Didysis Balkanų turas su poilsiu prie Adrijos jūros ...Juodkalnija – Serbija – Kroatija – Bosnija ir Hercegovina – Albanija

  Pažintinė kelionė autobusu
  • Šalis: Juodkalnija, Kroatija
  • Organizatorius: Novaturas

  Keliautojų skaičius

  Didysis Balkanų turas su poilsiu prie Adrijos jūros ...Juodkalnija – Serbija – Kroatija – Bosnija ir Hercegovina – Albanija

  Kelionių pagal Jūsų pateiktą asmenų skaičių šiuo metu negalime pasiūlyti. Kreipkitės į mus ir stengsimės pateikti geriausią alternatyvą.

  SEGEDAS – BELGRADAS – OSTROGO VIENUOLYNAS – JUODKALNIJOS ADRIJOS PAJŪRIO KURORTAS – DUBROVNIKAS – ALBANIJA: TIRANA, KRUJA, ŠKODERIS – KOTORAS – CETINJE – KRUIZAS KOTORO ĮLANKA – SARAJEVAS – SENTENDRĖ
   
  • Unikali kelionė, aplankant penkias iš vienuolikos Balkanų šalių
  • Užsukate į įspūdingoje vietovėje įsikūrusį Ostrogo vienuolyną, traukiantį begales turistų ir maldininkų iš viso pasaulio
  • Galite pasirinkti pasyvų poilsį prie Adrijos jūros arba turiningas ekskursijas – į gražųjį Dubrovniką, egzotiškąją Albaniją, kalnuose įsikūrusią senąją Juodkalnijos sostinę Cetinje bei UNESCOsaugomąKotoro miestą, plaukti į kruizą laivu po piečiausiu Europos fiordu vadinamą Kotoro įlanką
  • Svečiuojatės „Europos Jeruzale“ vadinamoje Bosnijos ir Hercogovinos sostinėje Sarajeve

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Didysis Balkanų turas su poilsiu prie Adrijos jūros ...Juodkalnija – Serbija – Kroatija – Bosnija ir Hercegovina – Albanija

  Kelionės aprašymas

  1   diena

  Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vakare atvykstate į viešbutį Slovakijoje. Nakvynė viešbutyje.

   

  2   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją. Vykstate į „Saulės miestu“ vadinamą Segedą, įsikūrusį Tiszos ir Maros upių santakoje. Atvykus trumpa ekskursija: Kupolo aikštė savo dydžiu prilygstanti Šv. Morkaus aikštei Venecijoje, Vyskupų rūmai ir neoromaninio stiliaus Katedra, dar vadinama Įžadų bažnyčia. Išvykstate į Serbijos sostinę – Belgradą. Atvykus siūlome vakare pasivaikščioti Knez Mihailova pėsčiųjų alėja. Į viešbutį sugrįžtate miesto *transportu. Nakvynė viešbutyje Belgrade.

  guide_picture
  Vengrija. Segedas. Katedra
  guide_picture
  Vengrija. Segedas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
  guide_picture
  Serbija. Belgradas
   

  3   diena

  Pusryčiai. Ekskursija autobusu po miestą: Rotušė, Parlamento rūmai, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su iškilusia Belgrado tvirtove. Išvykstate į Juodkalniją. Kelionė per Serbiją, Juodkalniją. Pakeliui užsukate į Ostrogo vienuolyną, kurį Šv. Vasilijus įkūrė XVII amžiuje. Tai viena populiariausių piligrimų lankomų vietų Balkanuose. Tarsi išskaptuotas didžiulėje Ostroška Gredos uoloje jau 300 metų Aukštutinis vienuolynas traukia begales turistų ir maldininkų iš viso pasaulio. Čia pamatote ir Šv. Vasilijaus relikvijas bei grožitės įspūdingais kalnų vaizdais. Vakare atvykstate į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Serbija. Belgradas. Šv.Savos cerkvė
  guide_picture
  Serbija. Belgradas. Parlamento rūmai
  guide_picture
  Juodkalnija. Ostrogo vienuolynas
  guide_picture
  Juodkalnija. Ostrogo vienuolynas
   

  4   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome ekskursiją į Dubrovniką. Ekskursija po miestą, garsėjantį savo istorijos ir kultūros paminklais. 700 metų buvusi nepriklausoma pirklių respublika užmezgė prekybinius ryšius netgi su Afrikos valstybėmis ir jau viduramžiais palaikė diplomatinius ryšius su Anglijos karališkuoju dvaru. XI–XVI a. dviejų kilometrų ilgio siena su bokštais juosia puikiai išsilaikiusį senamiestį. Aplankote *pranciškonų vienuolyną su viena iš trijų seniausių Europoje (XIV a.) vaistinių; pagrindinę pėsčiųjų gatvę, kurioje gausu kavinių, barų ir parduotuvėlių; *Rektorių rūmų muziejų. Vakare sugrįžtate į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Kroatija. Dubrovnikas
  guide_picture
  Kroatija. Dubrovnikas
  guide_picture
  Kroatija. Dubrovnikas
  guide_picture
  Kroatija. Dubrovnikas
   

