Gotlandas – Pietų Norvegija – Danija ...gamtos stebuklų, vikingų lobių ir Anderseno pasakų kraštas

  Puikiausias būdas susipažinti su skandinavų kultūra bei užburiančiais gamtos vaizdais, kur susilieja akmenys, vanduo ir žaluma...
  • Šalis: Norvegija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Gotlandas – Pietų Norvegija – Danija ...gamtos stebuklų, vikingų lobių ir Anderseno pasakų kraštas

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  RYGA – STOKHOLMAS – GOTLANDO SALA: VISBIS, LUMELUNDOS URVAS, BUNGE MUZIEJUS, LARBRO BAŽNYČIA, FORIO SALA – GRIPSHOLMO PILIS – OSLAS – MOBIODALIO KANJONAS – LIUSEFJORDAS – PAMOKSLŲ UOLA (PREIKESTOLEN) – KRISTIANSIUNDAS – SKAGENAS – KOPENHAGA
   
  • Atskleidžiate užburiantį gamtos grožį ir istorinį paveldą Švedijos rojaus kampelyje vikingų laukus menančioje Gotlando saloje
  • Šiaurės vėjų ir jūros bangų nugairintoje Forio saloje gėritės mistikos ir paslapties kupinais gamtos kūriniais – raukais
  • Pribloškia vaizdai nuo prieš 10000 metų ledyno suformuotos beveik kvadratinės ir plokščios it stalas Pamokslų uolos iškilusios virš Liusefjordo
  • Apžvelgiate žmogaus gyvenimo ciklą Vigelando skulptūrų parke Osle, aplankote „Šiaurės Venecija“ tituluojamą Stokholmą, bohemiškiausią Danijos miestą Skageną bei H. K. Anderseno undinėlės miestą Kopenhagą

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Gotlandas – Pietų Norvegija – Danija ...gamtos stebuklų, vikingų lobių ir Anderseno pasakų kraštas

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Atvykstate į Rygą. Trumpa ekskursija po senamiestį: istorinė Katedros aikštė su 800 metų senumo Katedra. Šv. Petro bažnyčia, kuri viduramžiais buvo aukščiausias medinis pastatas Europoje (123,25 m) ir tik 1973 m. restauracijos metu medinės sijos buvo pakeistos metalinėmis. Bažnyčios varpinę vainikuoja budrumo ir apsaugos nuo blogųjų dvasių simbolis – gaidys. Apžiūrite Latvijos nepriklausomybės simbolį – Laisvės paminklą. Žinomo Latvijos architektoKarlis Zale sukurta Laisvės statula laiko tris žvaigždes, simbolizuojančias istorinius Latvijos regionus: Kuržemę, Vidžemę ir Latgalę. Pavakary laivu išplaukiate į Stokholmą. Laive veikia barai, restoranai, parduotuvės. **Nakvynė laive.

  guide_picture
  Latvija. Ryga
  guide_picture
  Latvija. Ryga
  guide_picture
  Latvija. Ryga
  guide_picture
  Latvija. Ryga
   

  2   diena

  Pusryčiai. Ryte atplaukiate į Švedijos sostinę. Artėdami prie Stokholmo grožitės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Ekskursija po Stokholmą, dėl daugybės kanalų dažnai vadinamą „Šiaurės Venecija“: Rotušė, kurioje vyksta iškilmės po Nobelio premijų įteikimo; Riterių bažnyčia, kurioje laidojami Švedijos karaliai; Karalių rūmai ir prie jų prisišliejusi Katedra, kurioje vyksta karališkosios šeimos jungtuvės; Parlamentas, kuris užima visą Šv. Dvasios salelės plotą. Vykstate į uostą ir plaukiate keltu į didžiausią Baltijos jūroje Gotlando salą. Vos 176 km ilgio ir 50 km pločio sala garsėja istoriniu palikimu, gamtos grožiu ir įvairove bei smėlėtais paplūdimiais. Vykstate į seniausią salos miestą – Visbį. Hanzos sąjungai priklausęs miestas, kurio dalis yra vidinėje XIV a. statytos gynybinės sienos Ringmuren su bokštais pusėje, 1995 m. buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Visbio senamiestis laikomas geriausiai išsilaikiusiu viduramžių miestu Skandinavijoje su Šv. Kotrynos bažnyčios griuvėsiais Didžiojoje aikštėje bei siaurų gatvelių labirintu, XII a. Katedra skirta Mergelei Marijai, autentiškais mediniais pirklių namais. Nakvynė viešbutyje Visbio apylinkėse.

  guide_picture
  Švedija. Stokholmas. Rotušė
  guide_picture
  Švedija. Gotlando sala. Visbis
  guide_picture
  Švedija. Gotlando sala. Visbis
  guide_picture
  Švedija. Gotlando sala. Visbis
   

  3   diena

  Pusryčiai. Vykstate į uolėtą šiaurinę salos dalį. Aplankote didžiausią saloje karstinę vietovę –*Lumelundos urvą. Tai viena iš labiausiai lankomų salos vietų atvykstančiuosius žavinti stalaktitų dariniais. Toliau gėrėdamiesi unikalia Švedijos gamta bei iškilusiais raukais vykstate į mažąją Forio (Fårö) salą, esančią į šiaurę nuo Gotlando. Raukai yra kalkakmeniai likę, kai jūra ir vėjai nušlifavo kalnų pagrindą. Raukai yra magiški, belaikiai ir pilni fantazijos. Šiose vietose jie stūkso jau milijonus metų. Ypatinga Gotlando šviesa visada traukė menininkus ir rašytojus. Tai visų pirma pasakytina apie Forio salą, kurioje gyveno garsus švedų kino režisierius I. Bergmanas. Grįžtate į Gotlando salą ir vykstate į *Bunge buities muziejų po atviru dangumi, kuriame eksponuojami senieji valstiečių namai. Gotlandas dar vadinamas bažnyčių sala, kad ir kur bebūtum – visada netoliese bus bažnyčia. Apžiūrite XII a. baltąją Larbro bažnyčią su XIII a. sienų piešiniais. Keltu plaukiate į žemyninę Švedijos dalį. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Švedija. Gotlandas
  guide_picture
  Švedija. Gotlandas. Lumelundos urvai
  guide_picture
  Švedija. Gotlandas. Bunge muziejus
  guide_picture
  Švedija. Gotlandas. Larbro bažnyčia
   

  4   diena

  Pusryčiai. Vykstate Oslo link. Pakeliui aplankote vaizdingoje ežero pakrantėje pastatytą, Švedijos karališkosios šeimos rezidenciją – *Gripsholmo pilį. Pilies istorija glaudžiai siejasi su Lietuva. Joje gimė Zigmantas Vaza – būsimasis Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis. Gripsholme tuo metu buvo įkalinti jo tėvai – Suomijos kunigaikštis Jonas III ir Kotryna Jogailaitė. Išvysite kokioje aplinkoje gyveno Švedijos karaliai, grožėsitės išlikusiu autentišku interjeru, gėrėsitės seniausia ir didžiausia (daugiau kaip 4500) portretų kolekcija pasaulyje. Kelionę tęsiate Norvegijos sostinės link. Atvykę į Oslą aplankote filosofiškai nuteikiantį Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve apžiūrite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę, Akerbriugės prieplauką, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių. Nakvynė viešbutyje Oslo apylinkėse.

  guide_picture
  Švedija. Gripsholmo pilis
  guide_picture
  Norvegija. Oslas. Rotušė
  guide_picture
  Norvegija. Oslas. Vigelando skulptūrų parkas
  guide_picture
  Norvegija. Oslas. Vigelando skulptūrų parkas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Išvykstate Stavangerio link. Dieną leidžiate įspūdingos gamtos apsuptyje. Pravažiuojate Mobiodalio kanjoną, kurį puošia nuostabusis Voringsfoso krioklys, vienas labiausiai lankomų krioklių Norvegijoje. Jo vanduo krinta iš 145 m aukščio į grėsmingą tarpeklį. Keliaudami toliau, pasiekiate dar vieną unikalų gamtos stebuklą 165 m aukščio Latefoso krioklį. Dvi atskiros krioklo atšakos trykšta iš kalnuose tyvuliuojančio ežero, o viduryje krioklio susijungia į vieną galingą vandens srovę. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Voringsfoso krioklys
  guide_picture
  Norvegija. Voringsfoso krioklys
  guide_picture
  Norvegija. Latefoso krioklys
  guide_picture
  Norvegija. Latefoso krioklys
   

