Argentina ir Brazilija – tango, sambos ir gamtos stebuklai

  Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

  • Šalis: Brazilija
  • Organizatorius: WE Travel

  Keliautojų skaičius

  Argentina ir Brazilija – tango, sambos ir gamtos stebuklai

   

  Dvi didžiausios Pietų Amerikos šalys – Argentina ir Brazilija – didžiuojasi pagrindiniais ir brangiausiais ištekliais: gamtos stebuklais, savo istorijos ir kultūros paveldu, sparčiai besivystančia ekonomika ir žmonėmis. Ši kelionė yra tarsi egzotinis kokteilis, atspindintis Pietų Amerikos žemyno paslaptingumą, žavesį ir skonį. Siūlome jo paragauti ir atrasti dvi nepaprastas Pietų Amerikos šalis.

   

  Kelionėje:

   

  Buenos Airių bohemos kvartalas La Boca

   

  Argentinos gaučų tradicijos ir gyvenimo ritmas

   

  Igvasu krioklys – vienas naujųjų pasaulio gamtos stebuklų

   

  UNESCO objektai – Igvasu nacionaliniai parkai Argentinoje ir Brazilijoje

   

  Amazonijos baseinas – mažiausiai Žemėje ištirtas regionas

   

  Vandenų vestuvės – unikalus fenomenas

   

  1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–BUENOS AIRĖS

   

  2 DIENA. BUENOS AIRĖS (V)

   

  Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Trumpai pailsėję važiuosite į ekskursiją po Buenos Aires, kosmopolitinį miestą, susiformavusi iš atvykėlių kultūrų. Aplankysite centrinę aikštę Plaza de Mayo (Gegužės aikštę), dar 1581 m. pavadinimą gavusią Plaza de Armas (Ginklų aikštę) su rožiniais Vyriausybės rūmais. Kodėl rožiniais? Legenda teigia, kad XIX a. pr. prezidentas Domingo Faustino Sarmiento, norėjęs sušvelninti įtampą tarp dviejų pagrindinių politinių partijų („baltųjų“ ir „raudonųjų“), nusprendė sujungti abi spalvas į vieną ir nuspalvinti Vyriausybės pastatą rausvai. Mažiau idealistinis paaiškinimas – norint, kad į pastato sienas nesiskverbtų drėgmė, į dažus buvo įmaišyta kiaulių kraujo. Matysite nacionalinį monumentą obeliską, tapusį miesto simboliu, plačiausią pasaulyje gatvę – 9 de Julio Avenue (Liepos 9-osios prospektą), neoklasikinę katedrą. Susipažinsite su pietrytinėje miesto dalyje įsikūrusiu spalvinguoju rajonu La Boca. Jo kultūra ir architektūra labai paveikta italų emigrantų. Pasivaikščiosite siauromis senojo rajono San Telmo gatvelėmis, iki šiol, rodos, kvepiančiomis gyva tango istorija. Užsuksite į seną uostamiestį Puerto Maderą, stebinantį šiuolaikine architektūra, Palermo rajoną, dažnai vadinamą miesto plaučiais dėl parkų gausos, ir elegantiškiausią miesto zoną Rekoletą. Ši vieta, be visų įdomybių, puikiai žinoma dėl garsiųjų Rekoletos kapinių, kuriose paskutinį prieglobstį randa Argentinos įžymybės: kultūros, istorijos, politikos, literatūros, mokslo ir meno veikėjai. Nakvynė viešbutyje Buenos Airėse.

   

  Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

   

  Dienos akcentas

   

  Ritmingas Buenos Airių pulsas.

   

  3 DIENA. BUENOS AIRĖS (P, Pi)

   

  Po pusryčių vyksite į ekskursiją „Gaučų fiesta“. Jos metu apsilankysite ūkininko fermoje (90 km nuo Buenos Airių). Pats žodis „gaučas“ apibūdina labai kvalifikuotą raitelį, užsiimantį galvijų auginimo darbais. XIX a. Argentinoje, Urugvajuje ir Pietų Brazilijoje buvo susiformavusi savita gaučų, karvių ir arklių ganytojų, kultūra. Šie žmonės apibūdinami kaip stiprūs, nuoširdūs, darbštūs, tylūs, puoselėjantys patriarchalines tradicijas, o prireikus – karingi. Ekskursijos metu susipažinsite su Argentinos ūkininkų istorija, tradicijomis ir šiuolaikiniu gyvenimu. Per pietus paragausite garsiųjų argentinietiškų ant grotelių keptų jautienos kepsnių (isp. asado), įsijausite į linksmą folklorinį pasirodymą. Pavakary, paskanavę matės, nacionalinio Argentinos gėrimo, pagal senovės indėnų įsitikinimą – dieviškos kilmės eliksyro, trauksite atgal į šalies sostinę. Vakare už papildomą mokestį siūlomas pramoginis tango renginys „La Ventana“ su vakariene restorane (apie 90 USD). Nakvynė viešbutyje Buenos Airėse.

   

  Nuvažiuotas atstumas apie 180 km.

   

  Dienos akcentai

   

  Spalvingas gaučų pasirodymas ir šimtamečių tradicijų skonis – asado kepsniai.

   

  4 DIENA. BUENOS AIRĖS (P)

   

  Po pusryčių – laisvas laikas. Rekomenduojame vykti į vienos dienos ekskursiją po miestelį Koloniją, įtrauktą į UNESCO sąrašą, arba po Montevidėją, Urugvajaus sostinę. Ekskursija su gidu į Koloniją kainuoja nuo 250 USD, į Montevidėją – nuo 450 USD, bet galima ir patiems be gido keliauti keltu arba autobusu. Nakvynė viešbutyje Buenos Airėse.

   

  5 DIENA. BUENOS AIRĖS–IGVASU KRIOKLYS (P)

   

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Igvasu – nuostabaus grožio krioklių vietovę Argentinos ir Brazilijos pasienyje. Atvykę prie krioklio Argentinos pusėje keliausite į ekskursiją. Krioklys laikomas vienu įspūdingiausių gamtos stebuklų – jį sudaro 275 protakos, kurių aukštis siekia iki 80 metrų. Visos krioklių sistemos ilgis – 2,7 kilometro. Tarp atšakų – daugybė salų. Ypač įspūdinga krioklio dalis yra vadinamoji „Velnio gerklė“ (Gargantadel Diablo) – „U“ formos 150 m pločio ir 700 m ilgio uola, kurios kraštais krinta milžiniška vandens srovė. Didžiuliame Igvasu nacionaliniame parke galima gerėtis krintančio vandens magija kad ir visą dieną, nes čia yra du pagrindiniai apžvalgos keliai (žemutinis – 1 500 m ir viršutinis – 700 m, abu nesudėtingi) bei daug kitų takų ir takelių pasivaikščioti po atogrąžų mišką. Nakvynė viešbutyje Igvasu Brazilijoje.

   

  Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

   

  Dienos akcentas

   

  Igvasu kriokliai – spalvų ir vandens fejerverkai.

   

  6 DIENA. IGVASU (P, Pi)

   

  Po pusryčių apžiūrėsite krioklį iš Brazilijos pusės, jis taip pat priklauso tam pačiam Igvasu nacionaliniam parkui. Ir krioklys, ir abi nacionalinio parko dalys (tiek Argentinos, tiek Brazilijos) įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą (1984 m. Argentinos dalis, 1986 m. – Brazilijos). Iš pradžių autobusu, o vėliau pėsčiomis tilteliais pasieksite apžvalgos aikštę. Nuo jos kvapą gniaužiantys „Velnio gerklės“ vaizdai ir vis išnyrančios vaivorykštės bus vos už 150 m nuo jūsų. Po pietų – laisvas laikas. Adrenalino mėgėjams už papildomą mokestį siūlome išbandyti Macuco safarį. Nakvynė viešbutyje Igvasu.

   

  Dienos akcentas

   

  Atogrąžų gamtos ir krioklių burtai Igvasu nacionaliniame parke.

   

  7 DIENA. IGVASU–MANAUSAS (P, Pi, V)

   

  Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Manausą – žaliuosius Brazilijos plaučius. Didžioji Amazonės atogrąžų miškų dalis (60 proc.) yra būtent Brazilijoje. Manoma, kad Brazilijos Amazonės miškuose gyvena apie 70 civilizacijos nepaveiktų genčių. Manausas – tarsi vartai į Amazonės rojų. Čia prasideda ekskursijos į džiungles. Atvykę į oro uostą važiuosite autobusu, po to plauksite valtele, kol pasieksite savo lodžiją, įsikūrusią nuošalioje Amazonės atogrąžų miškų vietoje. Nakvynė ekologinėje lodžijoje Amazonės srityje.

   

  8–9 DIENOS. MANAUSAS (Px2, Pix2, Vx2)

   

  Po pusryčių plauksite kanojomis ir stebėsite gamtą, žvejosite Amazonėje, vienoje iš dviejų ilgiausių upių mūsų planetoje. Ši upė ir jos intakai yra svarbiausia transporto arterija, kuria galima pasiekti tarp džiunglių išsibarsčiusias gyvenvietes. Apsilankysite kaboklos etninės grupės namelyje ir sužinosite jų tradicijas, kaip gaminamas maistas iš maniokų miltų, kaip vietiniai išskiria ir naudoja kaučiukmedžių sulą (kaučiuko pagrindą). Vyksite į ekskursiją „Kur susitinka vandenys“ – vietą, kurioje susilieja dvi upės Negro ir Solimoes. Negro upės vandenys yra tamsios, beveik juodos spalvos, manoma, kad tai švariausias natūralus vanduo pasaulyje, jo matomumas saulėtą dieną siekia iki 9 m gylio. Upės Solimoes vandenys dėl įvairių smėlio, purvo ir dumblo priemaišų yra smėlio spalvos. Susitikusios abi upės viena vaga nesusimaišydamos plaukia beveik 6 kilometrus. Toks fenomenas, dažnai juokais vadinamas juodosios arbatos ir kavos su pienu kokteiliu arba upių vestuvėmis, aiškinamas skirtingu upių greičiu, vandens tankumu ir temperatūra. Pagaliau susiliejusios jos formuoja Žemutinę Amazonės dalį. Nakvynė ekologinėje lodžijoje Amazonės srityje.

   

  Dienos akcentas

   

  Mūsų planetos plaučiai Amazonės džiunglės.

   

  10 DIENA. MANAUSAS–RIO DE ŽANEIRAS (P)

   

  Po pusryčių vyksite į Manauso miestą. Tai Amazonijos valstijos sostinė ir didelis uostas, kurį pasiekia net jūriniai laivai. Gyvenvietė įsikūrė 1699 m. kaip nedidelė portugalų tvirtovė São José da Barra. 1832 m. gavo miesto teises ir buvo pavadinta pagal čiabuvių manaós gentį, kadaise gyvenusią šiose vietovėse. Vietinių kalba šis vardas reiškia „dievo motina“. Pažintinė ekskursija po miestą, suklestėjusį kartu su kaučiuko gamybos pramone. Miesto įžymybė – Amazonės teatras, įsikūręs puikiame neoklasikinio stiliaus pastate. Pajusite spalvingą Manauso turgaus dvasią. Iš oro uosto skrisite į Rio de Žaneirą – vieną gražiausių pasaulio miestų, įsikūrusį pakrantėje tarp gausybės kalvų ir Atlanto vandenyno. Atskridę vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Rio de Žaneire.

   

  11 DIENA. RIO DE ŽANEIRAS (P, Pi)

   

  Po pusryčių – ekskursija į garsiąją kalvą Korkovadą. Jos viršūnėje globodama visą miestą stovi Kristaus Atpirkėjo statula. Važiuodami matysite pagrindinius miesto pastatus: katedrą, municipalinį teatrą. Nuo kalvos apžvalgos aikštelės atsiveria didinga Rio de Žaneiro panorama – Niterojo tiltas, botanikos sodas, Gvanabaros įlanka, Marakanos stadionas. Neatskiriama Rio žavesio dalis – jo gyventojai, vadinami carioca. Tai indėnų, portugalų ir afrikiečių palikuonys, mokantys džiaugtis ir mėgautis visais gyvenimo teikiamais malonumais. Po pietų tęsite pažintį su Rio – ir dieną, ir naktį pulsuojančiu neišsenkančia energija. Vyksite apžiūrėti Cukraus Galvos kalno. Beveik 400 m aukščio įspūdingą gamtos darinį taip pavadino pirmieji į šalį atvykę europiečiai, kuriems jo forma priminė pirmykštį cukraus gaminimo iš cukranendrių būdą. Vakare siūlome sambos šou su vakariene už papildomą mokestį (apie 150 USD). Nakvynė viešbutyje Rio de Žaneire.

   

  Dienos akcentas

   

  Neišsenkančios energijos miestas Rio de Žaneiras.

   

  12 DIENA. RIO DE ŽANEIRAS (P)

   

  Po pusryčių – laisva diena. Geriausias laikas pailsėti garsiuosiuose Rio De Žaneiro paplūdimiuose: Kopakabanoje, Ipanemoje ar kitame. Visa Rio de Žaneiro paplūdimių juosta siekia apie 90 kilometrų. Dauguma paplūdimių yra nemokami, bet, jei nutarsite iš Rio de Žaneiro keltis laivu į Rio Grandės paplūdimius, už tai teks sumokėti. Nakvynė viešbutyje Rio de Žaneire.

   

  13–14 DIENOS. RIO DE ŽANEIRAS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P, Pi)

   

  Po pusryčių – laisvas laikas, iki 12 val. turėsite išsiregistruoti iš viešbučio. Po pietų vyksite į ekskursiją po miestą – matysite sambodromą – specialiai Rio de Žaneiro karnavalui pastatytą areną, katedrą – vieną iš nedaugelio ekscentriškų religinių pastatų pasaulyje, suprojektuotą suteikiant jai didžiulę kūgio formą, Kandelariją – svarbią istorinę Romos katalikų bažnyčią su barokiniu fasadu ir neoklasikiniais bei neorenesansiniais interjero elementais, Brazilijos futbolo šventyklą – legendomis apipintą Marakanos stadioną (iš išorės). Vakarėjant po ekskursijos vyksite į oro uostą. Skrydis Rio De Žaneiras–tarpinis oro uostas–Vilnius.             

  Parašyti savo atsiliepimą

  Jūs komentuojate: Argentina ir Brazilija – tango, sambos ir gamtos stebuklai

  Į pasiūlymą įskaičiuota

  •  

   pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

    

   11 nakvynių 3* viešbučiuose ir lodžijose;

    

   ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;

    

   maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 7 pietūs, 4 vakarienės;

    

   rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinės programos metu, išskyrus Amazonijos dalį;

    

   ispaniškai arba angliškai kalbančio gido paslaugos Amazonės regione (7–9 dienos) ;

    

   kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

    

  Į pasiūlymą neįskaičiuota

  tarptautinis ir vietiniai skrydžiai (nuo 1 370 EUR);

  vidinių skrydžių oro uosto mokesčiai Argentinoje (apie 20 USD);

  pasienio mokesčiai (5–10 USD kiekvieną kartą kertant sieną);

  gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;

  medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

  neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

  mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);

  arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 70 USD);

  asmeninės išlaidos.

   

  Pastabos

  kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;

  kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;

  nakvynių skaičius – 11;

  keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;

  nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų, valiutų kursams ir (arba) kitų paslaugų kainoms, kelionės data ir kaina gali keistis;

  priemoka už vienvietį kambarį – 580 EUR;

  nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;

  rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.