Indonezija – archipelago paslaptys

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos.

  • Šalis: Indonezija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Indonezija – archipelago paslaptys

  Jūsų laukia nepaprasta išvyka į tolimąjį Žemės vidurį pasisemti vaizdų, kvapų ir adrenalino. Šalis nustebins etniniu bei kultūriniu paveldu, o gamtos įvairovė tiesiog sužavės: pajusite ugnikalnių žemės pulsą, susipažinsite su vietinėmis gentimis ir unikaliomis jų tradicijomis, akis į akį susitiksite su drakonais... Patikėkite, šios kelionės niekada nepamiršite.

  Kelionėje:

  • Šešios salos: Java, Sulavesis, Papua, Balis, Floresas ir Komodas

  • Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinis parkas

  • Įstabieji torajai, jų paveldas ir dabartis

  • Pasimatymas su Komodo drakonais

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIAI ORO UOSTAI–DŽAKARTA

  2 DIENA. DŽAKARTA

  Atvykę į Džakartą – Indonezijos sostinę, būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį.

  3 DIENA. DŽAKARTA–DŽOKJAKARTA (P, Pi)

  Atskridę vyksite į ekskursiją. Džokjakarta – legendinis Javos miestas, kultūros, meno ir aukštojo mokslo centras. Ekskursijos metu pamatysite „miestą mieste“ – Sultono rūmus (Kraton), Vandens pilį, apsilankysite paukščių, batikos dirbinių ir sidabro turguje, užsuksite į Džokjakartos priemiestį Kotagedę. Po pietų – pažintis su UNESCO saugomu hinduistų kultūros paveldu Prambanano šventyklų kompleksu. Tai vienas didžiausių senosios Javos architektūrinių paminklų, pastatytas X amžiuje. Kadaise šį kompleksą sudarė net 244 šventyklos, skirtos hinduistų dievų trejybei: Brahmai, Višnui ir Šivai. Viena ispūdingiausių – centrinė Šivos šventykla. Nepaprastas kompleksas buvo beveik visiškai sugriautas per 2006 m. vykusį žemės drebėjimą. Prambanano šventyklos tapo trapios ir pažeidžiamos, todėl ne į visas leidžiama įeiti.

  Dienos akcentas

  Prambanano šventyklos – grakštus architektūros šokis, UNESCO objektas.

  4 DIENA. DŽOKJAKARTA (P, Pi)

  Šiandien jūsų lauks išskirtinė pažintis su paslaptinga Borobudūro šventykla – senoviniu budistų architektūros šedevru, kuris iki 1814 m. buvo palaidotas po ugnikalnio pelenais. Tai viena garsiausių budistinių šventovių, pastatyta 300 m. anksčiau nei garsiosios Kambodžos Angkoro šventyklos. Borobudūras, žvelgiant iš viršaus, primena milžinišką mandalą ir yra trijų lygių, atspindinčių budistų visatos sampratą, o jo terasas puošia 504 Budos statulos ir apie 3 tūkst. bareljefų. Vėliau arklio traukiamu vežimaičiu ir pėsčiomis tyrinėsite gyvybingą kaimelį Candirejo, kad suprastumėte kasdienius vietos bendruomenės papročius ir tradicijas.

  Dienos akcentas

  Milžiniška mandala Borobudūro šventykla, UNESCO objektas.

  5 DIENA. DŽOKJAKARTA–BROMAS (P, Pi)

  Papusryčiavę traukiniu vaizdingu kraštovaizdžiu vyksite link Bromo ugnikalnio. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 veikiančių ugnikalnių. Vienas jų – aktyvus 2 329 m. aukščio įspūdingasis Bromas. Važiuodami matysite ugnikalnius, atogrąžų miškus, ryžių laukus, kavamedžių, kakavmedžių ir prieskoninių augalų plantacijas, privačius ūkius.

  6 DIENA. BROMAS–SURABAJA (P, Pi)

  Anksti ryte visureigiais vyksite į Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinį parką. Iš pradžių važiuosite prie kalno Penanjakan pasitikti saulės. Galėsite trumpai stabtelėti atsigerti arbatos ar kavos. Paskui vyksite per garsiąją Bromo ugnikalnio smėlio jūrą prie Bromo kraterio. Norint pasiekti viršūnę, reikės įkopti 284 laiptelius. Jei nenorėsite kopti pėsčiomis, už papildomą mokestį bus galima joti poniais. Apie 8 val. grįšite viešbutį, papusryčiausite ir išvyksite į Surabają.

  Dienos akcentas

  Tekančios saulės spinduliuose ir rūko sruogose besimaudantis Bromo ugnikalnio katilas.

  7 DIENA. SURABAJA–MAKASARAS–RANTEPAO (TANA TORAJA) (P, Pi)

  Skrisite į Makasarą, esantį Sulavesio saloje, – daugybės egzotinių prieskonių gimtinėje. Pirmieji europiečiai, atvykę į Makasarą 1511 m., buvo portugalai. Istorija mena, kaip 1512 m. portugalas jūrininkas Molukų salyne aptiko prieskonius, kurių troško visa Europa: gvazdikėlius, muskatą, cinamoną, pipirus. Tuo metu tai buvo auksas, augantis ant medžių. Vaizdingais keliais vyksite į Rantepao, miestą, įsikūrusį 800 m aukštyje virš jūros lygio. Puikus kraštovaizdis, bugių gyvenami kaimeliai ir jų savito stiliaus namai, užburiantys kalnų vaizdai lydės jus visos kelionės metu.

  Dienos akcentas

  Svaiginantys panoraminiai vaizdai keliaujant į Rantepao.

  8 DIENA. TORAJA(P, Pi)

  Aplankysite įstabiuosius torajus, vadinamus kalnų žmonėmis. Savo kultūriniu paveldu ir tradicijomis tai viena įdomiausių Indonezijos etninių grupių. Nors šiuo metu torajai yra krikščionys, tačiau jų raižiniai ir simboliai tebėra svarbūs animizmą propaguojančios tautos žmonėms. Įspūdingiausias torajų šeimos bendruomenės atspindys protėvių namas. Ant jo sienos surašomas visas šeimos metraštis: istorija, turtai, kilmė. Kiekviena spalva ir simbolis turi savo reikšmę. Aplankysite karališkąsias kapines Suaya, Lemo kapines su mediniais stabais („tau-tau“) balkone, kūdikių kapines medžiuose Kambiroje. Tai vienintelės tokios kapinės ir laidojimo tradicijos visame Indonezijos archipelage. Po pietų sužinosite, kas yra tikroji mistika, apsilankę Londa, – natūralioje oloje įrengtame kapinyne, ir Kete Kesu su kabančiais karstais bei medinėmis lėlėmis.

  Dienos akcentas

  Pažintis su torajais, jų tradicijomis ir neįtikėtinais laidojimo papročiais.

  9 DIENA. TORAJA (P, Pi)

  Tęsite pažintį su torajų tradicijomis ir ritualais. Svečiuositės kaimeliuose Palawa su nuostabiais mediniais protėvių namais, papuoštais buivolų ragais, ir Batutumonga, garsėjančiame audimo tradicijomis. Batutumonga įsikūręs kalnuose (1 355 m aukštyje), iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai. Čia papietavę apžiūrėsite Loko Mata – kabančius karstus uolėtame šlaite. Iš ten pėsčiomis grįšite į žavingąjį Tikalą.

  10 DIENA. TORAJA–MAKASARAS (P, Pi)

  Po pusryčių vyksite į Makasarą skristi į Papua. Prieš skrydį trumpai pailsėsite viešbutyje.

  11 DIENA. MAKASARAS–DŽAJAPURA–VAMENA (PAPUA)

  Atvykę į Džajapuros oro uostą, persėsite ir skrisite į Vamenos miestelį, esantį Baliemo upės slėnyje. Atrodo, kad miestas tiesiog patogiai įsitaisęs stūkso virš didžiojo Baliemo slėnio. Tik lėktuvu galima pasiekti šią vietą, o iš čia pradėti pažintį su vietiniais papuasais, jų tradicijomis ir ritualais. Papietavę aplankysite turgų Jibama, kur vietiniai žmonės parduoda savo dirbinius: vakariečio akims keistas penių apsaugas (koteka), žolinius sijonus, strėles, ietis, akmeninius kirvukus, lankus.

  Dienos akcentas

  Akį traukiantis turgus Jibama ir netikėti atradimai.

  12 DIENA. VAMENA–BALIEMO SLĖNIS–VAMENA (P, Pi – sausas davinys)

  Po pusryčių automobiliu išvyksite į vietovę Sogokmo, esančią pietinėje Baliemo slėnio dalyje (kelionė truks apie 1 val.). Iš ten leisitės į 4–5 val. trukmės žygį pėsčiomis po Kurimos apylinkes. Gėrėsitės puikiu kraštovaizdžiu, tyrinėsite ir žvalgysitės, kaip gyvena dani genties žmonės. Matysite batatų ūkelius ir patirsite nuotykių jausmą, eidami kabančiais tiltais per kunkuliuojančią Baliemo upę. Grįšite į Vameną.

  Dienos akcentas

  Varginantis, bet nepamirštamas žygis pėsčiomis.

  13 DIENA. VAMENA–OBIA–VAMENA (P, Pi – sausas davinys)

  Vyksite į kaimelį Obia, kur susitiksite su dani genties atstovais ir stebėsite šimtmečiais nepakitusį jų gyvenimo būdą. Obia yra vienas iš nedaugelio kaimų, kur išlikusios senosios tradicijos bei ritualai. Čia nerasite nei elektros, nei kompiuterių. Dani genties vyrai puošiasi įspūdingomis penių apsaugomis (koteka), moterys – žolių sijonėliais, drauge jie ūkininkauja ir gyvena vadovaudamiesi šimtamečiais papročiais. Dauguma tyrinėtojų ir keliautojų šį primityvų pasaulį vadina gyvenimu akmens amžiuje... Pasigrožėsite galinga ir akmenuota Baliemo upe, vietinių kaimeliais, aptvertais medinėmis tvoromis be vartų. Stebėsite karingus papuasų šokius ir kiaulės skerdimo ceremoniją. Šie ritualai išlikę nuo seniausių laikų, kai papuasai kariaudavo tarpusavyje dėl visai rimtų priežasčių – žemės arba moterų ir kiaulių, kurios ir dabar yra didžiausias jų turtas.

  Dienos akcentas

  Prisilietimas prie akmens amžiaus – pirmykštė dani gentis ir jų gyvenimo būdas.

  14 DIENA. VAMENA–DŽAJAPURA (P, Pi)

  Važiuosite į oro uostą ir skrisite į Džajapurą. Tiesiai iš oro uosto vyksite į ekskursiją. Aplankysite Antrojo pasaulinio karo monumentą, skirtą generolui leitenantui Douglasui MacArthurui, kuris 1942 m. vadovavo JAV puolimui Naujoje Gvinėjoje, Antropologijos muziejų, turgų Hamadi, pasiplaukiosite Sentanio ežere, užsuksite į kaimelius, kurių gyventojai įsikūrę nameliuose ant polių.

  Dienos akcentas

  Džajapura – vienas didžiausių salos miestų, primenantis Rio de Žaneirą: žalios kalvos, nusidriekusios palei vandenyną, namai terasose – lyg favelos.

  15 DIENA. DŽAJAPURA–BALIS (P)

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Balio salą. Nakvynė viešbutyje Balyje.

  16 DIENA. BALIS–LABUANBADŽAS–KOMODAS (P, Pi, V)

  Iš Balio miesto Denpasaro skrisite į Labuanbadžą. Kruizas su nakvyne mediniame laive Komodo salos link. Komodo nacionalinis parkas užima apie 600,3 tūkst. ha, jam priklauso penkios pagrindinės salos: Komodas, Rinča, Padaras, Motangas ir Kodė. Pakeliui sustosite Rinčos saloje. Rinčos sala – tai dar viena vieta, kur gyvena garsieji Komodo drakonai ir jų populiacija čia netgi gausesnė. Tiesa, Rinčoje šie driežai mažesni. Papietausite laive, mėgausitės saule rožiniame laukiniame paplūdimyje, pramogausite vandenyje. Galėsite išbandyti paviršinį nardymą.

  Dienos akcentas

  Paviršinis nardymas Rajų taške ir poilsis rožiniame laukiniame paplūdimyje.

  17 DIENA. KOMODAS–RINČA–LABUANBADŽAS–BALIS (P, Pi)

  Šiandien artimiau susipažinsite su garsiaisiais Komodo drakonais – milžiniškais varanais, pačiais didžiausiais šiuo metu pasaulyje gyvenančiais driežais. Komodo nacionaliniame parke pėsčiomis pasieksite Banungulungą, buvusią drakonų maitinimo vietą, esančią apie 2,5 km nuo pakrantės. Pasivaikščiosite, stebėdami driežus natūralioje aplinkoje. Nors žinomiausi parke yra Komodo drakonai, tačiau salose gausu ir kitų gyvūnų: laukinių buivolų ir arklių, elnių, šernų, įvairių gyvačių ir paukščių.

  Dienos akcentas

  Gyvasis senojo pasaulio reliktas Komodo drakonai ir akistata su jais.

  18–19 DIENOS. BALIS (P)

  Poilsis Sanuro kurorte. Galimybė užsisakyti papildomų ekskursijų.

  20–21 DIENOS. BALIS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

  Laisvas laikas. Vyksite į oro uostą. Skrydis Balis–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Indonezija – archipelago paslaptys

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
  • 13 nakvynių 3-4* viešbučiuose pažintinio turo metu ;
  • 1 nakvynė laive;
  • 4 nakvynės 4* viešbutyje Balio saloje;
  • ekskursijos pagal programą;
  • maitinimas pagal programą: 17 pusryčių, 13 pietų, 1 vakarienė;
  • angliškai kalbančio gido paslaugos;
  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

   

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • skrydis į Indoneziją ir atgal (nuo 700 EUR);

  • vidiniai skrydžiai ( nuo 550 EUR);
  • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
  • programoje nenumatytos ekskursijos;
  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
  • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

   

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
  • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • nakvynių skaičius – 21;
  • keliautojų skaičius – mažiausiai  12; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, kaina perskaičiuojama;
  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
  • priemoka už vienvietį kambarį – teirautis agentūroje;
  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės;
  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.