Indija ir Nepalas – pasakiška šalis ir „pasaulio stogas“

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

  • Šalis: Indija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Indija ir Nepalas – pasakiška šalis ir „pasaulio stogas“

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  Pasakiškoje Indijoje susipina romantika ir rizikingos avantiūros, linksmi pokštai ir juos lydintys rimti apmąstymai, šioje šalyje įgytos žinios ir įspūdžiai praturtina kiekvieną keliautoją ir priverčia kitaip pažvelgti į save... Pasaulio stogu vadinamas Nepalas – vienintelė pasaulyje hinduistų karalystė, gimtoji Budos šalis, kiekvieną užburia vis kitaip: aukščiausi planetos kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo viso pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai, o svarbiausia – sugebėjimas išgydyti ir nuraminti sielą, atrasti vidinę harmoniją...

   Kelionėje:

  • Indijos pasaka, atsiskleidžianti keliaujant Auksinio trikampio maršrutu

  • Skirtingi Indijos pasididžiavimo objektai – chaotiškasis Delis, spalvingasis Džaipuras, visų laikų įspūdingiausias Tadž Mahalo šedevras

  • Himalajų kalnų šalis Nepalas

  • Tolerancijos pamokos Nepalo sostinėje Katmandu

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–KATMANDU

  2 DIENA. KATMANDU (P)

  Atskridę į Katmandu – Nepalo sostinę, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Viešbutyje registracija prasideda nuo 14 valandos. Kelionė į Nepalą – laimės paieškų kelionė, tad kodėl gi neperėmus vietos gyventojų filosofijos neskubėti ir nepykti. „Pasaulio stogu“ ši šalis vadinama ne veltui – aštuonios iš dešimties aukščiausių pasaulio viršūnių yra būtent čia! Nepalas žavi įvairove: aukščiausi pasaulio kalnai, sraunios upės, egzotiški gyvūnai ir paukščiai, nuo pasaulio atskirti kaimeliai, šventyklos ir vienuolynai... Katmandu – Nepalo sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs Himalajų tarpukalnės slėnyje, prie Bagmatės upės. Jame yra septyni UNESCO saugomi objektai: Durbaras, aikštės Bhaktapur Durbar, Patan Durbar, šventyklos Pashupatinath, Changu Narayan, stupos Swayambhunath ir Boudhanath. Trumpai pailsėję, leisitės į pažintinę ekskursiją po Katmandu, truksiančią apie 4 valandas. Pasigrožėsite centrine senamiesčio Durbaro aikšte, kurioje gausu monumentų ir šventyklų, tokių kaip gyvosios deivės Kumari šventykla. Vėliau apžiūrėsite vieną seniausių stupų – Swayambhunath, dar žinomą kaip Beždžionės šventyklą. Tai viena seniausių pasaulio šventyklų, stovinti jau 2 tūkst. metų. Stupa geriausiai atspindi budistų ir hinduistų religijų harmoniją Nepale. Iš šios vietos atsiveria nepakartojamas vaizdas į Katmandu slėnį. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

  Dienos akcentai

  Nepalas – laimės paieškų kelionė, tad kodėl gi neperėmus vietos gyventojų filosofijos: neskubėkite, nepykite...Katmandu – sustabdytos mistikos ir realybės akimirkos.

  3 DIENA. KATMANDU (P)

  Po pusryčių vyksite į visos dienos ekskursiją po Katmandu. Lankysitės Patano mieste, kurio senovinis pavadinimas Lalitpuras reiškia „miesto grožį“. Durbaro aikštėje susipažinsite su XVII a. šventyklų kompleksu. Akmeninė dievo Krišnos šventykla ir karališkosios vonios yra tikri meno šedevrai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Toliau vyksite į Baktapurą. Pagrindinėje jo aikštėje stūkso nesuskaičiuojamai daug šventyklų ir kitų architektūrinių šedevrų, pavyzdžiui: Liūto vartai, Aukso vartai, Didysis varpas ir Lojančių šunų varpas. Tai trečias pagal dydį Katmandu slėnio miestas, 889 m. įkurtas tuomečio karaliaus Anandos Malos ir žavintis nuostabia mūrine bei medine architektūra. Užlipus į šventyklą stačiais laiptais, saugomais mitinių būtybių, atsiveria nuostabus vaizdas. Čia pajusite stebuklo trapumą... Apsilankysite 55 langų rūmuose, statytuose XV a., ir šventykloje Nyatapol, įkurtoje XVII–XVIII amžiuje. Pamatysite stupą Boudhanath. Tai viena didžiausių stupų pasaulyje, labai svarbi piligrimams. Šiandien ji taip pat kupina šurmulio, nors ir nukentėjo nuo žemės drebėjimo, tačiau kilimų gamybos pramonė ir Tibeto vienuolynai kuria ypatingą šios vietos žavesį. Turėsite galimybę apsilankyti budistų vienuolyne, priklausančiame sektoms Sakja Pa arba Ningma Pa. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

  Dienos akcentas

  Katmandu slėnio miestai, kuriuose pasijunti tik stebėtojas, nes visas dėmesys tenka bandymui suvokti, kaip tai gali derėti: visur auksu, baltumu, deginto molio plytų raudoniu ir įmantriais ryškiais ornamentais išdabintos šventyklos bei vienuolynai ir šalia tarpstantis skurdas.

  4 DIENA. KATMANDU–ČITVANAS (P, V)

  Papusryčiavę vyksite į Čitvaną. Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas įkurtas Nepalo pietinėje dalyje, prie Indijos sienos. Šiame beveik 1 000 kv. km laukinės gamtos rojuje saugomi šarvuotieji raganosiai, už kurių nužudymą gali būti skirta net mirties bausmė. Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas – viena labiausiai turistų lankomų vietų Nepale. Parką sudaro Sivaliko kalnagūbris, Gango upės žemumos, pelkynai. Vietovėje vyrauja karštas ir drėgnas klimatas, todėl čia veši atogrąžų augalai. Parkas įkurtas Nepalo žemumose, vadinamose Tarajais.

  Po parką rengiamos įspūdingos ekskursijos. Gamtos mėgėjai leidžiasi į kelionę po džiungles stebėti raganosių ir kitų gyvūnų – leopardų, tigrų. Raptės upėje ir jos intakuose knibždėte knibžda krokodilų. Nakvynė viešbutyje Čitvane.

  Nuvažiuotas atstumas apie 170 km.

  Dienos akcentas

  Džiunglių karalija Čitvano nacionalinis parkas, UNESCO objektas.

  5 DIENA. ČITVANAS (P, Pi, V)

  Papusryčiavę vyksite į džiungles. Aplankysite krokodilų rezervatą, leisitės į džiunglių safarį. Vakare galėsite pasisvečiuoti kaimelyje Tharu ir dalyvauti tradicinės muzikos bei šokių vakarėlyje. Nakvynė viešbutyje Čitvane.

  Dienos akcentas

  Gamtos ir vietinių tradicijų simbiozė.

  6 DIENA. ČITVANAS–KATMANDU (P)

  Po pusryčių vyksite į Katmandu. Atvykę keliausite apžiūrėti vieno seniausių turistinių rajonų Thamel. Jis sudarytas iš 5–7 pagrindinių gatvių ir daug mažesnių gatvelių. Bus skirtas laisvas laikas pasivaikščioti, įsigyti nepakartojamų suvenyrų ir paragauti vietinių patiekalų. Nakvynė viešbutyje Katmandu.

  Nuvažiuotas atstumas apie 170 km.

  Dienos akcentas

  Akį traukiantys Thamel suvenyrai: švelnumu viliojantys kašmyro šaliai, linksmomis ausytėmis ir akytėmis padabintos vilnonės kepuraitės, austi bei siuvinėti įvairiausiais egzotiškais raštais kilimai, staltiesės ir užtiesalai... nosį kutenantys smilkalai, prieskoniai ir kviečiantys paragauti nepalietiški patiekalai.

