Tel Avivas - Miestas, kuris nemiega

  Miestas, kuris nemiega.
  • Šalis: Izraelis
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Tel Avivas - Miestas, kuris nemiega

  Tel Avivas – miestas, kuris niekada nemiega. Pasivaikščiokite pėsčiųjų promenada Viduržemio jūros pakrante, pasmalsaukite turguje. Pasivaikščiokite Jafos siauromis gatvelėmis, menančiomis viduramžių laikus.

  Atvykimas kiekvieną savaitės dieną.

  MARŠRUTAS:

  1 diena. Tel Avivas. Atvykus į oro uostą ir sutvarkius įvažiavimo formalumus, Jus pasitiks ir perveš į Jums užsakytą viešbutį. Registracija į viešbutį, laisvas laikas.

  2 diena. Tel Avivas. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Tel Avivą. Pirmųjų kvartalų istorija. Pasivaikščiosite ir pasigrožėsite Jafos senamiesčiu. Tai prie Viduržemio jūros įsikūręs svarbiausias senovės Palestinos uostas. Pabuvosite prie Andromedos akmens, Nojaus laivo statybos vietos, Šv. Petro cerkvės. Aplankysite vieną didžiausių pasaulyje briliantų biržą.

  3 diena. Tel Avivas. Pusryčiai. Laisva diena savarankiškai pažinčiai. Už papildomą mokestį siūlomos ekskursijos.

  4 diena. Tel Avivas – Jeruzalė. Pusryčiai. Vyksite į Jeruzalę. Jeruzalė – trijų religijų miestas. Aplankysite Siono kalną, Marijos apreiškimo baziliką ir Paskutinės vakarienės menę. Tęsite ekskursiją po senamiestį, pabuvosite prie įspūdingo dydžio Raudų sienos, pastatytos Erodo laikais. Karaliaus Dovydo kapas. Getsėmanės sodas, Alyvų kalnas. Pasigrožėsite Jeruzalės panorama. Tolesnė ekskursija Kryžiaus keliu – paskutiniai penki Kristaus sustojimai. Apsilankysite Šventojo kapo ir prisikėlimo bazilikoje.

  5 diena. Tel Avivas – Negyvoji jūra. Ekskursija prie Negyvosios jūros.

  6 diena. Tel Avivas. Pusryčiai. Laisva diena poilsiui.

  7 diena. Tel Avivas – Galilėja – Tel Avivas. Vyksite į ekskursiją ’Krikščioniškoji Galilėja’. Armagedono slėnis. Nazaretas – vienas didžiausių Galilėjos miestų, išsidėstęs kalvų apsuptoje dauboje. Čia prabėgo didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis. Aplankysite Palaiminimo šventyklą (Šv, Marijos baziliką), Galilėjos Kaną, Kanos vestuvių vietą, kur Jėzus vandenį pavertė vynu.. Pabuvosite prie Jordano upės, krikšto vietos. Pasigrožėsite Kineretu (Tiberiados ežeru). Aplankysite Palaiminimo kalną, Duonos ir Žuvies padauginimo baziliką (Tabha).

  8 diena. Pervežimas į oro uostą skrydžiui namo.

  SIŪLOMI VIEŠBUČIAI:

  Golden Beach

  http://www.goldenbeach.co.il/

   

  Atvykimo periodas

  03.01 – 07.31

  08.26 – 11.19

  08.01 -25

  11.20- 2017.02.28

  Asmeniui dviviečiame kambaryje

  567 €

  675 €

  538 €

  Asmeniui vienviečiame kambaryje

  910 €

  1028 €

  881 €

   

  Deborah Tel Aviv

   

  http://english.arcadiahotels.co.il/deborah-hotel

   

  Atvykimo periodas

  03.01-04.19

  05.01-07.31

  08.26-10.01

  10.05 -2017.02.28

  04.20-30

  08.01-25

  10.02-04

  Asmeniui dviviečiame kambaryje

  626 €

  734 €

  Asmeniui vienviečiame kambaryje

  1018 €

  1184 €

   

   

  Grand Beach

  http://www.grandhotels-israel.com/grand-beach-hotel-tel-aviv

   

  Atvykimo periodas

  03.01-04.21

  04.25-30

  06.01-07.31

  09.01-30

  11.01-17

  04.22-24

  05.01-31

  08.01-31

  10.01-31

  11.19 – 2017.02.28

  Asmeniui dviviečiame kambaryje

  724 €

  861 €

  655 €

  Asmeniui vienviečiame kambaryje

  1214 €

  1410 €

  1116 €

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Tel Avivas - Miestas, kuris nemiega

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Sutikimas “Ben Gurion” oro uoste;
  • Pervežimas iš oro uosto į pasirinktą viešbutį Tel Avive ir atgal;
  • 7 nakvynės pasirinktame viešbutyje;
  • Maitinimas – pusryčiai;
  • Pažintinės ekskursijos nurodytos programoje;

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • Aviabilietas
  • Draudimas, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;
  • Galima užsisakyti papildomai ekskursijų, už papildomą mokestį, iš išvardinto ekskursijų sąrašo.

