiestį, kuris išsidėstęs ant trijų Jantros upės apsuptų kalnelių: Tsarevets, Trapezitsa, Sveta Gora. Mieste, kuris net 200 metų buvo Bulgarijos karalystės sostinė, gausu cerkvių, kuriose palaidoti Bulgarijos carai ir didikai. Toliau kelionę tęsiate į šalies sostinę Sofiją – miestą, įkurtą senųjų trakų genčių dar VII a. pr. Kr., menantį keltų ir juos užkariavusių romėnų laikus. Apžvalginė ekskursija po miestą, kuriame sumišusios dvi skirtingos kultūros ir religijos sukuria savitą Europos tilto tarp Rytų ir Vakarų atmosferą. 927 m. pripažinta Bulgarijos ortodoksų cerkvė tapo ankstyviausia pasaulyje slavų stačiatikių cerkve: Šv. Aleksandro Nevskio katedra, Šv. Sofijos soboras, Šv. Sinodo rūmai, caro Aleksandro III paminklas, buvę Karalių rūmai, Nacionalinis teatras, Prezidentūros rūmai, Šv. Jurgio rotonda, Banya Bashu mečetė. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Bulgarija. Veliko Tarnovo
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
  guide_picture
  Bulgarija. Sofija
   

  9   diena

  Pusryčiai. Išvykstae į Serbiją. Trumpam sustojate Niše: Nišo tvirtovė, Rusalia bažnyčia, stačiakampio formos Skull bokštas (apie 3 m aukščio), pastatytas iš smėlio ir žmonių kaukolių, iki šiol primena turkų žiaurumus. Išvykimas į Serbijos sostinę Belgradą. Trumpa ekskursija po miestą autobusu: Šv. Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, senamiestis (Stari Grad), kuriame tvyro XIX a. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas. Išvykstate Vengrijos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Serbija. Nišas. Kaukolių bokštas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
   

  10   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakijos link. Pakeliui aplankote antrą pagal didį pasaulyje Godollo barokinę pilį-rūmus. XVIII a. grafo A. Grašalkovičiaus pastatyti rūmai tapo įspūdingu Vengrijos baroko šedevru. Vėliau rūmuose vasaros rezidenciją įsikūrė Austrijos imperatorienė Elžbieta, vadinama Sisi, ir imperatorius Karlas Jozefas. *Ekskursijos metu apžiūrite įspūdingo grožio sales ir kambarius, sužinote imperatoriškosios poros meilės ir privataus gyvenimo paslaptis. Pavaikštote po pilies sodus. Išvykstate Lenkijos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Vengrija. Godollo rūmai
  guide_picture
  Vengrija. Godollo rūmai
  guide_picture
  Vengrija. Godollo rūmai
  guide_picture
  Vengrija. Godollo rūmai. Vasaros spalvos
   

  11   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

   

  Kelionės metu nuvažiuojama ~5000 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 10 nakvynių viešbučiuose (3 iš jų kurorte),
  • maitinimas: 10 pusryčių, 3 vakarienės,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, gėrimai vakarienių metu, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
  • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 100 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.