  7 DIENA. KATMANDU–DŽAIPURAS (P)

  Papusryčiavus jūsų laukia skrydis per Delį į Džaipurą. Būsite nuvežti į viešbutį. Radžastano valstijos sostinė Džaipuras, dar vadinamas spalvingiausiu rausvuoju Indijos regionu ir rožiniu miestu, stūkso apsuptas šiurkščių formų kalvų, karūnuotų sunkiai įveikiamų fortų, nuostabių rūmų ir sodų. Šimtmečius miestas buvo žinomas kaip brangakmenių sostinė, o jo juvelyrai iki šiol konkuruoja su Honkongo ir Bankoko meistrais. Džaipure apdorojama šimtai kilogramų brangakmenių ir iš jų gaminami nuostabūs dirbiniai. Spalvos, kvapai ir vaizdai įsups į nepaprastą Indijos krašto kultūrą. Nakvynė viešbutyje Džaipure.

  Dienos akcentas

  Džaipuras – vienas Auksinio trikampio maršruto perlų – pasitiks rožine svetingumo spalva.

  8 DIENA. DŽAIPURAS (P)

  Po pusryčių – visos dienos ekskursija po Džaipurą. Pirmasis objektas – XVI a. Gintaro fortas.Su gintaru jis neturi nieko bendra, vietos kalba jis reiškia „dangaus fortą“ ir labiausiai atitinka maharadžų Indijos vaizdinį, sukurtą Šachrazados pasakų. Mogolų imperatoriaus Akbaro geriausio generolo maharadžos Mansingho pastatyta tvirtovė buvo antra po Džaipuro rūmų karinės jėgos būstinė. Tai gynybiniai rūmai, kuriuose ilgą laiką buvo įsikūrusi ir karališkoji šeima. Iki šių dienų išlikusios puikios salės, dekoruotos veidrodžiais, drožiniais iš akmens, puikiais piešiniais. Visureigiais lengviau įveiksite kelią į tvirtovę ir sunkiai įžengiamus gynybinius statinius bei kalvas. Turistų mėgstama ir populiari paslauga – kelionė į fortą drambliais, tačiau dėl dramblių apsaugos ši paslauga ribojama, todėl rekomenduojame į tvirtovę vykti visureigiais.

  Džaipuro senamiestį garsina Vėjo rūmai (Hawa Mahal). Pro jų mažus langelius karališkos kilmės ponios stebėdavo vietos žmonių gyvenimą neslėpdamos veido po apdangalu, juos apžiūrėsite iš tolo. Miesto rūmai – tai stulbinamas rūmų, sodų, dekoratyvaus meno kompleksas. Buvusios karališkosios šeimos palikuoniai ir dabar gyvena vienoje rūmų dalyje. Vyksite ir į garsiausią senovės Indijos observatoriją Jantar Mantar, pasivažinėsite rikšomis Džaipuro senamiestyje. Vakare turėsite galimybę apsilankyti deivės Lakšmės Narajanos, arba Birla Mandiros, šventykloje ir dalyvauti religinėje ceremonijoje, pasivaikščioti senojo Džaipuro gatvėmis, užsukti į juvelyrinių dirbinių parduotuves. Nakvynė viešbutyje Džaipure.

  Dienos akcentas

  Pasakiškasis Gintaro fortas, UNESCO objektas, ir religinė ceremonija Pudja.

  9 DIENA. DŽAIPURAS–FOTEHPURAS–AGRA (P)

  Papusryčiavę išvyksite į Agrą – miestą, vis dar glaudžiai susijusį su Didžiųjų Mogolų imperijos laikotarpiu. Važiuodami aplankysite istorinį miestą Fotehpurą. Rūmus ir imperijos sostinę XVI a. pab. pastatė Didžiųjų Mogolų imperatorius Akbaras. Klestėjimo metais miestas buvo didesnis net už Londoną, tačiau praėjus dešimtmečiui po įkūrimo dėl vandens stokos miesto gyventojai buvo priversti jį palikti. Mogolai buvo ne tik puikūs imperijos valdovai, Agroje ir jos apylinkėse jie sukūrė ir nuostabiausių architektūros stebuklų. Didžiausias Mogolų šedevras – Tadž Mahalas (pers. „rūmų vainikas“), jame susipynę persų, indų, turkų ir islamo architektūros elementai. Garsiausia Tadž Mahalo vieta – baltojo marmuro mauzoliejus. Mogolų imperatorius Džahanas jį pastatė kaip mauzoliejų savo žmonos Mumtaz Mahal garbei. Šio šedevro statybos užtruko apie 22 metus, jį statė 20 tūkst. žmonių. 1983 m. Tadž Mahalas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau – ekskursija į Agros fortą, 1983 m. paskelbtą UNESCO pasaulio paveldo paminklu. Forto, supamo 21 m aukščio sienos, perimetras lygus 2,4 km, jį puošia dveji – Delio ir Lahorės – vartai. Ši vieta labai reikšminga architektūros istorijai. Čia atsiskleidžia įdomi hinduizmo ir islamo sintezė. Vakare rekomenduojame pasimėgauti muzikos ir šokių spektakliu „Kalakriti“. Nakvynė viešbutyje Agroje.

  Nuvažiuotas atstumas apie 240 km.

  Dienos akcentas

  Du UNESCO objektai: Tadž Mahalas ir Agros fortas. Sakoma, kad nematęs Tadž Mahalo negali sakyti, kad matei Indiją. Pastatytas XVII a. vid. šis dramblio kaulo ir marmuro stebuklas yra įtrauktas į naujųjų pasaulio stebuklų sąrašą.

  10 DIENA. AGRA–ORČA–KADŽURAHAS (P)

  Pavalgę pusryčius vyksite į traukinių stotį ir traukiniu keliausite į Džansį (išvykimas 8.15 val., atvykimas 10.45 val.). Automobiliu važiuodami į Kadžurahą, aplankysite Orčos fortų kompleksą.Kadžurahas – miestas su daugybe šventyklų, dekoruotų erotinėmis skulptūromis, kurios atskleidžia pikantiškas viduramžių meilės paslaptis. Stebina, kad šios smiltainio šventyklos, įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, X a. statytos be jokių pagalbinių sujungimo priemonių, o kai kurie konstrukciniai luitai sveria net 20 tonų. Tik 22 iš 85 originalių šventyklų išliko iki mūsų dienų. XIX a. jas atrado anglų kariškiai, kai vietiniai gyventojai patarė aplankyti džiunglėse dingusias šventyklas. Tai vienas įdomiausių Indijos architektūros stilių pavyzdžių, kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų. Vakare pasimėgausite meditacijos pamoka, kurios metu sužinosite, kokios yra meditacijų rūšys, patirsite būseną, kai žmogaus dėmesys yra sutelktas į save. Nakvynė viešbutyje Kadžurahe.

  Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

  Dienos akcentas

  Žavi kelionė indišku traukiniu, nuostabą keliančios Kadžuraho šventyklos, UNESCO objektas, ir meditacijos, arba proto nuraminimo, pamokėlė.

  11 DIENA. KADŽURAHAS–VARANASIS (P)

  Po pusryčių aplankysite šventyklas, esančias rytinėje ir vakarinėje Kadžuraho dalyje. Rytinės grupės šventyklos skirtos džainizmo religijos mokytojams tirtankarams. Vakarinės grupės šventyklas sudaro grupė erotinių skulptūrų, iškaltų smiltainyje. Hinduistų dievybės, šokėjai ir muzikantai atrodo tartum gyvi. Po ekskursijos vyksite į oro uostą ir skrisite į Varanasį. Norintieji vakare galės pasimėgauti vakariniu kruizu Gango upe. Nakvynė viešbutyje Varanasyje.

  12 DIENA. VARANASIS–DELIS (P)

  Ankstų rytą jūsų lauks kelionė prie Gango upės, kur pasitiksite saulę plaukiodami upe. Neįkainojama patirtis, stebint rytinius hinduistų ritualus, kai tūkstančiai žmonių maudosi upėje, tikėdami, kad išsilaisvins iš atgimimo rato. Piligrimai neša aukas, gėles, saldumynus ir dėkoja Saulės dievui. Vėliau žvalgysitės po Varanasį, jo siauromis gatvelėmis leisitės prie šventyklų. Grįšite į viešbutį pusryčių ir keliausite į garsiausią budistų centrą Sarnatą. Tai vienas svarbiausių budizmo religinių centrų. Čia Buda paskelbė savo pirmąjį pamokslą apie dharmą, kuriame išdėstė budizmo pagrindus, susikūrė pirmoji budistų sangha. Dabar Sarnatas yra svarbus piligrimystės centras, kuriame lankosi budistai ir keliautojai iš viso pasaulio. Čia stovi VI a. Dameko stupa. Po ekskursijos vyksite į Varanasio oro uostą skristi į Delį. Skrydis Varanasis–Delis. Nakvynė viešbutyje Delyje.