  5   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome **ekskursiją į Albaniją. Albanija, kaip ir kitos Sovietų Sąjungos šalys, ilgą laiką buvo izoliuota nuo Vakarų pasaulio, jos miestai nebuvo apgaubti smogo, o laukiniai paplūdimiai nebuvo sugadinti masinio turizmo. Šalis sparčiai keičiasi, tačiau dar galima spėti pamatyti Albaniją tokią, kokia ji iš tiesų yra. Vykstate į Albanijos sostinęir didžiausią jos miestą Tiraną. Tai kosmopolitinis miestas, kuriame persipina rytų ir vakarų kultūros. Tirana – šalies verslo, kultūros ir politikos centras. Šiandien, tai sparčiai augantis miestas jame gausu dangoraižių, kitų modernių pastatų. Pagrindinės miesto istorinės įžymybės susitelkusios aplink gražiąją Skanderbėjaus
  aikštę. Po ekskursijos sostinėje vykstate į Krują, viduramžišką miestą, kuriame aplankote albanų kultūrą geriausiai pristatantį *etnografijos muziejų. Grįždami į Juodkalniją sustojate viename seniausių Europos miestų Škoderyje, įsikūrusiame prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero. Mieste yra išlikusių XIV–XIX a. architektūros paminklų: gyvenamieji namai, ant kalno stūksanti viduramžių tvirtovė, Osmanų imperijos laikotarpio pirtys, mečetės, akmeninis tiltas. Vakare sugrįžtate į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Albanija. Tirana
  guide_picture
  Albanija. Škoderio pilis
  guide_picture
  Albanija. Kruja
  guide_picture
  Albanija. Kruja
   

  6   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome ekskursiją į Cetinje ir Kotorą. Vykstate prie Kotoro įlankos – piečiausio Europoje fiordo. Įlankos pakrantėje išsidėstęs senovinisKotoro miestas, saugomas UNESCO. Pasivaikštote po jaukų senamiestį: Šv. Trifonijaus soboras, Laikrodžio bokštas, Šv. Luko bažnyčia, kunigaikščių rūmai, Napoleono teatras. Kalnuose greta Lovčeno nacionalinio parko esanti Cetinje – senoji Juodkalnijos sostinė, muziejų miestas. Aplankote didingą *Šv. Petro ortodoksų vienuolyną, kuriame saugoma neįkainojama relikvija – Šv. Jono Krikštytojo ranka. Vienuolyno istoriją pasakoja čia gyvenantys ortodoksų vienuoliai. Pavakary sugrįžtate į kurortą. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Juokalnija. Kotoras
  guide_picture
  Juokalnija. Kotoras. Šv.Trifonijaus katedra
  guide_picture
  Juodkanija. Kotoras
  guide_picture
  Juodkalnija. Cetinje. Šv.Petro ortodoksų vienuolynas
   

  7   diena

  Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome pusės dienos kruizą *laivu po Kotoro įlanką. Plaukiate grožėdamiesi įlankos ir greta stūksančių didingų kalnų papėdėje įsikūrusių daugelį šimtmečių skaičiuojančių miestelių vaizdais. Kotoro įlanka įtraukta į ne vieną „pasaulio gražiausiųjų ir įspūdingiausiųjų“ sąrašą. Dėmesio vertas ne tik UNESCO saugomas Kotoras. Kruizo metu aplankote neatskiriamai susijusį su jūra nedidelį Perasto miestelį, esantį Šv. Elijaus kalno papėdėje. Jūroje prieš Perasto krantinę yra dvi magiško grožio salelės – rimtimi alsuojanti Šv. Jurgio vienuolyno ir subtili, šviesi Akmenų Mergelės bažnyčios. Kupini įspūdžių grįžtate į viešbutį. Poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Juodkalnija. Kotoras
  guide_picture
  Juodkalnija. Kotoras
  guide_picture
  Juodkalnija. Perast
  guide_picture
  Juodkalnija. Šv. Jurgio vienuolyno sala
   

  8   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę Sarajevą. Jau daugiau kaip keturis šimtus metų miestas glaudžia mečetes, sinagogas, stačiatikių ir Romos katalikų bažnyčias. Miestas sugeriantis Rytų ir Vakarų paveldą vis dažniau vadinamas „Europos Jeruzale“. Pasivaikštote po senąją miesto dalį, Baščaršiją – pagrindinę turgavietę, grožitės tiltais per Milijacos upę, mečetėmis ir sinagogomis. Išvykstate Kroatijos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Bosnija ir Hercegovina. Sarajevas
  guide_picture
  Bosnija ir Hercegovina. Turgus
  guide_picture
  Bosnija ir Hercegovina. Sarajevas
  guide_picture
  Bosnija ir Hercegovina. Sarajevas
   

  9   diena

  Pusryčiai. Kelionė per Kroatiją, Vengriją. Atvykstate į vengrišką dvasią išlaikiusį Sentendrės miestelį. Aplankote valgomų eksponatų – *marcipanų muziejų. Pasivaikštote siauromis gatvelėmis, kreivais, vingiuotais laiptais pakylate į kalvą pasigrožėti spalvingais namais ir septynių bažnyčių bokštais. Laisvu laiku siūlome aplankyti mini muziejus-galerijas, kuriose eksponuojami čia gyvenančių dailininkų kūriniai. Išvykstate Lenkijos link. Nakvynė viešbutyje.

  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Sentendrė
  guide_picture
  Vengrija. Marcipanų parduotuvė
   

  10   diena

  Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  • Kelionė autobusu,
  • 9 nakvynės viešbučiuose (5 iš jų kurorte),
  • maitinimas – 9 pusryčiai,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos

  • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
   • (¹) – yra papildomų sąlygų.
  • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 60 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
  • (**) – mokama ekskursija į Albaniją – 50 EUR. Kaina pateikta, kai į ekskursiją vyksta ne mažiau kaip 20 turistų.
  • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.

  Vizos informacija

  Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga.