Indija, Butanas ir Nepalas – Himalajų fantazija (su festivaliu Butane)

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

  • Šalis: Indija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Indija, Butanas ir Nepalas – Himalajų fantazija (su festivaliu Butane)

  Pasakiškoje Indijoje susipina romantika ir rizikingos avantiūros, linksmi pokštai ir juos lydintys rimti apmąstymai. Šioje šalyje įgytos žinios ir įspūdžiai praturtina kiekvieną keliautoją ir priverčia kitaip pažvelgti į save...

  „Pasaulio stogu“ vadinamas Nepalas – vienintelė pasaulyje hinduistų karalystė, gimtoji Budos šalis, kiekvieną užburia vis kitaip: aukščiausi planetos kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo viso pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai, o svarbiausia – sugebėjimas išgydyti ir nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją.

  Butanas – „Griaustinio drakono šalis“ – atkakliai saugo savo tradicijas ir puoselėja išskirtinę kultūrą, savitumą, gyvenimo būdą ir ritmą. Čia vis dar draudžiamas alpinizmas, nes kalnų viršūnėse gyvena dievai ir nevalia drumsti jų ramybės. Atrodo, kad laikas čia sulėtėjęs. Jis veikia tave, prasiskverbia į sielos gelmes ir jau niekur nereikia skubėti, tiesiog atsiduoti gyvenimo tėkmei – tai didžiausia gyvenimo dovana sau. Atrodo, jog tai nerealu ar nesvarbu? Nuvykite į Butaną.

   Šioje kelionėje:

  •  Indijos pasididžiavimas – chaotiškasis Delis
  • Įspūdingas Tadž Mahalo šedevras
  • Laike sustingęs Butanas – „Griaustinio drakono šalis“
  • Didingi Himalajų kalnai

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–DELIS

  2 DIENA. DELIS (P)

  Atskridę į Indijos sostinę Delį, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir trumpam vyksite į viešbutį. Po pusryčių – ekskursija po Senąjį ir Naująjį Delį. Pasidalijimas tarp Senojo ir Naujojo Delio – tai islamiškosios ir britiškosios Indijos tradicijų takoskyra. Naujojo Delio gyventojai stengiasi gyventi pagal XXI a. standartus, tačiau nepamiršta ir senųjų tradicijų. Senajame Delyje stūkso Raudonasis fortas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas žymiausių mogolų stiliaus architektūros pavyzdžių. Jo sienų ilgis – 2 km, o aukštis – 18 metrų. Apžiūrėsite Džami Masdžido mečetę – vieną didžiausių ir gražiausių mečečių Azijoje. Senojo Delio šventyklos, turgus Chandni Chowk, vietinių gyventojų kasdienybė, parduotuvėlės, gatvės, pilnos žmonių, karvių, rikšų, kvapų, nukels jus kelis šimtmečius atgal. Dalį senamiesčio važiuosite tradiciniais vežimaičiais – velorikšomis. Iš Senojo į Naująjį Delį grįšite pro Indijos vartus – Indijos triumfo arką, pastatytą žuvusiųjų dėl Indijos nepriklausomybės garbei, Prezidento rūmus ir dabartinę prezidento rezidenciją Rashtrapati Bhavan. Pamatysite Humajuno kapavietės mauzoliejų, UNESCO paveldo objektą, pastatytą persų architekto XVI amžiuje. Apžiūrėsite Kutbo minaretą – aukščiausią Indijos bokštą iš akmens, statytą XII a. ir įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šalia esančią archeologinę zoną. Sustosite pasigrožėti Lotoso, arba Bahajų, šventykla. Lotoso vardą šventykla gavo dėl įdomios architektūros, primenančios pražydusį lotosą. Apžiūrėsite garsiąją sikhų šventyklą Gurudwara Bangla Sahib. Vakarą leisite Naujojo Delio širdyje verslo ir prekybos centre „Connaught Place“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Delyje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

  Dienos akcentai

  Trys UNESCO objektai: sunkiai aprėpiamas Raudonasis fortas, persiškasis Humajuno mauzoliejus ir maldos šauklys Kutbo minaretas.

  3 DIENA. DELIS–HINDAUNAS (P, Pi)

  Po pusryčių važiuosite į Hindauną, istorinį Radžastano miestą, kelis kartus minimą puranoje Bhagavata, t. y. sanskrito rankraštyje, skirtame Višnui, vienam aukščiausių dievų hinduizmo mitologijoje, priskiriamam prie trejybės kartu su Brahma ir Šiva, bei jo įsikūnijimui Krišnai. Apsistoję viešbutyje ir papietavę kartu su vietiniu gidu apžiūrėsite amatininkų parduotuves. Miestas garsėja medžio, akmens, keramikos dirbiniais, tradiciniais saldumynais. Užsuksite į vienos šeimos namus atsigerti arbatos. Grįždami į viešbutį nepraleiskite progos pasižvalgyti po vietinį turgų arba hinduistinę šventyklą. Nakvynė viešbutyje Hindaune.

  Nuvažiuotas atstumas apie 340 km.

  4 DIENA. HINDAUNAS–AGRA (P, V)

  Po pusryčių vyksite į Agrą – miestą, glaudžiai susijusį su Didžiųjų Mogolų imperijos laikotarpiu. Mogolai buvo ne tik puikūs imperijos valdovai, jie sukūrė nuostabių architektūros stebuklų Agroje ir jos apylinkėse. Didžiausias Mogolų šedevras – Tadž Mahalas (pers. „rūmų vainikas“), jame susipynę persų, indų, turkų ir islamo architektūros elementai. Garsiausia Tadž Mahalo vieta – baltojo marmuro mauzoliejus. Mogolų imperatorius Džahanas jį pastatė kaip mauzoliejų savo žmonos Mumtaz Mahal garbei. Šio šedevro statybos užtruko apie 22 metus, jį statė 20 tūkst. žmonių. 1983 m. Tadž Mahalas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau – ekskursija į Agros fortą, 1983 m. paskelbtą UNESCO pasaulio paveldo objektu. Forto, supamo 21 m aukščio sienos, perimetras lygus 2,4 kilometro, jį puošia dveji – Delio ir Lahoro – vartai. Ši vieta labai reikšminga architektūros istorijai. Čia atsiskleidžia įdomi hinduizmo ir islamo sintezė. Vakare rekomenduojame pasimėgauti pramoginiu muzikos ir šokių spektakliu „Kalakriti“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agroje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 160 km.

  Dienos akcentas

  Aukščiausia meilės išraiška Tadž Mahalo mauzoliejus.

  5 DIENA. AGRA–DELIS–KALKUTA (P, V)

  Po pusryčių vyksite į Delio oro uostą ir skrisite į Kalkutą – Vakarų Bengalijos valstijos sostinę, Motinos Teresės misijos miestą. Atvykę važiuosite į viešbutį. Laisvas vakaras. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kalkutoje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 225 km.

  6 DIENA. KALKUTA (P, V)

  Po pusryčių – ekskursija po miestą, stebinantį kontrastais. Didybė ir skurdas, blizgesys ir purvas, aukštasis mokslas ir neraštingumas, marmuras ir palapinės – stebina, žavi, glumina... Žmonės čia draugiški, ramūs, energingi. Gyvenimas verda it didžiulis katilas – mieste įsikūrę 15 mln. gyventojų. Apžiūrėsite Centrinę aikštę su rotuše, Aukščiausiojo Teismo ir Vyriausybės rūmus, Rašytojų namus ir Šv. Jono bažnyčią, didžiausią Indijoje ir paslaptimis apipintą Nacionalinę biblioteką: jos fonduose yra per 8 mln. knygų – visos Indijoje spausdinamos knygos būtinai atsiranda šioje bibliotekoje. Pamatysite Hauros tiltą per upę Hoogly, jungiantį kelis miestus ir dažnai vadinamą „Vartais į Kalkutą“. Šis tiltas užfiksuotas Guinnesso rekordų knygoje kaip pats judriausias pasaulyje – kasdien juo pereina daugiau nei 2 mln. žmonių. Apsilankysite džainistų šventovėje. Džainizmas – religinė ir filosofinė sistema, atsiradusi Indijoje VI a. pr. m. erą. Džainistai tiki, kad visos gyvybės formos turi sielą, taip pat atgimimo ciklu – geras žmogus atgimsta aukštesne gyvybės forma. Pagrindinė jų taisyklė – gyvenimas be smurto. Ji taikoma kiekviename žingsnyje: prieš statant koją nušluojamas kelias, kad nebūtų užmintas vabzdys, kvėpuojama per audinį, negeriama pieno, nes tai neetiška karvių ar ožkų atžvilgiu, nevalgomi šakniavaisiai ir netgi šaknys, mat iš jų gali užaugti kitas augalas. Šventykla dekoruota veidrodžiais, spalvota stiklo mozaika ir akmenimis. Pagrindinis interjero papuošalas – šviestuvai. Marmuro grindis puošia įmantrus gėlių ornamentas, o sienas – garsaus dailininko Ganesho Muskare’o paveikslai. Apsilankysite hinduistinėje Kali šventykloje,skirtoje deivei Kali, miesto globėjai.Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kalkutoje.

  Dienos akcentas

  Gyvybe alsuojantis Kalkutos miestas.

  7 DIENA. KALKUTA–PARAS–TIMPU (V)

  Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Butaną – mažą mistikos apgaubtą valstybę Himalajuose. Jos istorija iki šiol kelia diskusijų. Neišvengiamą progresą čia bandoma suderinti su senovės kultūra ir tradicijomis. Vyrauja paatogrąžių lygumų pietuose ir šaltųjų zonų Himalajų aukštikalnėse kraštovaizdis. Butane gyvenantys žmonės laikomi vienais laimingiausių pasaulyje – 2006 m. žurnalas „Business Week“, remdamasis tais pačiais metais Lesterio universiteto atlikto tyrimo „Pasaulinis laimės žemėlapis“ duomenimis, Butaną įvertino kaip laimingiausią šalį Azijoje ir aštuntą laimingiausią pasaulyje. Atskridę į Paro oro uostą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į Butano Karalystės sostinę ir didžiausią miestą Timpu. Jis išsidėstęs šalies vidurio vakaruose, Himalajų kalnų slėnyje prie Raidako upės, maždaug 2 tūkst. metrų aukštyje virš jūros lygio. 1962 m. Timpu buvo oficialiai paskelbtas šalies valdžios buveine (iki tol buveinė buvo ten, kur gyveno karalius). Užsuksite į mažą draustinį, kuriame gyvena unikalūs Butano gyvūnai takinai, ožkos ir karvės mišrūnai. Užsiregistravus viešbutyje – laisvas laikas. Vakare vyksite į Kuensel Phodrang, arba „Budos tašką“, ir pasigrožėsite viso miesto panorama. Čia stūkso didžiausia Budos statula. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Timpu.

  Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

  8 DIENA. TIMPU (P, V)

  Po pusryčių keliausite į ekskursiją po miestą. Timpu, tikriausiai neįprasčiausioje sostinėje pasaulyje, yra Vyriausybės būstinė. Šiame triukšmingame mieste išvysite Butano karališkosios šeimos namus, valstybės tarnybų pastatus, užsienio misijų Butane būstines, nacionalinį memorialą Chorten – baltą koplyčią su aukso spalvos kupolu. Ją pastatyti sumanė dar trečiasis Butano karalius kaip paminklą dėl pasaulio taikos ir klestėjimo. Statinys baigtas 1974 m. po to, kai jis netikėtai anksti mirė. Dabar tai ne tik paminklas pasaulio taikai, bet ir pačiam karaliui, kuris atsimenamas kaip „šiuolaikinio Butano tėvas“. Užsuksite į Zorig Chusum institutą, žinomą kaip tapybos mokyklą. Čia dėstomas šešerių metų kursas apie 13 tradicinių menų ir amatų. Pamatysite Nacionalinę biblioteką, turtingą budistinių raštų ir manuskriptų kolekcija. Vieni dokumentai mena net kelis šimtmečius, kiti šiuolaikiniai, pavyzdžiui, akademinės knygos apie Butano kultūrą ir religiją. Aplankysite įspūdingą Timpu, arba Šlovingosios religijos, vienuolyną-tvirtovę, kurioje įsikūrusi šalies Vyriausybė, yra karaliaus sosto kambarys, Butano budistų valdžios būstas. Butane valdžios iniciatyva sistemingai vykdoma bendrosios nacionalinės laimės politika, t. y. siekiama išlaikyti ir puoselėti gyventojų laimę. Šalyje mažai reklamos, ribojama televizija (nerodomos imtynės, MTV), uždraustas tabakas ir plastikiniai maišeliai, įstatymai nukreipti gamtosaugos linkme.

  Pasivaikščiosite miesto gatvėmis, stebėsite mažai nuo senų laikų pakitusį kasdienį miestiečių gyvenimą – lėtas ritmas, tautiniai drabužiai, tradicinė architektūra. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Timpu.

  Dienos akcentas

  Ar žinote bent vieną pasaulio didmiestį be šviesoforų? Tai – Timpu.

  9 DIENA. TIMPU–PUNAKA (P, V)

  Po ankstyvų pusryčių per perėją Dochu, esančią 3 088 m virš jūros lygio, vyksite Punakos link. Aukščiausiame perėjos taške, nuo kurio atsiveria didingi vaizdai į kalnus, trumpam sustosite nusifotografuoti šventoje vietoje, papuoštoje maldų vėliavėlėmis. Kai giedra, iš čia galima matyti daugybę viršūnių: Masagango (7 158 m), Tsendegango (6 960 m), Terigango (7 060 m), Džedžegangpu (7 158 m), Kangpugango (7 170 m), Zongapugango (7 060 m) ir aukščiausią Butane viršūnę – Gangkar Punsumo (7 497 m), laikomą aukščiausiu pasaulyje neįkoptu kalnu. Vėliau pėsčiomis eisite į šventyklą Chimi Lhakhang, skirtą lamai Drukpai Kunley, šventam keistuoliui ekscentrikui, garbinamam kaip vaisingumo simboliui. Vėliau apsilankysite milžiniškoje Punakos šventykloje-tvirtovėje, arba „Didžiosios palaimos rūmuose“, pastatytuose 1637 m. kaip religinis ir administracinis regiono centras dviejų upių Po ir Mo (tėvo ir motinos) santakoje. Per visą istoriją šios tvirtovės niekas negalėjo užkariauti. Butano vienuoliai metė iššūkį visam Tibetui ir kitiems įsibrovėliams ir atrėmė visus antpuolius. Stipriai nukentėjusi nuo keturių didžiulių gaisrų ir žemės drebėjimo, nusinešusių ne tik žmonių gyvybes, bet ir istoriškai labai svarbius rankraščius, šventykla visiškai atstatyta šių laikų monarchų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Punakoje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 90 km.

  Dienos akcentas

  Neįveikiama Punakos šventykla.

  10 DIENA. PUNAKA–PARAS (P, V)

  Po pusryčių vyksite į Parą, išsidriekusį dideliame ir derlingame slėnyje. Jis garsėja kraštovaizdžiu, vaizdingais kaimeliais ir istoriniais pastatais – nuo vienuolynų iki įmantriais raižiniais puoštų namų. Paro slėnis – viena labiausiai apgyvendintų vietovių šalyje, čia gyvena skirtingos Nepalo tautos. Apžiūrėsite buvusį Laikrodžio bokštą, dabartinį Nacionalinį muziejų ir Butano meno dirbinių, artefaktų, monetų, ginklų, pašto ženklų kolekcijas. Apsilankysite 1646 m. pastatytame vienuolyne-tvirtovėje Rinpung Dzong su panoraminiu vaizdu į slėnį. Šioje vietoje laikomos religinės relikvijos, įrengti civiliniai biurai. Tai svarbus religinės ir administracinės slėnio valdžios centras. Apsilankysite VII a. įkurtoje šventykloje Kyichu Lhakhang, vienoje iš 108 šventyklų, pastatytų Tibeto karaliaus Songtsen Gampo. Šis pastatas simboliškai pažymi budizmo atėjimą į Butaną. Nors tiesioginių įrodymų, kad Tibeto imperija valdė šią teritoriją politiškai, nėra, neabejotina, jog Butano žemės buvo stipriai veikiamos kultūriškai. Oficiali šalies religija yra budizmas, jį praktikuoja maždaug 75 proc. šalies gyventojų. Kiti gyventojai daugiausia hinduistai. Musulmonai, netikintys ir kitų religijų atstovai sudaro mažiau nei 1 proc. populiacijos. Įstatymai garantuoja religinę laisvę, bet bandymai žmones atversti į kitą religiją netoleruojami. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pare.

  Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

  Dienos akcentas

  Derlingasis Nepalo tautų prieglobstis Paro slėnis.

  11 DIENA. PARAS (P, V)

  Po pusryčių šalia vienuolyno-tvirtovės Rinpung Dzong stebėsite šurmulingą Paro šventę festivalį. Jis prasidės apie 9 val. ryto ir vyks pusę dienos. Festivalio programoje numatyta daug šokių, dainų, karnavalo elementų. Vietinis gidas padės susiorientuoti ir pasigrožėti festivaliu iš geriausių pozicijų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pare.

  Dienos akcentas

  Šventinis šurmulys Parofestivalyje.

  12 DIENA. PARAS (P, V)

  Po pusryčių apsilankysite įspūdingame Paro vienuolyne Taktsang Dzong, arba „Tigro guolis“. Vienuolynas tarsi kabo ant uolos 900 m aukštyje virš slėnio. Pakilsite per 3, o nusileisite per maždaug 1,5 valandos. Už papildomą mokestį galėsite joti ant asilų. Keliaudami atsigaivinsite ir užkąsite kavinukėje. Kelias sudėtingas, status ir vingiuotas. Anot legendos, guru Rinpoche (VIII a.), budizmo Tibete skleidėjas, nusileido į šį slėnį ant tigrės, kuria pavirto jo žmona, nugaros ir meditavo oloje tris mėnesius. Tvirtinama, kad būtent čia gimė Butano budizmas – tai viena švenčiausių vietų, itin stipri energetika ir lankoma budistų piligrimų. Čia meditavo ir kiti žinomi budistų mokytojai ir sekėjai. XVII a. šioje vietoje buvo pastatyta Taktšango šventykla, sudaryta iš keturių pagrindinių ir kelių gyvenamųjų pastatų. Jei nenorėsite išbandyti savęs ir sekti budistų piligrimų keliais, galėsite pailsėti Pare. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Pare.

  Dienos akcentas

  Butano budizmo lopšys „Tigro guolio“ šventykla.

  13 DIENA. PARAS–KATMANDU (P, V)

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Katmandu – Nepalo sostinę. Atkeliavę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir važiuosite į viešbutį. Viešbutyje registracija prasideda nuo 14 valandos. Kelionė į Nepalą – laimės paieškų kelionė. Tad kodėl neperėmus vietos gyventojų filosofijos: neskubėti ir nepykti. „Pasaulio stogu“ Nepalas vadinamas ne veltui: aštuonios iš dešimties aukščiausių pasaulio viršūnių yra čia! Ši valstybė žavi įvairove: aukščiausi pasaulio kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai. Katmandu yra didžiausias miestas, įsikūręs Himalajų tarpukalnės slėnyje prie Bagmatės upės. Jame yra septyni į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukti objektai: Durbaras, aikštės Bhaktapur Durbar, Patan Durbar, šventyklos Pashupatinath, Changu Narayan, stupos Swayambhunath, Boudhanath. Laisvas laikas ir pažintis su miestu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Katmandu.

  14 DIENA. KATMANDU (P, V)

  Po pusryčių leisitės į pažintinę ekskursiją po Katmandu. Pasigrožėsite centrine senamiesčio Durbaro aikšte. Čia stūkso abiejų senovės valdovų rūmai Malla ir Shah King, šalia jų gausu monumentų ir šventyklų, išsiskiriančių kvadratinėmis formomis ir kiemeliais. Apžiūrėsite aikštę Hanuman Dhoka Durbar, pavadintą pagal didžiulę Hanumano deivės statulą aikštės centre. Hanumanas hinduizmo mitologijoje yra dieviškoji beždžionė, vėjo dievo Vajaus ir beždžionės sūnus, Ramos draugas ir karvedys Ramajanos epuose. Visa ši zona įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Užeisite į vidinį šventyklų komplekso kiemelį, nedidelę šventyklėlę, kurioje gyvena ir yra garbinama gyvoji deivė Kumari. Tam atrenkamos jaunos mergaitės, viena iš jų specialiai išauklėjama ir turi garbę atstovauti deivei Kumari. Kartais ją galima pamatyti šventykloje prie lango. Daugybė žmonių laukia kiemelyje jos pasirodymo, kad galėtų ją nufotografuoti, nusilenkti arba tiesiog pasveikinti. Apžiūrėsite vieną seniausių stupų – Swayambhunath, dar žinomą kaip Beždžionės šventyklą, nes vienoje jos dalyje gyvena šventosios beždžionės. Tai viena seniausių pasaulio šventyklų, stovinti jau 2 tūkst. metų. Stupa geriausiai atspindi budistų ir hinduistų religijų harmoniją Nepale. Iš šios vietos atsiveria nepakartojamas vaizdas į Katmandu slėnį. Po to vyksite į Patano miestą. Senovinis jo pavadinimas Lalitpuras reiškia „miesto grožį“. Čia taip pat išvysite Durbaro aikštę su kiemeliais ir šventyklomis aplink ją. Šis miestas nuo Katmandu nutolęs apie 5 kilometrus. Akmeninė dievo Krišnos šventykla ir karališkosios vonios yra tikri meno šedevrai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Katmandu.

  Dienos akcentas

  Himalajų tarpukalnės perlas Katmandu ir jo dvynys Patanas, UNESCO objektai.

  15 DIENA. KATMANDU (P, V)

  Po pusryčių vyksite Nagarkotą. Jame įrengtos geriausios stebėjimo aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabūs kalnų vaizdai ir giedrą dieną galima grožėtis aukščiausia pasaulio viršūne Everestu. Nagarkotas dėl vėsesnio klimato garsėja kaip miestas kurortas. Jame dažnai apsistoja karališkoji šeima ir vietinė aukštuomenė. Apsilankysite Baktapure, elegantiškame senoviniame mieste, dažnai vadinamame „Kultūros miestu“, „Gyvu paveldu“ arba „Nepalo kultūros deimantu“. Pagrindinėje jo aikštėje stūkso nesuskaičiuojamai daug šventyklų ir kitų architektūrinių šedevrų, pavyzdžiui, Liūto vartai, Aukso vartai, Didysis varpas ir Lojančių šunų varpas. Tai trečias pagal dydį Katmandu slėnio miestas, žavintis nuostabia mūrine ir medine architektūra. 889 m. jį įkūrė tuometis karalius Ananda Mala. Užlipus į šventyklą stačiais laiptais, saugomais mitinių būtybių, atsiveria nuostabus vaizdas. Čia pajusite šio stebuklo trapumą... Apsilankysite 55 langų rūmuose, statytuose XV a., ir šventykloje Nyatapol, įkurtoje XVII–XVIII amžiuje. Pamatysite stupą Boudhanath. Tai viena didžiausių stupų pasaulyje, labai svarbi piligrimams. Šiandien ji taip pat kupina šurmulio, nors ir nukentėjo nuo žemės drebėjimo, tačiau kilimų gamybos pramonė ir Tibeto vienuolynai kuria ypatingą šios vietos žavesį. Turėsite galimybę apsilankyti budistų vienuolyne, priklausančiame sektoms Sakja Pa arba Ningma Pa. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Katmandu.

  Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

  Dienos akcentas

  Nepalo kultūros deimantas Baktapuras.

  16–17 DIENOS. KATMANDU–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

  Ankstyvą rytmetį vyksite į oro uostą. Skrydis Katmandu–tarpinis oro uostas–Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Indija, Butanas ir Nepalas – Himalajų fantazija (su festivaliu Butane)

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
  • 12 nakvynių 3–4* viešbučiuose;
  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo į programoje nurodytus objektus mokesčiai;
  • Butano vizos mokesčiai;
  • Butano vyriausybės karališkasis mokestis;
  • maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 2 vakarienės;
  • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo po Indiją metu;
  • angliškai kalbančio gido paslaugos kelionės po Nepalą ir Butaną metu;
  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • skrydis į Delį ir atgal iš Katmandu (nuo 680 EUR);
  • vidiniai skrydžiai Delis–Kalkuta–Paras–Katmandu (nuo 535 EUR);
  • Indijos viza ir formalumų sutvarkymas elektroniniu būdu (nuo 50 EUR), viza į Nepalą gaunama atvykus į šalį (nuo 25 USD);
  • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
  • kelionių draudimas;
  • programoje nenumatytos ekskursijos;
  • fotografavimo ir filmavimo mokesčiai (2–10 EUR);
  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
  • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • priemoka už vienvietį kambarį – 770 EUR;
  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16;
  • nakvynių skaičius – 12;
  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės;
  • Butane dėl ypatingų švenčių, nepalankaus oro, kelių uždarymo ar kitų force majeure priežasčių gali būti uždarytas įėjimas į tam tikrus objektus; nepanaudotos paslaugos Butane nekompensuojamos;
  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.