  Dienos akcentas

  Šventoji Gango upė ir mįslingi ritualai.

  13 DIENA. DELIS (P)

  Po pusryčių – ekskursija po Senąjį ir Naująjį Delį. Pasidalijimas tarp Senojo ir Naujojo Delio – tai islamiškosios ir britiškosios Indijos tradicijų takoskyra. Naujojo Delio gyventojai stengiasi gyventi pagal XXI a. standartus, tačiau nepamiršta ir senųjų tradicijų. Senajame Delyje stūkso Raudonasis fortas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas garsiausių mogolų stiliaus architektūros pavyzdžių. Jo sienų ilgis – 2 km, o aukštis – 18 metrų. Apžiūrėsite Džami Masdžido mečetę – vieną didžiausių mečečių Azijoje. Senojo Delio šventyklos, turgus Chandi Chowk, vietinių gyventojų kasdienybė, parduotuvėlės, gatvės, pilnos žmonių, karvių, rikšų, kvapų, nukels jus kelis šimtmečius atgal. Iš Senojo Delio grįšite į Naująjį Delį apžiūrėdami Radžgato memorialą, pastatytą Mahatmai Gandhi – Indijos nacionalinio išsivadavimo lyderiui – atminti, važiuosite pro Indijos vartus – Indijos triumfo arką, pastatytą žuvusiųjų dėl Indijos nepriklausomybės garbei, Prezidento rūmus ir dabartinę prezidento rezidenciją Rashtrapati Bhavan. Apžiūrėsite Kutbo minaretą – aukščiausią Indijos bokštą iš akmens, statytą XII a., ir šalia esančią archeologinę zoną. Sustosite pasigrožėti Lotoso, arba Bahajų, šventykla. Lotoso vardą šventykla gavo dėl įdomios architektūros, primenančios pražydusį lotosą. Vakarą galėsite leisti Naujojo Delio širdyje verslo ir prekybos centre „Connaught Place“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Delyje.

  Dienos akcentai

  Pajusite Senojo ir Naujojo Delio skirtumus. Pasigrožėsite Kutbo minaretu, kurio architektūra atspindi islamo ir induizmo stiliaus derinį, Senojo Delio parduotuvėse įsigysite indiškų saldumynų.

  14 DIENA. DELIS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

  Ankstyvą rytmetį vyksite į oro uostą. Skrydis Delis–tarpinis oro uostas–Vilnius.

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Indija ir Nepalas – pasakiška šalis ir „pasaulio stogas“

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

  • 12 nakvynių 3–4* viešbučiuose bei istorinio paveldo viešbutyje Džaipure;

  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

  • skrydžių bilietai: Katmandu–Delis–Džaipuras, Kadžurahas–Varanasis, Varanasis–Delis;

  • traukinio bilietai Agra–Džansis;

  • meditacijos pamoka Kadžurahe;

  • maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 1 pietūs, 2 vakarienės;

  • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo po Indiją metu;

  • angliškai kalbančio gido paslaugos kelionės po Nepalą metu;

  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • lėktuvo bilietai į Katmandu ir atgal iš Delio (nuo 660 EUR);

  • Indijos viza ir formalumų sutvarkymas elektroniniu būdu (nuo 50 EUR), viza į Nepalą gaunama atvykus į šalį;

  • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;

  • kelionių draudimas;

  • programoje nenumatytos ekskursijos;

  • fotografavimo ir filmavimo mokesčiai (2–5 EUR);

  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

  • asmeninės išlaidos.

  Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  • pasibaigus kelionei pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn., jame turi būti bent du laisvi lapai;

  • nakvynių skaičius – 12;

  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16;

  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;

  • priemoka už vienvietį kambarį – 435 EUR;

  • priemoka už vakarienes – 160 EUR asmeniui (užsakoma įsigyjant kelionę);

  • vakarienė ir pramoginis renginys su tradiciniais šokiais Katmandu – 30 USD asmeniui;

  • vakarinis kruizas Gango upe Varanasyje su gyvos muzikos renginiu – 45 USD asmeniui;

  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės;

  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt.