Ispanija - Portugalija - Marokas …pietų Europos ir Afrikos spalvos

  Vienas geidžiamiausių mūsų klientų turų.

  • Šalis: Ispanija, Marokas, Portugalija, Prancūzija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Ispanija - Portugalija - Marokas …pietų Europos ir Afrikos spalvos

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  STRASBŪRAS – KAHORAS – LURDAS – SAN SEBASTIANAS – SANTJAGO DE KOMPOSTELA – PORTAS – KOIMBRA – BATALIJA – FATIMA – LISABONA – SINTRA – SEVILIJA – RABATAS – MEKNESAS – VOLUBILIS – MOULAY IDRISS – FESAS – ALHAMBROS RŪMAI – BARSELONA – PERUŽAS – BAMBERGAS
   
  • Užburia įspūdingi Portugalijos miestai: gražusis Portas, viduramžių dvasia alsuojanti Lisabona bei gotikos šedevras – Batalijos vienuolynas
  • Pakeri ant raudonos kalvos iškilę ir visagalės valdžios įvaizdį įkūniję maurų valdovų rūmai – Alhambra
  • Pro gražiausius Maroke miesto vartus žengiate į Meknesą, klaidžiojate imperatoriškojo Feso labirintais, o karališkos didybės aurą pajuntate sostinėje Rabate
  • Aplankote kiekvienam katalikui svarbius Lurdą, Santjago de Kompostelą ir Fatimą
  • Mėgaujatės Portugalijoje gimusiu fado – ilgesingomis grįžtančių karių ir jūreivių laukiančių moterų dainomis, gyvenimo džiaugsmą ir liūdesį pajuntate ispaniškojo flamenko ritme

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Ispanija - Portugalija - Marokas …pietų Europos ir Afrikos spalvos

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Nakvynė viešbutyje Vokietijoje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Elzaso provincijos sostinę – Strasbūrą. Ekskursija po senamiestį. Aplankote Dievo Motinos katedrą, grožitės jos vakariniu fasadu, vitražais. Pavaikštote pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve su turtingai dekoruotais elzasietiškais namais. Nakvynė viešbutyje prie Miulūzo.

  guide_picture
  Prancūzija. Strasbūras
  guide_picture
  Prancūzija. Strasbūras
  guide_picture
  Prancūzija. Strasbūras. Dievo Motinos katedra
  guide_picture
  Prancūzija. Strasbūras. Dievo Motinos katedra
   

  3   diena

  Pusryčiai. Išvykstate Lurdo link. Gerėdamiesi nuostabiais Centrinio Masyvo užgesusių ugnikalnių vaizdais atvykstate į 2000 metų senumo Kahoro (Cahors) miestelį, garsėjantį trumais ir tamsiu raudonu Kahoro vynu, gaminamu dar nuo romėnų laikų. Miestelio įžymybė – Valentre tiltas su septyniomis smailiomis arkomis ir trimis bokštais. Sakoma, kad šis, daugybę puolimų atlaikęs tiltas, yra labiausiai fotografuojamas paminklas visoje Prancūzijoje. Esant galimybei *vyno degustacija. Vakare atvykstate į viešbutį prie Lurdo. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Kahoras. Valentre tiltas
  guide_picture
  Prancūzija. Kahoras
  guide_picture
  Prancūzija. Kahoras
  guide_picture
  Prancūzija. Kahoras
   

  4   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Lurdą, vieną garsiausių piligrimystės vietų Europoje. Apžiūrite Lurdo apsireiškimų grotą, Nekalto Prasidėjimo baziliką, pavaikštote su Šv. Bernadeta susijusiomis vietomis. Kelionę tęsiate į San Sebastiano kurortą, įsikūrusį kriauklės formos įlankoje. Siauros senamiestį išvagojusios gatvelės pulsuoja gyvenimu, čia daugybė barų, restoranų, nedidelių parduotuvėlių. Centrinę Konstitucijos aikštę supančių pastatų fasadai ryškiai išdažyti, o kiekvienas balkonas pažymėtas numeriu – kadaise čia buvo koridai pritaikyta arena. Atsisveikinate su miestu grožėdamiesi nuostabia įlankos panorama nuo *Igueldo kalno. Išvykstate Santjago de Kompostelos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Prancūzija. Lurdas
  guide_picture
  Prancūzija. Lurdas
  guide_picture
  Ispanija. San Sebastianas
  guide_picture
  Ispanija. San Sebastianas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Atvykstate į Galicijos sostinę Santjago de Kompostelą. Šv. Jokūbo kelias, kurį piligrimai įveikia pėsčiomis, atveda į garsų katalikiškojo pasaulio miestą, kuris išsiskiria vienuolynų ir bažnyčių gausa. Aplankote įspūdingą *Šv. Jokūbo katedrą. Pavakary išvykstate Porto link. Ekskursija po antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą – Portą: Doro upės delta su puikiais paplūdimiais ir didingi tiltai, gražioji Aliado gatvė ir Sao Bento stotis. Ir, žinoma, „Ribeira“ – senojo Porto siaurų gatvelių labirintas ir krantinė. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Ispanija. Sanjago de Kompostela
  guide_picture
  Ispanija. Sanjago de Kompostela
  guide_picture
  Portugalija. Portas
  guide_picture
  Portugalija. Portas
   

  6   diena

  Pusryčiai. Aplankote *Šv. Pranciškaus bažnyčią su auksu tviskančiais barokiniais altoriais bei Porto simbolį – 78 m aukščio *Clerigos bokštą. Esant galimybei, apžiūrite keletą kartų perstatytą Porto *katedrą-tvirtovę bei barokinius XVII a. Biržos rūmus. Vykstate į daugelio poetų aprašytą buvusią Portugalijos sostinę – Koimbrą. Aplankote seniausią šalies universitetą, jo *biblioteką bei *aktų salę, tvirtovę primenančią senąją romanišką *Katedrą, esant galimybei – XII a. *Santa Cruz vienuolyną. Vykstate į Bataliją, kur aplankote vieną įstabiausių Europos gotikos šedevrų – *Batalijos vienuolyną. Vykstate į vieną svarbiausių Europoje Dievo Motinos apsireiškimo vietų – Fatimą. Aplankote Šv. Mergelės Marijos baziliką, talpinančią 300 000 maldininkų. Vykstate į Lisaboną. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Portugalija. Koimbra
  guide_picture
  Portugalija. Koimbra. Universiteto kiemas
  guide_picture
  Portugalija. Batalijos vienuolynas
  guide_picture
  Portugalija. Fatima. Šv. Mergelės Marijos bazilika
   

  7   diena

  Pusryčiai. Ekskursija (*miesto transportu) po Lisaboną. Belemo kvartalas: miesto simbolis – *Belemo bokštas, nuo kurio kadaise išplaukdavo laivai; paminklas Atradėjams; *Šv. Jeronimo vienuolynas. Gražiausios miesto aikštės – Rossio, Comercio ir Restauradores, Libertade gatvė. Alfama kvartalo siaurų gatvelių, akligatvių ir stačių laiptų labirintas šiek tiek primena šiaurės Afrikos miestus. Lisabonos lopšys – vestgotų laikais V a. pradėta statyti *Šv. Jurgio tvirtovė, nuo kurios sienų atsiveria įspūdingi vaizdai. Pageidaujantys gali savarankiškai vykti į Sintrą, kuri šešis šimtmečius buvo mėgstama Portugalijos monarchų rezidencija. Apžiūrėsite *Karališkuosius rūmus, pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis. Vakare, esant galimybei, siūlome vakarienę viename Lisabonos „fado“ restoranų, klausantis tradicinių graudžių portugalų dainų (už papildomą mokestį, apie 40-50 EUR). Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Portugalija. Lisabona
  guide_picture
  Portugalija. Lisabona
  guide_picture
  Portugalija. Lisabona
  guide_picture
  Portugalija. Sintra. Karališkieji rūmai
   

  8   diena

  Pusryčiai. Kelionę tęsiate į Seviliją. Atvykus ekskursija po Andalūzijos provincijos sostinę: Amerikos ir Ispanijos aikštės, senasis žavingas Santa Kruz kvartalas su baltų siaurų gatvelių ir kiemų labirintu, didžiausia Europoje *gotikinė Katedra su La Giralda bokštu. Apžiūrite karališkuosius *Alkasaro rūmus ir sodus – nuostabų mudecharų amatininkų kūrybos, karališkos didybės ir dekoratyvinės sodininkystės derinį. Vakare, esant galimybei, siūlome pasižiūrėti flamenką (už papildomą mokestį, apie 35-40 EUR). Flamenkas – tai ne tik šokis, o įtaigiai ir meniškai išreikštas gyvenimo džiaugsmas ir liūdesys. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Ispanija. Sevilija
  guide_picture
  Ispanija. Sevilija. Alkasaro rūmai
  guide_picture
  Ispanija. Sevilija. Katedra
  guide_picture
  Ispanija. Sevilija. Flamenko vakaras
   

  9   diena

  Pusryčiai. Vykstate į uostą ir **keltu keliatės į Maroką. Vykstate į Rabatą – Maroko karalystės sostinę. Atvykę aplankote puikiai išlikusį Le Tour Hassan minaretą, Mohamedo V-ojo mauzoliejų, skirtą garbiajam Maroko valdovui Mohamedui V-ajam, Karalių rūmus supančius pylimus ir gynybines sienas. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Marokas. Rabatas
  guide_picture
  Marokas. Rabatas
  guide_picture
  Marokas. Rabatas
  guide_picture
  Marokas. Rabatas
   

  10   diena

  Pusryčiai. Vykstate į gynybinių sienų saugomą senąją šalies sostinę – Meknesą, kuriame yra bene gražiausi miesto vartai Maroke – Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Apžiūrite karališkąsias sultono *Moulay Ismael arklides, kuriose kadaise buvo laikoma iki 12 000 karališkųjų žirgų. Aplankote miesto mediną ir žydų kvartalą. Vykstate į *Volubilį – vieną iš geriausiai išlikusių romėnų miestų Maroke. Volubilyje puikiai matoma buvusi gatvių struktūra, romėniškų vilų fragmentai su labai gerai išsilaikiusiomis mozaikomis, forumo aikštė, bazilika, kapitolijus. Keliaujate į Fesą, pakeliui pravažiuodami Moulay Idriss (šventąjį miestą). Tai mažytis, kalkėmis baltintų statinių miestas, įsikūręs kalnų įduboje. Miestas pavadintas žmogaus, atnešusio VIII a. islamą į Maroką, vardu. Tai pirmasis musulmoniškas miestas Maroke. Atvykstate į Fesą.Fesas – vienas geriausiai pasaulyje išlikusių arabų miestų – turi unikalų senamiestį, skaičiuojantį savo metus nuo VIII a., puikiai reprezentuojantį Andalūzijos senąją architektūrą ir to meto miestų statybos principus. Feso senamiestis – tikras labirintas! Dėl savo unikalumo šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai seniausias Maroko imperatoriškasis miestas ir pirmoji arabų dinastijos sostinė. Aplankote miesto mediną, kurioje įsikūrę Attarine ir Bou Anania medresos (islamiškieji teologijos universitetai), Nejjarin fontanas, Moulay Idriss II-ojo mauzoliejus, Kairaouine mečetė. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Marokas. Meknesas. Moulay Idriss mauzoliejus
  guide_picture
  Marokas. Volubilis
  guide_picture
  Marokas. Fesas
  guide_picture
  Marokas. Fesas
   

  11   diena

  Pusryčiai. Aplankote Fes el Djedid senamiesčio dalį, pastatytą Merenidų dinastijos valdymo laikais XIII a. Išvykstate į Tandžerą ir keliatės **keltu į Ispaniją. Kelionę tęsiate Granados link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Marokas. Fesas
  guide_picture
  Marokas. Fesas
  guide_picture
  Marokas. Fesas
  guide_picture
  Marokas. Fesas
   

  12   diena

  Pusryčiai. Atvykę aplankote šalia Granados įsikūrusią maurų šventovę ***Alhambrą – buvusius maurų valdovų rūmus ir Nasridų karalių užmiesčio dvarą – Generalife sodus. Subtiliame architektūros kūrinyje dera magiški erdvės, šviesos, vandens ir puošybos elementai. Nasridų dinastijos kalifai trokšdami sukurti visagalės valdžios įvaizdį taip įgyvendino savo žemiškojo rojaus idėją. Išvykstate Barselonos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Ispanija. Granada. Alhambra
  guide_picture
  Ispanija. Granada. Alhambros rūmų sodai
  guide_picture
  Ispanija. Granada. Alhambra
  guide_picture
  Ispanija. Granada. Alhambra
   

  13   diena

  Pusryčiai. Atvykstate į Barseloną. Atvykus ekskursija po miestą aplankant A. Gaudi šedevrą – Šv. Šeimynos bažnyčią, spalvingiausią A. Gaudi kūrinį – *Guelio parką, Kolumbo ir Ispanijos aikštes, Montjuich kalną, nuo kurio atsiveria puiki miesto panorama; Olimpinį kompleksą, gyvą ir judrią žymiausią Ispanijos gatvę – Las Ramblas, Gotikinį kvartalą su Katedra ir senaisiais karalių rūmais. Pavakary išvykstate Perpinjano link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Ispanija. Barselona
  guide_picture
  Ispanija. Barselona
  guide_picture
  Ispanija. Barselona. A. Gaudi parkas
  guide_picture
  Ispanija. Barselona
   

  14   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į kalvos viršūnėje įsikūrusį Peružą. Trumpas sustojimas viduramžių miestelyje, kur buvo filmuojamas kino filmas „Trys muškietininkai“. Vykstate Vokietijos link. Nakvynė viešbutyje Vokietijoje.

  guide_picture
  Prancūzija. Peružas. Centrinė aikštė
  guide_picture
  Prancūzija. Peružas
  guide_picture
  Prancūzija. Peružas
  guide_picture
  Prancūzija. Peružas
   

  15   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją, pakeliui trumpam sustojate Bamberge. Miestas įsikūręs ant septynių kalvų, kaip ir Roma, todėl viduramžiais vadintas „vokiečių Roma“. Bambergas – vienas iš nedaugelio senųjų Vokietijos miestų, kuris nenukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą ir išsaugojo senovinę architektūrą. Tarp svarbiausių miesto architektūros paminklų – vėlyvosios romanikos ir ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Petro ir Šv. Jurgio Bambergo katedra, kurioje palaidotas popiežius Klemensas II (vienintelis Vokietijoje palaidotas popiežius, buvęs Bambergo vyskupas). Altenburgo tvirtovė, Senoji (XV–XVI a.) ir Naujoji (1704 m.) miesto rotušės. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Vokietija. Bambergas. Rotušė
  guide_picture
  Vokietija. Bambergas
  guide_picture
  Vokietija. Bambergas
  guide_picture
  Vokietija. Bambergas
   

  16   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare sugrįžtate į Lietuvą.

  Kelionės metu nuvažiuojama ~11000 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 15 nakvynių viešbučiuose,
  • maitinimas – 15 pusryčių,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • pietūs, vakarienės, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
  (¹) – yra papildomų sąlygų.
  (*) – mokami objektai ir visuomeninio transporto bilietai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 120 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  (**) – kelto į/iš Maroko bilietai ~80 EUR.
  (***) – Alhambros rūmų lankymas su vietiniu gidu, kurį būtina užsakyti perkant kelionę. Kaina apie 45 EUR (155,38 LTL).
  Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.