  Pastabos

  • Apgyvendinimas žydų ir krikščionių švenčių datomis pagal atskirą užklausimą.
  • Galutinė kelionės kaina priklauso nuo pasirinkto viešbučio.

  Izraelis

   „Izraelis“ daugeliui žmonių turi savą reikšmę. Tai yra Šventoji Žemė milijonams turistų visame pasaulyje, šventasis Jeruzalės miestas yra vienodai svarbus pagrindinių religijų atstovams – krikščionims, judėjams ir islamo išpažinėjams. Kelionė į Izraelį yra tikra palaima tiek religijos ir archeologijos žinovams, tiek ekoturizmo bei poilsio paplūdimiuose mėgėjams. Be abejo, yra ir žmonių, kuriems šios šalies pavadinimas siejasi su dažnais kariniais konfliktais regione. Nežiūrint į tai, Izraelis neabejotinai yra labai gražus pasaulio lopinėlis su įstabiu kraštovaizdžiu: jūra, dykumomis, senoviniais miestais, žaliuojančiais gamtos rezervatais.

   

  Didžiausi Izraelio miestai turi savo charakterį. Jeruzalė – šventa žemė, religinis centras. Tel Avivas – liberalesnis, modernus miestas su stambių įmonių būstinėmis ir aktyviu naktiniu gyvenimu. Haifa iš pirmo žvilgsnio yra tiesiog pramoninis miestas, nors kartu tai yra ir bahai religijos centras. Keliaudami po šalį, nuo Negyvosios jūros krantų iki Rosh HaNikra grotų, galėsite pamatyti išties daug.

   

  Išskirtinis Izraelio bruožas yra jo gyventojai. Į šią žemę atvyko ir įsikūrė žydai iš viso pasaulio, 20 % gyventojų sudaro arabai. Lankantis Izraelyje būtų sunku išvengti politinių diskusijų – kiekvienas gyventojas turi savo nuomonę apie tai, kuriuo keliu turi eiti valstybė, tad jei tik domitės politika ir būsite nusiteikę apie ją padiskutuoti, iš kelionės grįšite su naujausių versijų bagažu.

   

  Šalies virtuvė ir suvenyrai

   

  Izraelio gyventojai maitinimui skiria didelę reikšmę. Ypač mėgstamas šviežiai paruoštas maistas, pvz., salotos, kurios patiekiamos per pusryčius, pietus ir vakarienę. Iš tikrųjų Izraelio virtuvė yra rytietiškos ir vakarietiškos virtuvių mišinys, paįvairintas specifiniais žydų emigrantų iš viso pasaulio įneštais prieskoniais. Visi greičiausiai girdėjote ir pavadinimą „košerinis maistas“. Toks maistas ruošiamas vadovaujantis žydų religinėmis taisyklėmis. Jos draudžia naudoti pieną, grietinėlę ir sūrį kartu su mėsa, taip pat reikalauja vengti kiaulienos ir moliuskų.

  Kainos restoranuose yra vidutinio lygio. Turistinėse zonose esantys barai ir restoranai valgiaraščius pateikia anglų ir hebrajų kalbomis.

   

  Tradiciniai patiekalai:

   
  Falafel (skrudinti maltų avinžirnių rutuliukai) su pita, hummus, tahina (sezamų sėklų padažu) ir salotomis.
  • Įvairiausios salotos.

  • Shishlik – ant iešmų kepta mėsa.
  • Shwarma – keptos mėsos griežinėliai, patiekti pitos duonoje su salotomis.

  • Cholent – Šabato mėsos troškinys ir gefilte fish – patiekalas iš baltos žuvies.

  Tradiciniai gėrimai:
  • Švariausi gaivieji gėrimai.

  • Šviežiai spaustos sultys.

  • Vynas. Izraelyje gaminamas rausvasis ir lengvas raudonasis vynas. Geriausios vietinio vyno rūšys atvežamos iš Golan ir Carmel regionų.
  • Gold Star ir Maccabe – populiariausios vietinio alaus rūšys.
  • Sabra – šokoladinis apelsininis likeris. Garsi likerio gamybos vieta yra Latruno vienuolynas kelyje iš Jeruzalės į Tel Avivą.

  Naktinis gyvenimas

   

  Naktinių klubų ir diskotekų yra beveik visuose miestuose. Geriausi jų yra Jeruzalėje ir Tel Avive, kur vakarėlius dažnai veda populiarūs didžėjai iš JAV ir Europos. Visur rengiami ir folklorinės muzikos bei šokių pasirodymai – įdomiausia juos stebėti kibucuose.

   

  Šalyje, ypač Tel Avive, itin mėgstama klasikinė muzika, baletas, opera, teatras. Tel Avive yra 18 iš šalyje esančių 35 vaizduojamojo meno centrų, tarp jų – garsusis Habima teatras ir Suzanne Dellal centras. Naujosios Izraelio operos (The New Israel Opera) pasirodymus galima pamatyti Tel Avivo vaizduojamojo meno centre, Izraelio filharmonijos orkestro – Mann Auditorium Tel Avive, Haifa Auditorium ir ICC centre Jeruzalėje.


  Parduotuvės ir suvenyrai

   

  Kitaip nei daugelis yra įsitikinę, Izraelyje nepriimtina derėtis – tai priimtina tik keliuose arabų turguose. Verta apsilankyti ir shuks – išskirtiniuose žydų turgeliuose, kurių garsiausias yra Carmel Market Tel Avive. Šiuose turgeliuose galima įsigyti vaisių, daržovių ir kitų maisto produktų – viskas yra šviežia ir nebrangu.

  Daugelį prekių turistai gali įsigyti be PVM mokesčio. Be to, perkant Turizmo ministerijos ženklu pažymėtose parduotuvėse (ypač juvelyrinių dirbinių ir prabangos prekių), PVM mokestį galima susigrąžinti.

   

  Verta išbandyti

   

  • Negyvosios jūros purvo terapija. Atostogos Izraelyje sunkiai įsivaizduojamos be kelionės prie Negyvosios jūros. Tai žemiausia vieta pasaulyje – 420 m. žemiau jūros lygio. Negyvosios jūros vanduo yra labai sūrus, gausus mineralų, maudantis jūroje neįmanoma paskęsti. Purvas garsus savo gydomosiomis savybėmis.

  • Mea She'arim. Įdomu apsilankyti Jeruzalės Mea She'arim rajone ir pasijusti lyg prieškarinėje Europoje. Šiame rajone gyvena didžiausia Izraelyje žydų ortodoksų bendruomenė, joje stengiamasi laikytis senųjų tradicijų.

  • Paskanaukite šviežios žuvies. Geriausia vieta tai padaryti – Jafos centras. Jafa yra seniausias pasaulyje veikiantis uostas. Miesto centre yra daugybė restoranų su vaizdu į jūrą, čia draudžiamas automobilių eismas, tad turėsite puikią galimybę pasimėgauti skania vakariene nuostabioje aplinkoje.

  • Koralinių rifų stebėjimas. Pasigrožėti rifais galima įvairiais būdais: Eilato kurorte pasirinkti paviršinį arba giluminį nardymą, keliauti į ekskursijas povandeniniu laivu, apsilankyti Vandens pasaulio observatorijoje.

  • Via Dolorosa. Dolorosa gatvė yra Jeruzalės senamiestyje. Pereikite Kristaus Kryžiaus keliu, Kristaus Kapo bažnyčios link, ten yra Jo nukryžiavimo ir prisikėlimo vieta.

  • Kibucai. Šios intriguojančios „socialistinės“ bendruomenės išsibarsčiusios po visą Izraelį. Kai kurios mielai priima turistus, tad galėsite susipažinti su tikru kibuco gyvenimu, galbūt netgi kartu pagyventi.

  • Nacionaliniai parkai ir rezervatai. Izraelyje yra daugiau nei 50 nacionalinių parkų ir gamtos rezervatų, kurių garsiausi yra Hurshat Tal, Gamla Reserve ir Ahziv. Kai kurie parkai įdomūs ir istoriniu atžvilgiu.


   Hezekiah's Tunnel. Vaiduokliškas Hezekiah's 500 m ilgio tunelis atrodo kaip puiki vieta Indianos Džounso nuotykių filmams kurti. Per tunelį į Siloamo baseiną (jis yra paminėtas Biblijoje kaip vieta, kur Jėzus išgydė aklą vyrą) tiekiamas šaltinių vanduo. Čia jums prireiks šortų, sandalų ir gero fotoaparato su blykste.

  ·         Turgeliai. Kaip ir daugelyje egzotinių šalių, Izraelyje verta apsilankyti tradiciniuose turguose – Shuk HaCarmel arba Carmel Market Tel Avive, kur prekiaujama prieskoniais, šviežiais maisto produktais, gėlėmis. Jeruzalėje, atvirose Street of the Chain gatvės arabų krautuvėlėse, rasite visko – nuo tradicinių suvenyrų iki papuošalų iš tikro aukso. Pasukę nuo šios gatvės į šoną rasite dar egzotiškesnių prekybinių gatvelių.
  Kelionė į dykumą. Tai „privaloma“ pramoga lankantis šioje šalyje. Iš Mitzpe Ramon miesto bei Eilato (kurorto prie Negyvosios jūros) siūlomos pačios įvairiausios išvykos į dykumą – pėsčiomis, visureigiais, jojant arkliais.

  ·         Raudų siena. Galingi Raudų sienos akmenys Jeruzalėje ištisus šimtmečius išklauso žmonių maldas. Tarp sienos akmenų galite įdėti ir savo prašymą Dievui. Kitą kartą prie sienos galite apsilankyti penktadienio vakarą – pamatytumėte, kaip minios žmonių šoka ir dainuoja prasidedant Šabatui.

   

  • Paplūdimiai. Kelionės po Izraelį pabaigoje, po intensyvios pažintinės programos, galite pasilepinti puikiuose paplūdimiuose. Paplūdimių rasite Eilate prie Negyvosios jūros, Viduržemio jūros pakrantėje ir netgi Tel Avive, ne taip jau toli nuo miesto centro. Daugumoje kurortų siūlomos įvairios pramogos – plaukiojimas burlaiviais, banglentėmis, nardymas, kitos vandens sporto šakos.

   

  Verta pamatyti

   

  • Jeruzalės senamiestis. Kelionė į Izraelį neįsivaizduojama be Jeruzalės senamiesčio lankymo. Senamiestis pasiekiamas perėjus per įspūdingus Jafos vartus. Būtinai apsilankykite ir Dovydo bokšte Jeruzalės istorijos muziejuje. Nuo stogo atsiveria nuostabus vaizdas į Temple Mount. Vėliau pasivaikščiokite miesto gatvelėmis su daugybe krautuvėlių, užsukite į senamiesčio žydų, musulmonų, krikščioniškąjį ir armėnišką kvartalus.

  • Dome of the Rock. Tai nuostabi ir visame pasaulyje garsi vieta Jeruzalėje, Temple Mount. Hebrajų kalba ji vadinama Har HaBayit, arabų – Haram esh-Shari. Ši vieta vienodai svarbi tiek žydams, tiek musulmonams.

  • Wohl archeologinis muziejus. Jame pamatysite atstatytus 2000 metų senumo namus – šešias nuostabias erdvias vilas ir įspūdingus rūmus.

   

  • Kristaus Kapo bažnyčia. Tai krikščionybės lopšinė, Kristaus nukryžiavimo vieta, įvairių šventyklų kompleksas krikščioniškajame kvartale.

  • Western Wall Plaza. Susipažinkite su Raudų sienos rūmų ekspozicija, pabrėžiančia begalinį žydų tautos tikėjimą ir atsparumą. Taip pat galima užsisakyti kelionę Raudų sienos tuneliais – jos metu galėsite pamatyti sienos fragmentus po žeme.

  • Kineretas (Galilėjos ežeras) ir Nazaretas. Nuostabusis Kinereto (Galilėjos) ežeras apsuptas krikščioniškųjų vietovių – Kafarnaumo, Kanos, Mount of Beatitudes. Netoli ežero yra ir Kristaus gimtasis Nazaretas, dabar didžiausias arabiškasis miestas Izraelyje.

  • Masada (Mezada). Nepaliks abejingų kelionė į Masadą, miestą, įkurtą ant atsiskyrėliškų uolų Judėjos dykumoje. Nuo kalno atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Negyvąją jūrą, dykumą ir Moab kalnus, buvusią romėnų legiono, vadovaujamo Flavijaus, stovyklavietę, įkurtą šturmuojant Masadą. Apsilankykite ir karaliaus Erodo rūmų griuvėsiuose.

  ·         Yad Vashem. Šeši milijonai žydų buvo nužudyti per Holokaustą. Atiduokite jiems pagarbą apsilankę Yad Vashem, oficialiajame Izraelio memoriale. Jį sudaro atskiri muziejai ir parodų salės, kiekvienoje pateikiamos žmonių istorijos.

  ·         Žydų diasporos muziejus. Negalėsite atsistebėti kultūrine žydų tautos įvairove. Žydai išsibarstė po visą pasaulį, o muziejaus ekspozicija supažindins jus su žydų iš skirtingų šalių muzika, tekstile, statiniais, fotografijomis.

  ·      
  Izraelio muziejus. Čia pamatysite šalies archeologų atradimų ir antikinio meno kolekciją. Vienas įdomiausių eksponatų – Negyvosios jūros pergamentas, saugomas Knygos šventykloje.

  ·         Cezarėja. Pamatykite viduramžius menančią archeologinę zoną Cezarėją – miestą, kurį įkūrė karalius Erodas I Didysis Augusto Cezario garbei.