  6   diena

  Pusryčiai. Pasiekiate įspūdingą Liusefiordą ir vyksate prie vos už 12 km nuo fiordo žiočių dūksančios kalnų platformos Pamokslų uolos (Preikestolen). Lygus it stalas 604 m virš fiordo iškilusios uolos paviršius užima apie 600 kv. m. plotą. Tai viena lankomiausių Norvegijos gamtos vietų. Nuo platformos atsiveria kvapą gniaužintys Liusefiordo ir apylinkių vaizdai. Uola pasiekiama tik pėsčiomis. Nesudėtingas žygis trunka apie 2 val. Vakare išvykstate Kristiansiundo link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Pamokslų uola
  guide_picture
  Norvegija. Lysefiordas
  guide_picture
  Norvegija. Pamokslų uola
  guide_picture
  Norvegija. Lysefiordas
   

  7   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Kristiansiundą. Trumpa ekskursija penktame pagal dydį Norvegijos mieste: neogotikinio stiliaus katedra, Christiansholmo tvirtovė sustiprinusi Danijos–Norvegijos unijos karinę galią. Po pietų vykstate į prieplauką ir keltu keliatės į Daniją. Vykstate į Greneno kyšulyje įsikūrusį Sakageno miestą, skalaujamą dviejų jūrų – Šiaurės ir Baltijos. Jis dažnai vadinamas bohemiškiausiu šalies miestu, nes jau nuo XIX a. Skageną pamėgo menininkai. Taip pat tai vienas svarbiausių Danijos žvejybos uostų. Jau viduramžiais ši žvejų gyvenvietė garsėjo silkėmis, o dabar žvejybos industrija yra viena svarbiausia miesto ūkio šakų. Aplankote Greneno kyšulyje stūgsantį švyturį, kuris žymi šiauriausią Danijos tašką ir vietą kur susilieja dvi jūros. Išvykstate Kopenhagos link. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Norvegija. Kristiansandas
  guide_picture
  Danija. Skagenas
  guide_picture
  Danija. Grenenas
  guide_picture
  Danija. Grenenas
   

  8   diena

  Pusryčiai. Vykstate į Kopenhagą. Atvykus apžvalginė ekskursija po Danijos sostinę, kurios metu apžiūrite miesto Rotušę, Karalių rūmus, Danijos parlamento pastatą – Kristianborgo rūmus, miesto simbolį – H. K. Anderseno undinėlę ir Gefionos fontaną. Vykstate į Karlshamną. Vakare išplaukiate laivu iš Karlshamno į Klaipėdą. ***Nakvynė laive.

  guide_picture
  Danija. Kopenhaga
  guide_picture
  Danija. Kopenhaga
  guide_picture
  Danija. Kopenhaga
  guide_picture
  Danija. Kopenhaga
   

  9   diena

  Ryte atplaukiate į Klaipėdą.

   

  Kelionės metu nuvažiuojama ~2900 km.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • vieta keturvietėje kajutėje be lango laive Ryga – Stokholmas (1 n.)**,
  • sėdima vieta laive Karlshamnas – Klaipėda (1 n.)**,
  • laivo į/iš Gotlando salą bilietai,
  • laivo Kristiansandas – Hirtshalis bilietai,
  • 6 nakvynės viešbučiuose,
  • maitinimas: 6 pusryčiai viešbučiuose, 1 pusryčiai laive Stokholmas – Ryga,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • draudimas, 
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, 
  • arbatpinigiai, 
  • programoje nepaminėti pusryčiai, pietūs, vakarienės, 
  • miestų turistiniai mokesčiai, 
  • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių ir ¹Klaipėdos.
   • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 350 SEK už visus (*) pažymėtus objektus.
  • (**) – už papildomą mokestį galima pasirinkti vietą dvivietėje ar aukštesnės kategorijos kajutėje su langu (žiūrėti www.novaturas.lt).
  • (**) – laive Ryga – Stokholmas už papildomą mokestį galima pasirinkti vietą dvivietėje ar aukštesnės kategorijos kajutėje su langu (žiūrėti www.novaturas.lt).
  • (***) – laive Karlshamnas – Klaipėda už papildomą mokestį galima užsisakyti vietą kajutėje. Kajutės kategoriją galima rinktis (žiūrėti www.novaturas.lt).
  • Dėl tvarkaraščio ir keltų linijų pakeitimų laivų išplaukimo/atplaukimo vietos gali keistis.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.